16 Şubat 2006 Perşembe 00:00
Sefaletten kurtaracak model
BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, Türkiye'yi kurtaracak sistemin Milli Ekonomi Modeli olduğunu belirtti. ~|~

BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, ülkemizde uygulanan IMF'ye endeksli serbest piyasa ekonomisinin milletimizi sersefil duruma getirdiğini belirtti. Global güçlerin sömürüye dayalı ekonomi kurallarının hem devletimiz, hem de milletimizin menfaatine uygun olmadığına işaret eden Dr. Kepekçi, "İstihdam sağlamak, işsizliği ortadan kaldırmak, piyasaları içine düştüğü kaostan kurtarmak için yeni politikalara ihtiyacımız var" dedi.

Kendi stratejimize dayanmalıyız
Cevap verilmesi gereken sorulara tarihten de ders alarak, kültürümüz ve n, medeniyetimizden beslenerek cevap bulma vaktinin geldiğini belirten BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Kepekçi, her devletin kendine has bir ulusal stratejisi olması gerektiğinin altını çizerek, "Bir başka ülkenin stratejisine dayanan devletler tarih sahnesinden silinmeye mahkûm olur" dedi.

Dr. Kepekçi, şu görüşleri öne çıkardı: "İşgal güçlerinin kullandıkları en geçerli sinsi metot, ekonomik modellerini ihraç etmeleridir. Sömürülmek istenen ülkelerde serbest piyasa modeli uygulanmaktadır. Ülkemizde de yaşanan 'özelleştirme' adı altında devlete ait en kârlı ve stratejik kurumlar, piyasa değerinin çok altında satılarak devletin yerini çok uluslu şirketler almaktadır. Böylece global güçler satın aldıkları bu kurumlar aracılığıyla, ülkemizin zenginliklerini yurt dışına aktarmaktadır. Ekonomik işgalin kuralları ise IMF, Dünya Bankası gibi kuruluşlar tarafından yerleştirilmekte; bu sistemden fayda gören gruplar ise savunuculuğunu yapmaktadır. Ülkemizde de uygulanan bu ekonomik model ve uygulamalar neticesinde ülke ekonomisi her geçen gün kan kaybetmekte; halkımızın kahir ekseriyeti işini ve alım gücünü kaybetmektedir."

İşte yeni vizyon
Bu şartlar ışığında Türkiye'nin yeni bir vizyona ihtiyacı olduğunun altını çizen BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Kepekçi, ülkemiz ve coğrafyamızın üzerindeki menfur hesaplardan korunması için kalkınma stratejisini tespit ve uygulama zarureti olduğunu vurguladı. Dr. Kepkçi, şunları kaydetti: "Ülke olarak bağımsızlığımızı korumak, ayakta kalabilmek için gerekli olan bu model, ilim adamları tarafından ekonomide bir milat olarak kabul edilen 'Milli Ekonomi Modeli'dir. BTP iktidarında, Prof. Dr. Haydar Baş beye ait olan Milli Ekonomi Modeli uygulanacaktır.

IMF ve Dünya Bankası'nın tahakkümüne son verilecek, global güçlerin ülkemizi sömürmesine izin verilmeyecektir. Bu model ile yeraltı ve yerüstü kaynaklarımızın çokuluslu şirketlere peşkeş çekilmesi nihayete erdirilecek; bu kaynaklar devlet?millet işbirliği ile işletilecek, toplumun her kesiminin istifade etmesi sağlanacaktır. Devletin borç para alımına son verilecek; para sadece Merkez Bankası üzerinden maliyetsiz olarak piyasalara arz edilecektir. Böylece hem üretimin, hem tüketimin önü açılırken piyasaların kontrolü, milli devletimizin kendi elinde olacaktır."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100