19 Kasım 2004 Cuma 00:00
Siyaset tıkandı
BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Kepekçi, hükümetin iç politika, ekonomi ve dış politikada Türkiye'nin karşılaştığı ciddi sorunları aşamadığına işaret ederek, "siyaset tıkanmıştır" dedi

*Borç alan buyruk alır

BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, hükümetin attığı adımlarla her geçen gün halk desteğini kaybetmekte olduğunu söyledi. Yazılı bir basın açıklaması yapan Dr. Kepekçi, "Siyaset tıkanmıştır, 'borç alan buyruk alır' kuralı gereği, ekonomi her zamankinden daha kırılgandır. Milletimizin fakr?u zarureti artmıştır, yaşanan hadiseler milletimizin onurunu zedelemektedir" dedi.

*İç politika AB'ye emanet

İç politikada Avrupa Birliği müktesebatına göre hareket edildiğine işaret eden Dr. Kepekçi, açıklamasını şöyle sürdürdü: "AB süreci bir aldatma süreci haline dönüşmüştür. Süreçten maksat Türkiye'nin dinamiklerini elinden almak, parçalamak, bölmek ve azınlıklar Cumhuriyeti haline getirmektir."

BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, hükümetin attığı adımlar~|~la her geçen gün halk desteğini kaybetmekte olduğunu söyledi. Yazılı bir basın açıklaması yapan Dr. Kepekçi, "Siyaset tıkanmıştır, 'borç alan buyruk alır' kuralı gereği, ekonomi her zamankinden daha kırılgandır. Milletimizin fakr?u zarureti artmıştır, yaşanan hadiseler milletimizin onurunu zedelemektedir. Sayın Başbakan Erdoğan'ın iktidar olduklarında ?iki sene sonra benden isteyin? sözünü milletimiz unutmamıştır. Fakat görülüyor ki bu gün ikinci yılını bitiren hükümet tükenme noktasına gelmiştir" dedi.

İç politika AB'ye

emanet

İç politikada Avrupa Birliği müktesebatına göre hareket edildiğine işaret eden Dr. Kepekçi, AB'nin milletimizin gelenek, göreneklerinden, kültüründen ve dini inancından dolayı Türkiye'yi dost görmediğini dile getirdi. BTP Genel Başkan Yardımcısı Kepekçi açıklamasını şöyle sürdürdü: "AB süreci bir aldatma süreci haline dönüşmüştür. Süreçten maksat Türkiye'nin dinamiklerini elinden almak, parçalamak, bölmek ve azınlıklar Cumhuriyeti haline getirmektir. Avrupa'nın bu duruşu artık ayan beyandır. Kıbrıs'ta Türk kesiminin referanduma evet; Rum kesiminin ise hayır demesine rağmen, AB yaramaz da olsa kendi çocuğunu tercih etmiş Kıbrıs'ı Rum Devleti olarak AB'ye kabul etmiş ve birliğine almıştır. Türkleri ise asimile etme yoluna gitmişlerdir."

Ekonomi borç kıskacında

Hükümetin ekonomi sahasında borcu borçla kapattığını vurgulayan Dr. Kepekçi, "İki yıllık icraatları sonucunda bırakınız borçları, artık alınan borçların faizini de borçla kapatmaya yoluna gitmiştir" dedi. Kepekçi açıklamasını şöyle sürdürdü: "Borçların toplamı 200 milyar dolardan, 300 milyar dolar seviyelerine çıkmıştır. Gelişmeler milletimizden gizlenmektedir. Ekonomide çizilen bütün pembe tablolara rağmen vatandaşımız tükenme noktasına gelmiştir. Sanayi iflas etmiştir, esnaf kepenk kapatmaktadır. Çiftçimiz sahipsiz kalmış, üretebildiği sınırlı miktardaki tarım ürünlerini değerine satamaz hale gelmiştir. Elindeki toprağını satması için yönlendirilmektedir. AKP hükümeti tarafından yabancılara toprak satışına müsaade edilmiş ve topraklarımızın yedide ikisi satılmış veya kiraya verilmiştir.

AKP hükümeti dış politikada ABD'nin yönlendirmesiyle hareket etmektedir. Hükümet Irakta yaşanan işgal hareketinde taraf olmuştur. BOP'a aktif katkı sağlayan, Irak'taki savaşın tarafı olan, halka rağmen savaşı destekleyen, Amerikanın istekleri ile hareket eden, Amerikan askerlerine bu gün bile aktif lojistik destek veren AKP hükümeti olmuştur. El Garip hapishanesinde uygulanan insanlık zulmü, Felluce'de kameralara yansıyan insanlık ayıbı soykırım hadiseleri insanların hafızalarından silinmeyecektir. Dün Beyrut'ta, Saraybosna'da yaşanan bugün Irak'ta Felluce'de ortaya konan zulüm sahneleri, Haçlı anlayışının devamı niteliğindedir. İşgal güçleri bu zulme burada nokta koymayacaklardır. Büyük Orta Doğu projesiyle bütün bölgemiz ateşe verilecektir. Ülkemiz ve milletimiz üzerinde de senaryolar yapılmaktadır."

Çözümün adresi

BTP Genel Başkan Yardımcısı Kepekçi açıklamasını şöyle tamamladı: "Bütün bu sorunları çözmek, milli dinamiklerine sahip çıkan, dostunu ve düşmanını bilen, milli menfaatlerini esas kabul eden bir milli duruş gerektirir. Milletimize ait olan ekonomi modelini gerektirir. İşte aranan, beklenen ve teveccüh gösterilen kadroların Bağımsız Türkiye Partisi olma sebebi yaşanan bu sorunlardır. Bu sorunlara çözüm getirecek liderin Prof. Dr. Haydar Baş olması kadronun da BTP kadroları olmasıdır."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.