10 Nisan 2003 Perşembe 00:00
Sırada Türkiye var
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) kurmayları, yurt çapında başlattıkları seminer, panel ve konferanslarını büyük bir atılımla sürdürüyor. Geçtiğimiz haftasonu Ankara'nın Etimesgut İlçesinde yoğun bir izleyici kitlesinin katılımıyla gerçekleştirilen panelde de, ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara dikkat çekildi, bunları bertaraf etmek için atılması gereken adımlar konusunuda aydınlatıcı malumat verildi. Panelde, ABD'nin Irak'a yönelik işgali çeşitli boyutlarıyla değerlendirildi ve bu işgal sürecinin Türkiye'nin geleceğine ilişkin ne tür "menfi durumlara" yol açabileceği konusunda çarpıcı açıklamalar yapıldı. Oturum başkanlığını uluslararası ilişkiler uzmanı İlhan Gültekin'in yaptığı panele BTP Genel Başkan yardımcıları Dr. Abdullah Terzi, Emekli Albay Ali Küsmenoğlu ve BTP Genel Sekreteri Dr. Nuri Kaplan katıldı.

Birlik olmanın tam zamanı

BTP Etimesgut İlçe Başkanı Cemal Kaya'nın açılış konuşmasıyla başlayan panelde ilk sözü alan BTP Genel Başkan Yardımcısı Ali Küsmenoğlu, dinleyicilere Tü~|~rk tarihinden kesitler sundu. Türk milletinin büyük, necip ve onurlu bir millet olduğunun altını çizen Küsmenoğlu, "bütün imkansızlıklarımıza rağmen bu millet, Osmanlı'dan devraldığı borçlarını tamamen ödemiştir" dedi. Bu milletin tarihin hiçbir döneminde başka bir milletin esareti altına girmediğini belirten Küsmenoğlu, bugün birlik olmanın tam zamanı olduğunu belirtti.

Türkiye'ye yönelik planlar da var

BTP Genel Sekreteri Dr. Nuri Kaplan da, Türk tarihinin kırılma noktasında olduğunun altını çizerek, Türk milletinin hiçbir zaman zalimin yanında yer almadığına işaret etti. Kaplan, Tarih boyu Haçlı seferlerine karşı mücadele veren bu milletin bugün büyük bir zillete düşerek zalime, Haçlı seferi düzenleyenlere yardım ettiğini belirtti. Kaplan, 6 Şubat'ta kabul edilen 1. tezkere ile birlikte 1923'ten bu yana ilk defa yabancı askerin ülkemize gelmesine izin verildiğine işaret etti.

Bugün Irak'ta ortaya çıkan o korkunç tablonun benzerinin Türkiye için de organize edildiğini söyleyen Kaplan, sözlerini şöyle sürdürdü: "3. tezkere ile birlikte de hava sahamız açıldı. Tezkerede yer almasına rağmen, ABD, Türk askerinin Kuzey Irak'a giremeyeceğinde ısrar etti, ediyor."

Türkiye tedbirlerini almalı

BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi de konuşmasında Türkiye'nin mevcut durumunu değerlendirdi ve Irak savaşında durması gereken yeri ve yapması gerekenleri şöyle açıkladı: "Türkiye bu savaşın tarafı olmamalıdır. Türkiye bu savaşı durdurmalıdır ve bunu yapacak güce de sahiptir. Bu savaşta Bush, kendine manevi bir misyon çizmiş ve inancı doğrultusunda yapması gerekenleri yapıyor. Çünkü onun inancına göre Hz. İsa Büyük İsrail'in kurulmasından sonra yeryüzüne gelecek. O bunun mimarı olmaya çalışıyor. Bu savaşta Türkiye her açıdan hedeftir. İsrail'in Arz?ı Mevud hedefi gereği dini açıdan hedef olan ülkemiz, sahip olduğu su, altın, bor, uranyum, toryum gibi madenler nedeniyle de hedeftir.

Bugün milletimize yönelik 'ABD'ye karşı kimse duramaz, çok güçlü silahları var, parası var, iktidara kim gelirse gelsin bunun önüne geçemez' propaganda yapılmaktadır. Hayır, biz bunu kabul etmiyoruz. Çünkü aylar öncesinde, yıllar öncesinde bugün yaşananları bize haber veren, bugünü anlatan Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş bütün bunların üstesinden gelir. Dikkat edin onun her dediği aynen gerçekleşmiyor mu? Peki şu an Türkiye ne yapmalı, biz ne yapmalıyız? Birincisi Türkiye derhal hava sahasını kapatmalı. Daha sonra BM başta olmak üzere Rusya, Çin gibi büyük devletleri devreye sokmalı ve ABD karşıtı bir hareket organize etmeli. Hükümet devlet?millet kaynaşmasını sağlamalıdır. Bizlerde bütün bunları herkese anlatmalı, milletimizi ayıktırmalı ve zulme uğrayan kardeşlerimize gönülden dua etmeliyiz."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner131

banner137