06 Aralık 2004 Pazartesi 00:00
Teslimiyetçi zihniyet

BTP Genel Başkan Yardımcısı Ali Gedik, "Türk siyasi tarihinde bugüne kadar görülmemiş teslimiyetçi bir zihniyetin sıkıntılarını yaşıyoruz" dedi

~|~ -Sözün tamamını deliye söylerler

ABD'nin, Ankara Büyükelçisi marifetiyle İstanbul'da Vatikan modeli bir Hıristiyan şehir devletinin temellerini attığı bir sırada, AB'nin 17 Aralık için Kıbrıs'ı tekrar masaya getirdiğine dikkat çeken ve Irak'taki işgal ve istilanın perde arkasını gösteren "Kutsal Kitap'ın da eş zamanlı olarak piyasaya sürüldüğünü belirten BTP Genel Başkan Yardımcısı Ali Gedik şöyle konuştu: "Sözün tamamını deliye söylerler" diye bir atasözümüz var. Ancak karşı taraf sözün tamamını söylemekle kalmayıp aynı zamanda uygulamasını da gösteriyor. Bütün bunlara rağmen iktidarıyla, muhalefetiyle sergilenen tablo her türlü saflık, beceriksizlik, güçsüzlük ölçülerini aşarak daha ciddi ve tehlikeli ihtimalleri gündeme getiriyor."

BTP Genel Başkan Yardımcısı Ali Gedik, "Türk siyasi tarihinde bugüne kadar görülmemiş teslimiyetçi bir zihniyetin sıkıntılarını yaşıyoruz" dedi. Gedik yaptığı yazılı açıklamada şu hususların altını çizdi:

"ABD, Ankara Büyükelçisi marifetiyle İstanbul'da Vatikan modeli bir Hıristiyan şehir devletinin temellerini atarken, AB 17 Aralık için Kıbrıs'ı tekrar masaya getirdi. Irak'taki işgal ve istilanın perde arkasını gösteren "Kutsal Kitap' da eş zamanlı olarak piyasaya sürüldü.

"Sözün tamamını deliye söylerler" diye bir atasözümüz var. Ancak karşı taraf sözün tamamını söylemekle kalmayıp aynı zamanda uygulamasını da gösteriyor. Bütün bunlara rağmen iktidarıyla, muhalefetiyle sergilenen tablo her türlü saflık, beceriksizlik, güçsüzlük ölçülerini aşarak daha ciddi ve tehlikeli ihtimalleri gündeme getiriyor.

Başkalarının

elini öpenler

Bugüne kadar verilen siyasi, hukuki, ekonomik, dini ve ahlaki tavizlerle ne hale geldiğimiz ortada iken, bunlara bir an evvel çözüm ve çare üretmesi gereklerini tuttukları eli öpmeye devam etmeleri Türkiye'nin geleceği açısından çok manidar değil midir?

Elbette sergilenen tablo aziz milletimizin beklediği ve arzuladığı bir tablo değildir. Bu yüce millet zamanı gelince bütün bunların cevabını verecektir.

Ancak bunda siyasilerin ve onların etrafında kümelenmiş odakların hem niyet olarak, hem zafiyet ve teslimiyet adına sorgulanması gerekir.

Her fırsatta niyet ve maksadını açık açık ortaya koyan ABD ve AB'ye rağmen Türk siyasetinin bu teslimiyetçi ruhu hem ülkemiz hem bölgemiz ve hem de bütün insanlık adına büyük tehlikeleri işaret etmektedir.

Çözümün adresi

BTP olarak bütün gelişmeleri çok yakından takip ettiğimizi aziz milletimiz görmekte ve bizi desteklemektedir. Ve biz bu noktada ilgilileri, sorumluları uyarmayı, aziz milletimizi de bilgilendirmeye umut ve cesaretlendirmeye devam ediyoruz.

Hemen her fırsatta büyük bir memnuniyetle aziz milletimize açıkladığımız gibi BTP olarak ülkeyi içinde bulunduğu bu badireden kurtaracak iç ve dış politikamız, sosyal devlet projelerimiz, milli ekonomik kalkınma modellerimiz hazırdır. Aziz milletimizin ve ülkemizin aşamayacağı engel, çözemeyeceği problem yoktur.

Bunun tek bir şartı vardır. O da millet iradesinin doğru, kararlı ve güçlü bir temsilinden geçer. Bu da tarihte olduğu gibi yeniden Kuvay?ı Milliye ruhu ile olacaktır. BTP ve Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş bunun için ülkeyi adım adım dolaşıyor. Halkın ilgi ve teveccühü hayırlı günlerin müjdesini veriyor."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.