26 Haziran 2010 Cumartesi 00:00
Tahrikçilerin oyununa dikkat!


BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, "Halkı tahrik ederek, halkın yüzde 100'ünü olayın içine sokmak gibi bir niyet var şu anda. Terörü yapan teröristtir, Kürtler değildir. Sakin kimse böyle bir oyuna gelmesin! Kürtler bizim öz be öz candan kardeşlerimizdir. İman kardeşimizdir" dedi ~|~

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, terör gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Terörün nihai hedefinin ülkeyi parçalayıp bu bölgede bir devlet kurmak olduğunu dile getiren Prof. Dr. Haydar Baş, şunları söyledi: "Bu parça Türkiye'den kopartılacaktır. Suriye'de, İran'da ve Türkiye'de olan Kürtler birleştirilip bir devlet iradesi meydana getirilecektir. Bütün proje budur."

Açılımın sonucu bölünmek

Bu dikkat çekici açıklamayı yapan Prof. Dr. Baş, açılım politikasının bu amaca hizmet ettiğini belirterek, "Türkiye'yi parçalamak isteyen irade 'açılım yap' diyor. Onlar da kalkıyor, onların mantığına göre bir açılım süreci başlatıyor. Türkiye'yi merkez otorite kabul eden bütün etnik gruplar kendi dinlerini ve dillerini rahatlıkla konuşup yaşayabilirler. Bunlar insanların tabiatında doğuştan beri olan haklardır. Şimdi bunun açılımla alakası yoktur. Neden? Çünkü bu benim hakkım. Daha farklı yönlere çekmenin bir anlamı yok.  Açılımın asıl maksadı Türkiye'de PKK'yı haklı duruma getirip, onun etrafında bir coğrafyayı vatan ilan etmektir. İşin özü budur ancak Türkiye üniter yapısı itibariyle merkez otorite olarak kabul edilecek, herkes dilini, dinini, örfünü, adetini vesaire birey olarak yaşama imkan ve ruhsatına sahip olacak."

Fitne merkezlerine dikkat!

Bu kritik ortamda birilerinin ülkemizde Türk ? Kürt kavgası çıkarmak için özel bir çaba içine girdiğini belirten Prof. Dr. Baş, oldukça önemli bir uyarıda bulunarak, şöyle konuştu: "Halkı tahrik ederek, halkın yüzde 100'ünü olayın içine sokmak gibi bir niyet var şu anda. Bundan dolayı, Türk milletinin çok iyi düşünmesi lazım. Terörü yapan teröristtir, Kürtler değildir. Verilmek istenen imaj, terörü yapanın Kürtler olduğu imajıdır. Bunu vermeye çalışıyorlar. Sakin kimse böyle bir oyuna gelmesin! Kürtler bizim öz be öz candan kardeşlerimizdir. İman kardeşimizdir. Bu milletin has evlatlarıdır. Dumlupınar'ı, Sakarya'yı, Çanakkale'yi onlarla birlikte yaptık. Aynı zemin üzerinde hayatımızı yaşadık. Kaderimiz birdir. Milletimizin bunu iyi görmesi lazım. Ama Türkiye'yi iç savaşa sokmak isteyenler sanki terörü yapanlar Kürtlermiş gibi bahane üreterek Türkiye'de iç savaş çıkarma hazırlıkları içindedirler. Benim endişem budur."

Al birini, vur ötekine!

Hükümetin Ortadoğu bölgesinde ABD'nin adeta emirerliğini yaptığını söyleyen Prof. Dr. Baş, şöyle konuştu: "İşi ve aşı olacak, çalışacağı yeri olacak. Bakımı yerinde, eğitimi  mükemmel olacak, sağlık sorunu olmayacak. Biz böyle bir dünya ortaya koymamız gerekirken, Türkiye'nin hariciyesi elinde bir çanta Suriye'ye, Körfez ülkelerine, Irak'a, Afganistan'a, Suudi Arabistan'a gidiyor. Niye gidiyorsun buralara? Burada Türkiye lehine ne var? Bir menfaatten dolayı değil. ABD'nin emir erliğini yapıyorlar. Niye bunu yapıyorlar? Çünkü bugünkü siyasetin ve iktidarın kendine has bir siyaseti yok. Diğer partiler de aynı. Al birini, vur ötekisine! Çünkü kendilerine ait bağımsız bir düşünceyle 'bu coğrafyada ben ne yapabilirim, ekonomisini nereye götürebilirim, dış ticaretini nasıl ilerletebilirim, iç barışı nasıl temin edebilirim, dünyada nasıl lider bir devlet ve millet olurum' şeklinde projeleri yok. Böyle bir hesabı var mı bunların? Yok... ABD, AB ve IMF bana ne diyecek? Yani başkalarının yönlendirmelerine göre yapılan siyasetin neticesi, hangi parti olursa olsun bunun dışında olamaz. Milletimizin de bu konuda da çok iyi düşünmesi ve karar vermesi lazım."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100