29 Nisan 2005 Cuma 00:00
TEK YÜREK OLALIM

BTP Bursa İl Başkanı Garaçoğlu, BTP'nin 30 Nisan saat 14.00'de Bursa Gökdere Meydanı'nda düzenleyeceği mitingin tarihi fırsat olduğunu kaydederek, "Mitinge onbinlerle katılarak dostlarımızı sevindirelim, ülkemiz üzerinde hesabı olanlara da güçlü mesaj verelim" dedi

*Teslimiyetçiliğe karşı duralım
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Bursa İl Başkanı Mehmet Garaçoğlu, partisinin 30 Nisan Cumartesi günü Bursa Gökdere Meydanı'nda saat14.00'de düzenleyeceği "Kuşatma Altında Türkiye" mitingi ile ilgili yazılı basın açıklaması yaptı. 5000 yıllık tarihe sahip milletimizin bugünlerde çok zor bir dönemden geçtiğini belirten Garaçoğlu, ülkemizin dört bir taraftan kuşatıldığını hatırlattı. Türkiye'nin siyasi, sosyal, kültürel, ekonomik sorunları analiz edildiğinde, en başta gelen tehdit ve tehlikenin milli bütünlüğümüze yönelik olduğunu vurgulayan Garaçoğlu, AKP iktidarının AB; ABD ve IMF'ye teslim olduğunu belirtti.

*2. Sevr dayatması
Türkiye'ye karşı adeta 2. bir Sevr projesinin dayatıldığını dile getiren Garaçoğlu, "Dış odakların kışkırtması sonuçu iç barışımız, birlik ve bütünlüğümüz ciddi tehdit altındadır. Suni gerginliklerle milletimizin arasına fitneyi soktular. Şimdi bunlara gözünüz aydın e! Sevr sevdalıları mı diyeceğiz? Yoksa bunların oyunlarını milletle el ele verip bozacak mıyız? Evet atı alan Üsküdar'ı değil Irak'ı, Kıbrıs'ı, Ege'yi geçmek üzere."    n   HABERİ 9'DA

~|~ Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Bursa İl Başkanı Mehmet Garaçoğlu, partisinin 30 Nisan Cumartesi günü Bursa Gökdere Meydanı'nda saat14.00'de düzenleyeceği "Kuşatma Altında Türkiye" mitingi ile ilgili yazılı basın açıklaması yaptı. 5000 yıllık tarihe sahip milletimizin bugünlerde çok zor bir dönemden geçtiğini belirten Garaçoğlu, ülkemizin dört bir taraftan kuşatıldığını hatırlattı. Türkiye'nin siyasi, sosyal, kültürel, ekonomik sorunları analiz edildiğinde, en başta gelen tehdit ve tehlikenin milli bütünlüğümüze yönelik olduğunu vurgulayan Garaçoğlu, AKP iktidarının AB; ABD ve IMF'ye teslim olduğunu belirtti.
2. Sevr dayatması
Türkiye'ye karşı adeta 2. bir Sevr projesinin dayatıldığını dile getiren Garaçoğlu, "Dış odakların kışkırtması sonuçu iç barışımız, birlik ve bütünlüğümüz ciddi tehdit altındadır. Suni gerginliklerle milletimizin arasına fitneyi soktular. Şimdi bunlara gözünüz aydın e! Sevr sevdalıları mı diyeceğiz? Yoksa bunların oyunlarını milletle el ele verip bozacak mıyız? Evet atı alan Üsküdar'ı değil Irak'ı, Kıbrıs'ı, Ege'yi geçmek üzere."
Değerlerimize
saldırıyorlar
Milletimizin köklü değerlerini ve sosyal dokumuzu bozduklarını dile getiren Garaçoğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Birlik mayası atacakları yerde nifak tohumları ektiler. Devleti ve milleti tartışma konusu yaptılar. Tarihimizde kimsenin cesaret edemediğini, sözde müttefikimiz ABD  4 Temmuz 2003'te Süleymaniye'de Mehmetçiğimizin başına çuval geçirerek yaptı. Musul ve Kerkük'te kırmızı çizgilerimizi, Kıbrıs'ta yeşil hattımızı yok ettiler. Kamu yönetim reformu yasa tasarısı ile milli devleti şehir devletine dönüştürdüler. Büyük Ortadoğu Projesi ile bulunduğumuz coğrafyayı yerle bir etmek istemektedirler. Sırada bölücübaşının yeniden yargılanması, Ermenistan'ın toprak talepleri, Güneydoğu'da Kürdistan devleti hedefi, Karadeniz'de Pontus'u diriltme hayali vardır. Kısacası Sevr'in maddeleri vardır. Türkiye'yi tasfiye etme kararı vardır. Batı hedefe varmada dur durak kabul etmemektedir.
Şimdi soruyorum sizlere; Bunlara kükreyerek cevap verme zamanı gelmedi mi? Tabii ki kükremek için kükreyecek işler yapmalısınız. 30 yıldan beri ülke gençliğine milletimizin hamuruna birlik mayası atmak için dur durak bilmeyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar BAŞ'ın ne kadar haklı olduğunu hala anlamadık mı? Şimdi anladık mı yıllardan beri tek çare Kuva?yı Milliye ruhuna yeniden kavuşmaktır diyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın ne kadar haklı olduğunu ve Prof. Dr. Haydar Baş'ın yüreğinin, liderliğinin, milli ekonomik modelinin, projelerinin Ülkemiz için ne kadar hayati önem taşıdığını. Soruyorum var mı ondan başka projesi, programı Kuva?yı Milliye ruhuyla donanmış yüreği olan bir başka lider? O halde artık niye bekliyoruz? Gelin hep beraber O insanın etrafında bir olalım birlik olalım vatanımıza, milletimize, bayrağımıza ve sancağımıza sahip çıkalım.
Tek yürek olma
zamanı
30 Nisan Cumartesi günü saat 14.00'da Bursa Gökdere Meydanı'nda düzenlenecek mitingin tarihi fırsat olduğunu kaydeden BTP Bursa İl Başkanı Mehmet Garaçoğlu, açıklamasını şu çağrıyla sonlandırdı: "Ay?Yıldızlı bayrağını alarak onbinlerle bu görkemli geçeceği şimdiden belli olan mitinge katılalım. Katılalım ki dostlarımızı sevindirelim, ülkemiz üzerinde hesabı olanlara da 'Bu Vatan Bizimdir, Bizim Kalacaktır' mesajını verelim." 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.