10 Şubat 2006 Cuma 00:00
Sorumlu AKP'dir ...

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, papaz cinayeti ekseninde kendisine yönelik iğrenç iftiralara cevap verdi.
BTP Lideri Prof. Baş, "Bu cinayet, 'dinlerarası diyaloğu' hükümet politikası olarak sürdüren AKP'nin sorumluluğundadır. Çünkü ülkemizde yoğun olarak sürdürülen "Dinlerarası diyalog' çalışmaları ile Türk çocukları verilen para karşılığında kiliselere ve papazlara teslim edilmektedir. " dedi.
~|~


Bir takım mahfiller ve onların medyadaki uzantıları,  geçtiğimiz pazar günü Trabzon'daki Santa Maria Kilisesi Rahibi Andrea Santoro'nun silahlı saldırı sonucu hayatını yitirmesi olayında gerçekleri saptırıp gelişmeleri farklı yönlere kanalize etmek için olağanüstü çaba sarfediyor.

Bu çerçevede önce Akşam, ardından da Hürriyet gazetelerinde yer alan cinayetle ilgili haberler ve yorumlarda, BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın isminin geçmesi dikkat çekiyor. Hürriyet gazetesindeki haberde papaz cinayetinin zanlısı olan gencin Türk İslam sentesinin savunan BTP liderinin ideolojisiyle yetiştiği öne sürülüyordu.
Daha da ilginci haberde Prof. Dr. Haydar Baş'ın "NE AB NE ABD, TEK ÇÖZÜM BAĞIMSIZ TÜRKİYE" sloganıyla Kuvay?ı Milliye ruhunun canlandırılmasına çalıştığına vurgu yapılıyor. Hurriyet gazetesi, BTP Lideri'nin de Trabzonlu olmasından yola çıkarak, aslında Prof. Dr. Haydar Baş'ın milli duruşundan duyduğu rahatsızlığı gündeme taşımış oluyor.

TOKAT GİBİ CEVAP
Çirkin iftira ve 'çamur at, izi kalsın' türünden karalama kampanyasına maruz kalan BTP Genel Başkanı Prof Dr. Haydar Baş, bazı medya organlarının gündeme taşıdığı iddialara yazılı bir açıklama ile cevap verdi.
BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş'ın açıklaması şöyle:

CİNAYETİN NEDENİ DİNLERARASI DİYALOG
"Trabzonda bir çocuk para için kavga ettiği papazı öldürmüştür. 16 yaşındaki genç, arkadaşlarıyla gittiği ayinden sonra istediği 500 doları vermeyen papaza sinirlenerek ertesi gün silahla papazı vurmuştur.
Bu genç 'dinlerarası diyalog' yalanına inanıp, para karşılığında kilise ayinlerine sürekli surette katılan bir çocuktur. Aynı zamanda AKP Trabzon Kadın Kolları yöneticisinin oğludur. Yani AK Partili bir ailenin çocuğudur. Herkesçe malum olduğu gibi AKP de diyalogcudur.

SORUMLU DİYALOGCU AKP
Bu cinayet 'dinlerarası diyaloğu' hükümet politikası olarak sürdüren Ak Partisinin sorumluluğundadır.
Çünkü, ülkemizde yoğun olarak sürdürülen 'dinlerarası diyalog' çalışmaları ile Türk çocukları verilen para karşılığında kiliselere ve papazlara teslim edilmektedir.
Gençlerimize bekledikleri maddi imkanları sunacak projelere sahip olmayan hükümet ve onları kiliselere dolduran diyalogcular; insanlarımızı kiliselere ve papazlara muhtaç hale getirmiştir. Ve bu cinayetin sorumluluğu mevcut hükümet ve diyalogculara aittir.

PAPAZ KAPISINDA DİYALOGCULAR DİLENİR
Böyle bir cinayeti ancak kilise ve papaz kapısında umut arayanlar işleyebilir. Zira, kendi benliğini ve değerlerini yitirmiş bir hayat görüşü her türlü değeri sadece parada gören bir fikir dünyası bu diyalog çalışmalarıyla ne yazık ki genç neslimizin kimliği olmuştur. 16 yaşında katil olan çocuğun yaptıkları, bu tablo ile getirildiği noktanın bir neticesidir. Adam öldürme eylemini ancak, tevhid akidesini bilmeyen, teslisi tehvid ile karıştıran, hak ile batılın yerini değiştiren diyalog zihniyeti işleyebilir. Çünkü, diyalogcu, can almanın ne olduğunu bilmez. Tekrar etmek isteriz ki; bu çocukta diyaloğu bir hükümet politikası haline getiren Ak Partili bir annenin çocuğudur. Diyalogcu mantıkla yetişmiş ve aslını yitirmiştir.

