Bu haber kez okundu.

Sakarya ayağa kalktı

Ankara, Bursa, Bolu, Düzce... Dün de Sakarya. Bağımsız Türkiye Partisi'nin yaktığı "Bağımsız Türkiye' meşalesi, dün de Sakarya'yı aydınlattı

Sakarya Gar Meydanı'nda düzenlenen ve onbinlerce Sakaryalı'nın büyük ilgi gösterdiği BTP mitingi, muhteşem geçti. Mitingde "güzide halkımıza hitap eden" hitap eden 2. Kuvay?ı Milliye'nin önderi Prof. Dr. Haydar Baş, Türkiye ve Türk milleti üzerinde oynanan oyunlar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Milletin devletle, silahlı kuvvetleriyle, Atatürk'le, ailesiyle, milletle karşı karşıya getirilme oyununa dikkat çekerek, "Oyunları şimdi bozacağız. Artık bundan sonra bu hile ve desise peşinde koşan insanların oyunlarına son vereceğiz" diyen Prof. Dr. Haydar Baş, bu oyunlardan birini bozacak nitelikte Atatürk'ün bazı sözlerini şöyle aktardı: "Mustafa Kemal Atatürk, Peygamberimiz Hz. Muhammed hakkında şu sözleri irad ediyor: 'O, Allah'ın~|~ birinci ve en büyük kuludur. O'nun izinde bugün milyonlarca insan yürüyor. Benim ve senin adın silinir. Fakat sonsuza kadar O, ölümsüzdür.', 'Türk ulusu daha dindar olmalıdır. Yani tüm sadeliği ile dindar olmalıdır. Dinime, bizzat gerçeğe nasıl inanıyorsam buna da öyle inanıyorum.' Mustafa Kemal Atatürk."

Tek yürek, tek bilek
Ordu ile millet arasındaki birliğin de bozulmak istendiğine işaret eden Prof. Dr. Haydar Baş, "Şimdi asker ve sivili, devlet ve milleti, beraber yapmaya, tek bilek, tek yürek yapmaya var mısınız?" dedi ve muhteşem kalabalık hep bir ağızdan "varız" diyerek meydanları "Asker millet omuz omuza" tezahüratıyla inletti.

İngiliz oyunları
TSK konusundaki oyunun bununla sınırlı olmayıp, "çok fazla olan kamu harcamalarının önüne geçmek için devleti, orduyu küçültmemiz lazım" denildiğini söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, "Kamu harcamalarına yük getiriyor" diye TSK'ni küçültmek isteyen iradenin, 1919'da Osmanlı ordusunu terhis ederek Türk milletine her şeyi kabul ettireceklerini savunan Lord Curzon'un, İngiliz'in düşüncesine çanak tuttuklarını vurguladı. Prof. Dr. Haydar Baş, ordusu güçlü olmayan bir milletin yok olmaya mahkum olacağını, millet ve devlet olarak ayakta kalmak için güçlü bir ordunun şart olduğunu kaydetti.

AB sürecinde kurulan tuzak
"Çok büyük oyunlar oynandı. Milletle devletin arasını açtılar. Yetmedi. Milletle ordunun arasını açtılar. Yetmedi. Milletle Atatürk'ün arasını açtılar. Yetmedi. Milletle ana babanın arasını, ailelerin arasını açtılar. Yetmedi. Milleti böldüler, parçaladılar, birbirine düşürdüler, bizi paramparça etmek istiyorlar. Sonra da yutmak, yok etmek istiyorlar. İşte bu evladınız bu manzaraya sabredemedi. 'Gelin bu ülkeyi kurtaralım, bir bilek, bir yürek olalım' diye yola çıktı" şeklinde sözlerine devam eden Prof. Dr. Haydar Baş, Kıbrıs, Ege, Patrikhane gibi hususlarda Avrupa Parlamentosu'nun kararlarını aktararak, Türkiye'nin AB tarafından nasıl tasfiye edilmek istendiğini anlattı.

AB'cilerin ipliği pazara çıktı
Prof. Dr. Haydar Baş, yine AB konusunda bir başka oyuna ve bu oyunun AB taraftarlarının ipliğini pazara nasıl çıkardığına da şöyle dikkat çekti: "Bu büyük milleti AB'nin kuyruğuna yamamaya çalışıyorlar. Avrupalılar çok ileri imiş de biz oraya girersek bizim insanımız, aş kazanacak iş kazanacak, karnı doyacakmış! Sen bugüne kadar bu milleti idare eden irade değil miydin? Demek ki sen bu güne kadar bu milleti doyuramadığını, bu millete iş bulamadığını bu sözünle itiraf ediyorsun. O halde hangi yüzle milletin huzuruna çıkıp da 'bana rey verin' diyebiliyorsun, demek gerekmez mi? Lütfen çekilin. Bu millete iş de aş da bulacak var. Biz uydu devlet olacak devlet değiliz. Türk milleti tarihin hiç bir döneminde uydu olmamış, müstakilliğini ölümü pahasına korumuştur, kollamıştır."

Ekonomide oynanan oyun
Prof. Dr. Haydar Baş, başka bir oyunun da ekonomi sahasında cereyan ettiğini, kalkınmak isteyen bir devletin emisyonu genişletip emeği devreye sokup üretimi tahrik etmesi kuralının Türkiye'de askıya alındığını, böylece piyasada oluşan para açığının IMF'nin dayattığı şartlarla yurt dışından alındığını, bunun Türk ekonomisine 45 katrilyonluk bir faiz yükü bindirdiğini, tarım ürünleri dikiminin?ekiminin sınırlandırılmasını beraberinde getirdiğini, ancak müstemleke ülkelerde olduğu şekliyle Merkez Bankası'nın TL basma iradesinin elinden alındığını, Türk milletinin elinin kolunun bağlandığını ve daha nice olumsuzlukların üst üste yığıldığını belirterek çıkış yolunun BTP iktidarında yattığını söyledi. Seçim kararına da değindiği konuşmasında Prof. Dr. Haydar Baş, "Bu iktidar bugüne kadar çok yanlış ve ters işler yaptı. Ancak onları tebrik ediyorum. Çok güzel bir iş yaptılar. Seçim kararını verdiler. Şimdi sizler BTP'yi tek başına iktidar etmenin imkan ve fırsatını elde ettiniz. Bu seçim, 'Türk milleti' diyenle, 'hayır, Türk milleti değil, AB' diyenler arasında geçecek. Bu seçim AB diyenlerle, Türkiye diyenler arasında, yani ulusal düşünce ile, ulusal akılla, mandacı akıl arasında geçecek" dedi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100