29 Haziran 2010 Salı 00:00
Terörü ?milli duruş' bitirir
Terörün sona ermesi için sosyal devlet projelerinin şart olduğuna dikkat çeken Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, "Terörün panzehiri BTP'nin projeleri ve milli duruş ekseninde devlet kararlılığıdır" dedi ~|~

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, sıfır terör ile iktidarı devralan AKP hükümetinin, sosyal ve dış politika zafiyetleri sebebiyle terörün azdığını belirterek, "Türk ekonomisini ayağa kaldıracak milli modeli ve yerli çözümü olmayanlar, yüce milletimizi can evinden vuran kanlı terörü besleyen devletlere ve küresel odaklara karşı milli duruş sergileyemezler. Bu sebeple Türk milletinin başının terör belasında kurtulması için, Bağımsız Türkiye Partisi'nin Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet ? Milli Devlet projelerinin devreye konulmasının yanı sıra tam bir devlet kararlılığı şarttır. Terörün kökünü kazıyacak panzehir, BTP'nin sosyal devlet projeleri ve devlet kararlılığıdır" dedi.

Bu projeler dağda adam bırakmaz

Milli Ekonomi Modeli'nin krizle mücadele eden 60'tan fazla ülkede uygulamaya konduğunu dile getiren BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, "BTP, Sosyal Devlet projeleri ve Türkiye Cumhuriyeti kimliği taşıyan kadınerkek herkese bağlayacağı 500 TL'lik 'Vatandaşlık Maaşı' ile halkımızın tamamını kucaklayacaktır. Vatandaşlık maaşını alan halkımız, dağa çıkan terörist kendi yakını dahi olsa, "yediğimiz kabı kirletmeyin, doyduğumuz sofrayı devirmeyin" diye onu ikaz ederek bizzat kendi elleriyle dağdan aşağıya indirecektir. Bugün açılım adı altında yapılanlar terörü azdırmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Gerçek manada terörü yok etmek ancak Bağımsız Türkiye Partisi'nin projeleriyle mümkün olacaktır. Böylece devlet ile milletimizin arasına girmek isteyenlerin tezgâhları bozulacaktır. BTP, Türk devletini ve Türk milletini, hiçbir ecnebi devlet veya güce muhtaç kılmadan Milli Ekonomi Modeli ile kalkındıracağı için, terörü besleyen hiçbir devletin karşısında boynu bükük olmayacak, milli duruş ekseninde tam bir devlet kararlılığı ortaya konacaktır. İşte o zaman terör odakları da, onları besleyen güçler de avuçlarını yalayacaktır" şeklinde konuştu.

Devlet herkesi kucaklayan projelerle donatılmalı

Türkiye'nin adım adım bölünmeye gittiğini ifade eden BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş bu sürecin önüne geçmek mümkün mü? sorusuna şöyle cevap verdi: "Bütün bunlar bu noktadayken sürecin önüne geçilebilir mi? El cevap geçilebilir. Nasıl geçilir? Coğrafyanın tamamını içine alan Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet?Milli Devlet tezlerimizde yer alan projelerle eğer devlet donatılırsa olacakların önüne geçilebilir. Bahsettiğimiz bu projeler sadece güç kuvvet yönünden değil, aynı zamanda kültür yönünden, medeniyet ve ekonomik yönden bir bütün olarak ortaya konulur ve uygulamaya geçirilirse bu tehdit ve yanlış yürüyüşün önüne rahatlıkla geçilebilir."

Türkiye'nin kaynak sorunu yok

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş konuşmasında Milli Ekonomi Modeli kapsamında hayata geçirilecek Sosyal Devlet projelerinin uygulanması için Türkiye'nin gerekli olan finansmanı nereden bulacağını da ifade etti. Türkiye'nin fazlasıyla kaynağı olduğunu söyleyen BTP Genel Başkanı, "Bizim kaynağımız vardır ve bu kaynak vatandaşlarımızın bizzat kendisidir. Dikkat ederseniz, tüketim eksenli bir analizden yola çıkarak ekonomiyi biz yeniden yazdık. Yani liberal sol ekonomiyi tamamen silip süpüren milletin kültürüyle, örfüyle, âdetiyle barışık bir ekonomi modeli ortaya koyduk. Bu hamaldan, çiftçiden, çöpçüden, işçiden kısaca vatandaşın kendisinden yola çıkarak tüketebilmesi için ne yapmamız lazım ki, bu fonksiyonunu icra etmesinden yola çıkarak bu sistemi ortaya koyduk" diye konuştu. Prof. Dr. Haydar Baş şunları söyledi: "Türkiye Cumhuriyeti hudutları içerisinde tespit edilmiş tam 3 katrilyon dolarlık yeraltı kaynağımız var. Bizim mücadelemiz bu madenlerimizin devlet ve millet ortaklığıyla işler hale getirilmesi ve milletimizin yoksulluğuna, fakirliğine son verilmesidir. Siz 72 milyon insana bu maaşı nereden bulacaksınız derken, elimizdeki altını yabancıya peşkeş çekenlerin icraatlarına dur diyecek ve bunları millete ikram edeceğiz."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137