12 Eylül 2010 Pazar 00:00
Sıkıntıları bitirmek milletin elinde


"Türkiye'nin ekonomik sorunlarının çözümü için tek alternatif Milli Ekonomi Modeli'dir" diyen Prof. Dr. Haydar Baş, sıkıntılara son vermenin yine milletin elinde ve azminde olduğunun altını çizdi ~|~

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Türkiye'nin ekonomideki sorunları üzerine yaptığı açıklamada "IMF politikalarının amacı bu milleti bitirmektir" dedi. Konuşmasında tarımdan çarpıcı örnekler veren BTP Genel Başkanı, "Geçmiş hükümetler döneminde tarımda tahdit kanunları çıkardılar. Ben o zaman televizyonlarda 'Bunu yaptığınız zaman tarımı ve köylüyü bitirirsiniz' diye haykırmıştım" diye konuştu. Tarım sektörünün problemlerinde olduğu gibi Türkiye'nin tüm problemlerinin çözümünün Milli Ekonomi Modeli'nde olduğunu ifade eden Prof. Dr. Haydar Baş, "Milletin ürününe Avrupa Birliği istedi diye kota koyan partiler, milliyetçi olamaz" dedi.

Herkesin cebi para dolacak

Türk milletinin sefaletten mutlaka kurtulması gerektiğini dile getiren Prof. Dr. Haydar Baş şunları söyledi: "Buğdayı, arpayı ve mısırı bedava fiyatına alıyorsun; üstelik gübreye ve mazota sürekli zam yapıyorsun. Peki tarlayı ekene ne kalacak? Hiç bir şey. Araziler bom boş. Sahiplerine nedenini soruyoruz. 'Hocam, masrafları çıkaramıyoruz' diyorlar. Şimdi arkadaşlar, Türkiye'nin kaderi bu değil. Şimdi millete dönelim, milletin imkanlarıyla seferber olalım. O zaman Milli Ekonomi Modeli gündeme gelir ve hepimizin cebinde para olur."

Dünyanın zenginliği Türkiye'de mevcut

Bu kadar büyük yer altı rezervlerine sahip Türkiye'de "kaynak nerde?" sorusunun anlamsız olduğuna dikkat çeken BTP Genel Başkanı, işlendiği takdirde kaynaklarımızın değerinin kat kat artacağını söyledi. Prof. Dr. Haydar Baş şöyle konuştu: "Kaynak soruyorlar, yahu bu kadar kaynağımız var. Adamlar diyorlar ki, 'Türkiye'nin 3 katrilyon dolarlık kaynağı var'. Hammadde işlenip revaç bulduğu zaman en az bire on yapar. Mesela, bir kilo demirin kilosu nedir? 2 lira olduğunu varsayalım. Ama bugün bir otomobilde bir kilo demiri şu kadar bin liraya alıyorsun. Hepsinde öyle. Biz buna bire on ilave edersek, 3 katrilyon dolarlık yeraltı kaynağı, en az 30 katrilyon dolarlık yeraltı kaynağı demektir. Soruyorum; 30 katrilyon dolar, Türkiye'yi değil, dünyayı kaç sene bakar? Yeminle konuşuyorum, en az 1000 sene bakar, 2000 sene bakar."

Herkes bolluğa kavuşacak

Türkiye'yi her türlü sıkıntıdan kurtaracak tezler ortaya koyduklarını dile getiren BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, "ülkenin tüm sorunlarını çözeceğimizden kimse kuşku duymasın" dedi. Prof. Dr. Baş şöyle konuştu: "Türkiye'yi kurtaracak olan bir tez var. O tez nedir? Milli Ekonomi Modeli ve Milli Devlet, Sosyal Devlet tezleri. Ekonomide en sağlam, en düzgün yol nedir? İnsanın fıtratına uygun, beşeri şartlarına cevap verebilecek hayatı insanımıza ve insanlığa yaşatmak. İşte biz bunu Milli Ekonomi Modeli ile ortaya koyduk. Biz ülkenin gidişatını Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet?Milli Devlet tezlerimizle 24 saat içinde tersine çevirir, herkesi rahata, bolluğa ve huzura kavuştururuz. Bunda kimsenin kuşkusu olmasın."

Sıkıntılar birlik olunca biter

Milletin ve devletin sıkıntılarına son vermenin yine milletin elinde ve azminde olduğunun altını çizen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Türkiye, kabul etsek de etmesek de, bir noktaya geldi. Açılım istiyor. Bu açılım, Bağımsız Türkiye Partisi'nin dışındaki bir hareketle asla mümkün değildir. Türkiye'nin tek alternatifi var; o da BTP'dir, Milli Ekonomi Modeli'dir, Sosyal Devlet projelerimizdir. Gelin elele verelim. Milletin ve devletin bu sıkıntısına son verelim bu sizin elinizde, milletimizin elinde ve azminde. Gelin elele verelim, devlet ve milletimizin nasıl şahlandığını hep beraber görelim. Gelin el ele verelim, bakınız Türkiye nasıl kurtuluyor" dedi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.