03 Aralık 2003 Çarşamba 00:00
Terör, Türkiye'yi kuşatanların işi

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, failler meçhul olmamasına rağmen faturanın Müslümana kesilmesi suretiyle ülkemizin bir imha hareketi ile karşı karşıya bulunduğuna dikkat çekti

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, İstanbul'da meydana gelen terör eylemlerinin faillerinin belirlendiği ve kimler olduğunun açıklandığı gelişmelerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
Batı Türk İslam dünyasını düşman belirledi
Türk dünyasının, Batı dünyasından çok farklı medeniyetin, farklı siyasetin, farklı kültürün temsilcisi olan bir dünya olduğunu mutlaka görmemiz gerektiğini söyleyerek sözlerine başlayan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, şöyle devam etti:
"Türk İslam dünyası, farklı siyaseti, farklı kültürü ve farklı medeniyeti münasebetiyle asırlar boyu dünyanın en büyük kesimine tasarruf etmiş, insanlığın can, mal, namus, vatan,~|~ din ve vicdan emniyetini temin etmiş büyük bir millettir. Bu milletin, bu dönemde, cumhuriyetin kuruluşundan zamanımıza kadar Osmanlının inkırazından sonra varlığını çekemeyen bir çok güçler var. Bu güçler, her zaman, her mekanda Türk milletinin ve devletinin başını belaya koymaktan hiç çekinmiyorlar. Aslında Türkiye Cumhuriyeti Devleti, komünizm ile Batı dünyası arasında bir tampon görevi görmüş, Batıyı komünizmin tehlikesinden muhafaza etmiştir. Birçok zararı göğüslemesine rağmen bu büyük vazifeyi ifa etmiştir. Takdir edilmesi, tebrik edilmesi gereken bu toplum maalesef olması gereken karşılığı alamamıştır. Ne zaman komünizmin inkırazı zuhur etti, yani böyle bir tehlike ortadan kalktı, Batı dünyası kendisine yeni bir tehlike, yeni bir düşman tespit etti, belirledi. Başta Türk İslam dünyası olmak üzere İslam olarak bunu belirledi. Bunu zaman zaman da deklere ettiler. Batılı gerek siyaset, devlet, ilim adamları, bu dediğim hususu deklere etmişlerdir."
Kuşatma altındayız
Bu kanaatin, bu inancın ve bu uygulamanın neticesinde güzel vatanımızı her yönüyle kuşatma altına aldıklarını söyleyerek sözlerini sürdüren Prof. Dr. Haydar Baş, "Kültürümüz kuşatma altına alınmıştır. Siyasetimiz kuşatma altına alınmıştır. Ekonomimiz kuşatma altına alınmıştır. Maalesef inancımız da, vicdani kanaaatlerimiz de kuşatma altına alınmıştır. Kuşatma altına alınan bu millet ve devlete her türlü kabul edilmesi mümkün olmayan tavırlar, tarzlar, muameleler reva görülmüştür" diyerek son terör olaylarının da bunlardan bir tanesi olduğunu belirtti.
Fail başka fatura Müslümana

Aslında olayın faillerinin meçhul değil, belli olmasına rağmen, birine mal etmek gerektiğine işaret eden Prof. Dr. Haydar Baş, "Failleri kendileri olmalarına rağmen faturayı da Müslümana keserek Türkiye'yi imha hareketini farklı bir yoldan devam ettirmektedirler. Bu, imhanın farklı bir şeklidir. Nereden bakarsanız bakın bu bir işgal hareketidir. Peki siyaset buna niye müdahale etmiyor? Siyaset de zaten kuşatılmış, o da bir çok söz vererek belli bir yere taşınmış bir irade. O da gerçeği ifade etmeye çalıştığı takdirde bu patlamaların 3.sü, 4.sü gelecek. Binaenaleyh ortalık içinden çıkılamayacak bir manzara içine sürüklenmekte" dedi.
Bu bir devlet işidir
Bu tür bir açıklamadan sonra "Ama failler bulundu. Memleketin şu ilinden. Bunlara ne diyeceksiniz?" diye sorulabileceğini söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, konuya şöyle açıklık getirdi: "Siz bir nakliyecisiniz, diyelim. Olaya bir hukuk mantığı, mantıklı bir tavır ile baktığınız zaman nakliye yapan bu vatandaşa, A adında, B adında bir vatandaş geliyor, bir takım koliler teslim ediyor. Kamyonuna, nakliye arabasına dolduruyor. 'Bunu filan yere getireceksin. Filan zamanda getirirsen, işte 500 milyon daha fazla vereceğim', der, sırtını sıvazlar, uğurlar, arkasından da bombayı patlatacak düğmeye basarsa bu şoförün günahı ne olabilir? Olay budur. Burada ölen insanlar masum insanlardır. Öldüren katilleri bulsunlar. Kim bu katiller? Bu işler öyle basit işler değil. Bu çaptaki terörü vücuda getirecek olan herhangi bir derneğin adamı olamaz. 5 şiddetindeki deprem etkisini vücuda getirebilecek bir olay meydana geliyor, sen üç tane baldırı çıplak adamı fail gösteriyorsun. Kimi kandırıyorsun? Bu bir devlet işidir. Sıradan bir devlet işi de değildir. Bunu, Afrika devletlerinin tamamı yapamaz. Hatta Asya devletlerinin de tamamı yapamaz. Bunu güç olarak dünyaya hükümranlığını ilan etmek isteyen ancak gafil, adaletsiz, vahşi insan toplulukları yapabilir."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.