26 Mayıs 2006 Cuma 00:00
Tetikçinin arkasındakiler!
Müslüman kisveli "bir kısım" medya artık "yeşil kartel"dir. AB'cidirler. Amerikancıdırlar. IMF'ci, diyalogcu ve Vatikancı'dırlar. AKP'ye duacıdırlar?
M.E.KOÇ'un yazısı ~|~

 

 


                        TETİKÇİNİN ARKASINA SAKLANANLAR


AKP'nin etrafında pervane olmuş "AB'ci?Amerikancı ve de Vatikancı kimi muhafazakâr kisveli mevkute"lerin Danıştay saldırısını çekmeye çalıştıkları noktalar; tetikçinin, cinayet mahallinde ve otosunda "serpiştirdiği deliller ve ipuçları" ile kamuoyunu yönlendirmek istediği noktalar birebir örtüşüyor.

Sadece bu "apaçık duruş" bile, cinayetin perde arkasında kimlerin olduğunu, kimlerin bu cinayetten "neyi hedeflediği"ni ortaya koyuyor?
Nasıl, böyle bir tezgâhtarlık yapılabiliyor? Yapılır; çünkü?
Müslüman kisveli "bir kısım" medya artık "yeşil kartel"dir.
AB'cidirler. Amerikancıdırlar. IMF'ci, diyalogcu ve Vatikancı'dırlar. AKP'ye duacıdırlar? Hariçten gazel türünden tanımlamalar değil bunlar; söz konusu tanımlarla şişiniyorlar, övünüyorlar, koltuk kabartıyorlar, kalem oynatıyorlar? Vakıa ortada.

Transformasyon ve "uyum süreci"den doğal olarak sağladıkları AB fonlarıyla semiriyorlar.
"Gurbet"te Pensilvanya'da, Washington'da, Newyork'ta gölgelerine sığınmış olmanın, "içeri"de ise "Amerikanın stratejik ortağı AKP"nin payandası olmanın semeresi olarak "ABD katkıları"yla palazlanıyorlar.
Papalık Konseyi misyonunun bir parçası olmalarının gereği Vatikan himmetleriyle besleniyorlar.
Bürokraside, belediyelerde, sümenaltı ihale ve özelleştirmelerde, dedeleri mezardan kalksa dahi göremeyecekleri "ulufeler"e ve "rant"a gark olmaları ise cabası?
Bunlar böyle de dışarıdaki "stratejik patronları"nın bugüne kadar ki Türkiye'deki vaziyetleri fena mıydı, fena mı? Hayır.

AB, ABD, IMF ve Vatikan, Türkiye'den hangi dönemde bu "son mevsim"lerde devşirdikleri kadar "iyi mahsul" elde ettiler? Hiçbir dönemde?
Dahili ve harici "bu ikbal sahipleri"nin ve stratejik ortaklıklarının pozisyonlarını "milli bir akıl" ile irdelemek gerekiyor Danıştay saldırısını çözmek için.
Görüyorlar, biliyorlar ki Türk milleti uyanıyor!

Biliyorlar ki, Türk Milleti uyanırsa sözkonusu "ikballeri" sona erecek? Yağma Hasan'ın böreği önlerinden çekilecek.
Biliyorlar ki, Türk Milleti tek yürek?tek bilek olursa, artık ülkeyi sömürmek mümkün olmayacak, Türkiye "milli bir şahlanış"a doğru kanatlanacaktır.

Biliyorlar ki, bugüne kadar sloganlarda ve klasik politika nutukları arasında kaybolan "milli çözüm", artık reel bir "milli model"e kavuştu, Nobel'e aday everensel bir program halini aldı, Milli Ekonomi Modeli'nin ortaya çıkmasıyla "lâf ile milli istismar devri" kapandı? Milli çözüm ve milli şahlanışta eski tüfek politikacıların "bir yığın milli palavra" devri kapandı; yepyeni, reel, somut, bilimsel bir milli model devri açıldı.

İşte bu dahili ve harici sömürge odaklarının, "küresel ve derin fobilerini" bastırmak için, Türk milletinde apaçık görülen "milli uyanış"a, "milli çözüm"e ve "milli duruş"a cinayet kanı değdirmek suretiyle ön kesmeye çalışmalarıdır Danıştay cinayetindeki yaklaşımları?

Ma'lum tetikçinin, cinayet mahallinde ve otosunda "bıraktığı delil ve ipuçları"yla topluma pompalamak istediği ile, meçhul "AB'ci, Amerikancı, IMF'ci ve Vatikancı Müslüman kisveli medya"nın pervasızca seslendirdiği "ortak mesaj", cinayet tetikçisinin arkasındaki güç odaklarını ele veriyor.
Tetikçinin serpiştirdiği ve bıraktırdığı delillerin "millilik kavramını okşayan objeler" olmasından hareketle, Türk Milleti'ndeki "milli uyanış"a cinayet kanı bulaştırmaya kalkışanlar, "tetikçinin arkasındaki gerçek failleri" örtmek telaşındalar.

Bu telaşları bile, aynı zamanda kendilerinin ne derece "gayr?ı milli lobiler"le işbirlği içinde olduklarını ele vermektedir.
Kimse "cinayet mahallindeki objeleri" Türk milletinin gözünün önüne mertek yaparak "tetikçinin arkasındaki AB'ci, Amerikancı, Vatikancı gerçek failleri", milletimizin gözünden kaçırmaya kalkışmasın? Bu oyun tutmaz. Türk Milleti, toprakları, devleti, dini, ekonomisi, birlik ve bütünlüğü üzerinde "hangi harici odakların ve onların stratejik ortağı dahili bedhah"ların menfur emeller içinde olduklarını artık bilmektedir.

MEHMET EMİN KOÇ / eminkoc@yenimesaj.com.tr

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100