06 Nisan 2006 Perşembe 00:00
Terör değil kuşatma
Tercüman'dan Ergun Göze, Güneydoğu'da ve İstanbul'da yaşananların terör değil kuşatma olduğunu belirtiyor ~|~

Ülkemizdeki, tek başına gelişen ve sönen terör olaylarından çok ayrı, planlı, programlı, propagandalı, dış destekli, içeriden de ön hazırlıklı, yeri gelince frenli fakat devamlı zemin kazanan bir oluşumdur. Hedef Türk Devleti... Türk Devleti'ni şişirilmiş bir demokrasi yalanıyla bölmek. Birer parça koparmak. En azından terör korkusuyla ilerlemesine, dengesini kurmasına mani olmak ve istedikleri doğrultuda tutmak ve hatta ellerinden gelirse kullanmak.

Bu bir orman, PKK dahil gerisi ağaç. Bu ormanı görmek lazım. Bazı olaylar ve kişiler bu ormanın çalı çırpısı.. Onları görüp ormanı görmemek, teröre yardım etmektir.
Evet! Türk Devleti'ni hedef alan bu terör, planlıdır. İkiyüz senede gelişmiş Sevr planının son versiyonudur ve yenilerde rafından indirilmiştir.. Propagandalıdır, Ermeni soykırımı, Pontus, Patrikhane, İnsan Hakları, Demokrasi vs. hepsi ona giden yolda propaganda ürünlerinden ibarettir. Programlıdır, şartları değişince tedavülden kaldırılır. Mesela İkinci Dünya Savaşı öncesi ve sonrasında Ermeni soykırımı, Kürt meselesi, Patrikhane yavesi katiyen ağza alınmaz. Kore'de Türk askerine ihtiyaç olunca da bu laflar askıya alınır. Ama şartlar değişince yavaş yavaş Geceyarısı Ekspresi ve Fransada'ki Ermeni anıtları malzemeleriyle diplomatlarımızı imha şerefsizliği ortaya çıkar..

ABD için PKK sempatik
Dış desteklidir. Şu bizim eski vilayetimiz, din kardeşimiz Suriye, senelerce PKK'yı besleyip, geliştirip üzerimize salmadı mı? Apo, İkinci Dünya Savaşı esnasında, her hafta Kurtuluş vapuru ile açlıktan ölmesin diye buğday gönderdiğimiz Yunanlı kardeşlerimizin (!) koynunda yakalanmadı mı? AB Kürt kartını her an önümüze sürmüyor mu? ABD, PKK'yı bizden daha sempatik bulmuyor mu? Apo'yu, ajanının hayatını garantileyerek, bize idam edilmemek şartıyla teslim etmedi mi? Avrupa Parlamentoları ne kadar demokratik olduklarını Ermeni soykırımı yoktur demek suçtur diye kanunlar çıkararak göstermiyorlar ım?

İç desteklidir. Dışardan sulandıkça içerden yeşermedi mi? DTP'lilerin ekserisinin suratlarına bakınız, çoğu Osman Baydemir gibi bir Hitler kini ve öfkesi içinde. Kim bilir, hepsi ileride kurmayı hayal ettikleri diktanın iştihasıyla diş gıcırdatmaktadır...
Meclis'ten önceki AKP beyanları hiç iç açıcı değil. Tayyip Bey, Ahmet Türk'ün randevu talebini, grupta Önce sen, PKK'yı terör örgütü olarak ilan et, ben de seni kabul edeyim ve Ben Kürt sorunu vardır dedim ama gerekli alakayı ve cevabı göremedim, diyor. Sanki çocuk kandırıyor. Apo'ya Sayın Başkanımız diyenden böyle bir şeyi nasıl beklersin? Sen o sözü söylerken bu şartı da ileri sürecektin. Niçin sürmedin? Şimdi mi aklına geldi? Hem ilan etse ne olacak? Hiç? Sen Kıbrıs'ta bir adım önde olduğun gibi bu işte en önde oldun ve neticede her ikisinde de yaya kaldın. Kendini artık bu işlerin sorumluluğundan kurtaramazsın. AKP Grubu da artık kurtaramaz. Sadece Yeni hiçbir kanuna gerek yoktur diyen Dengir Bey'i tebrik ederim, AKP Grubu'nda tutarlı, içi dışı bir sadece Dengir Bey varmış. Aferin Komegene kültürünün aşıkına.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100