YÜKSELEN YILDIZ: BTP
Cinayette hükümet politikası halinde diyaloğa kucak açan AK Parti'nin payı büyüktür. Kaldı ki; ortada emniyet raporları ile sabit bir para meselesi vardır.
Çocuk verdiği ifadede arkadaşlarının payı olan 400 doları vermediği için papazı öldürdüğünü açıkça ifade etmiştir.  Peki neden bu cinayetle bazı çevreler dolaylı olarak bizi yıpratmaya çalışmaktadır?
Bugün Genel Başkanı olduğum Bağımsız Türkiye Partisi gün geçtikçe yükselen bir yıldızdır. BTP mayası tutmuştur.
Yapılanlar BTP'nin önünü kesmek içindir. Milletimizin teveccüh ettiği fikirlerimiz ile biz:
Mandacı değil ulusalcıyız,
Fundamantalist değil, dindarız,
Şövenist değil, milliyetçiyiz,

BTP TOPLUMUN ÇİMENTOSUDUR
Bugün ülkemizde sivil asker, devlet millet kaynaşmasını gündem eden tek partiyiz.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin dünyanın en büyük devleti olmasını isteyen düşünceyi seslendireniz. Birlik ? beraberlik yanlısıyız. Liberal sistemin ülkeleri ve halkları esir aldığı bir düzende; sosyalizmin ve komünizmin kötülüklerini gözler önüne sererek, ülkelerin ve milletlerin sömürüden, açlıktan kurtuluşu olacak "Milli Ekonomi Modeli" ile ekonomide çığır açacak bir sistemi dünyaya deklare edeniz.

MÜSLÜMAN TÜRK KİMLİĞİ
Türkiye'nin kurtuluşunun ne AB, ne ABD, ne de IMF olmadığının bilinciyle, milletimize kurtuluş reçetesi olarak her sahada milli politikalar sunanız. Bizim yıllardan beri ifade ettiğimiz görüşlerimiz istikametinde şekillenen bir Müslüman Türk Kimliği söz konusudur.
Müslüman Türk; bayrağına, sancağına, vatanına saygılı, devletine milletine bağlı fundamantalist değil ama dindar bir şahsiyettir.

'DÜŞÜNCELERİMİZİN KAYNAĞI BELLİDİR'
Bu kimlik demokratik laik Türkiye Cumhuriyeti devletini kuran Mustafa Kemal'in ilkeleri ve düşünceleridir.
Bir kültür anlayışı, insanın haksız yere can almasına kesinlikle manidir. Onu katil yapmanız mümkün değildir.
Vatanperver müslümanın da bu cinayeti işlemesine imkan yoktur. Bizim dünya görüşümüz Hoca Ahmed Yesevilerin, Mevlanaların, Yunusların dünya görüşüdür.
Burada değil bir canı almak, karıncayı dahi incitmek mümkün olamaz.
Buradaki amaç çamur at, izi kalsın...

MEDYA KONGREYİ NEDEN GÖRMEDİ?
Yüzün üzerinde bilim adamı, İstanbul'daki İktisat Kongresi'nde Milli Ekonomi Modeli tezimizin sadece Türkiye'yi değil, geri kalmış ve gelişmekte olan tüm ülkeleri kurtaracak, insanlığın tek çıkış kapısı ve umudu olduğunu tespit ederek, ilim adına bunu deklare etmesine rağmen, Türk basınında maalesef bu Kongre ile ilgili tek satır, tek kare yer verilmemiştir. O halde Türkiye'de bir mütareke basını vardır.

İKTİDAR GAFLET İÇİNDE
Vatikan'dan ithal 'Dinlerarası Diyalog Projesi' ile Türkiye'yi bölüp parçalamak isteyen, milli kimliğimden koparmak isteyen gaflet içinde bir siyaset vardır.

BTP KARŞI DURUYOR
Ve bunların ittifakı ile Türkiye'yi parçalamak isteyenlerin karşısında vatan diyen, bayrak diyen, din diyen, devlet diyen, 'milletin bölünmesine, vatanın parçalanmasına müsaade etmeyen' Bağımsız Türkiye Partisi vardır.
Bu görüş Türk milletinin görüşüdür, milletin ta kendisidir.
Hiç kimse, iftira ile, yalan ile bu hareketin yükselmesine mani olamayacaktır. Şimdi yıpratılmak istenen yükselen BTP'dir. Millet asla buna müsaade etmeyecektir."

 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.