12 Eylül 2005 Pazartesi 00:00
Türk düşmanlığı azıttı
Halka ve Olaylara Tercüman gazetesinden Ergun Göze, AKP'nin devri iktidarında
gittikçe tırmanan Türk düşmanlığı konusunda çarpıcı bilgiler aktarıyor ~|~ AKP, üstündeki gömleği çıkarıp AB şortu giydiği günden beri, sistemli, inatlı, planlı, programlı, etraflı, kademeli, fakat insafsız, vicdansız, iz'ansız, imansız bir Türk düşmanlığıdır aldı başını gidiyor.
Bunun belki herkesin farkında olmadığı son bir misali de, Yassıada'dan elli sene sonra yeniden kotarılıp piyasaya ikinci defa sürülen 6?7 Eylül olayları yâvesidir. Aman efendim, aman içimizden ne şahitler türedi. Ne senaryolar yazıldı, neler neler... PKK için yazılanlar yanında hiç kalır. Basınımız çiçek açtı. Bugün artık bilinen bir husustur ki, o pis olayların çıkmasında İngiliz entelijans servisinin de parmağı ve emeği vardır. Üstelik İstanbul Rumları'nın burada vergi vermeden kolayca kazandıkları paracıklarla, Kıbrıslı Rumlar'ı, Kıbrıs Türkleri'ni öldürsünler diye silahlandırdıkları da ortaya çıkmıştı. O zaman basın Türkiye Türkler'indir diyordu, şimdi olduğu gibi Türkiye AB'nin, Kıbrıs Yunanistan'ındır demiyordu. Yunanistan ise her zaman olduğu gibi Avrupalı dayılarının himayesinde yine tetikçiliğe soyunmuştu. Petrol varilinin yanında bir kibrit çakılırsa kabahat kibritte midir, varil dolusu petrolü oraya hazırlayanlarda mıdır? Kibriti de İngiliz entelijansı çakıverdi ve olanlar oldu.
Ağır ödettiler
Olanlar oldu da ne oldu?
O gündenberi Türkiye dışında olan kanlı olayların binde biri mi oldu? Çapulculuğa dönen o olayın İdâri cephesini ise ne kadar ağır ödettiler. Bir başbakan ve iki bakanımızı asarak... Üstelik hukuki bir şey de bulamayarak.
Şimdi bunu yeniden ısıtıp temcit pilâvı gibi önümüze sürenler güyâ, bizim AB'ye girmeye layık olmadığımızı ispat sadedinde Vahşi Türk imajı yaratmak istiyorlar. Ne denebilir? Yosmanın kırk entarisi varmış otuz dokuzunu başkasına giydirilmişlerden başka.
6?7 Eylül'ün kahraman (!) şahitlerine şunları söylemek isterdim:
? Bak Apostol efendi, sen 6?7 Eylül'den elli sene sonra bile kırılandan ve dökülenden bahsediyorsun ama senin baban da, dedelerin de 6?7 Eylül'den otuz iki sene önce bütün Anadolu'yu, Uşak, Aydın, Salihli, Turgutlu, Manisa, Afyon, Eskişehir her tarafı yakmış, yıkmış on binlerce insanımzı camilere doldurup kebap etmişti... En sonunda da İzmir'den gemilere binip defolurken de İzmirimizi yakmayı da ihmal etmemişti.
Bak Yorgi efendi, sen 6?7 Eylül'ün çapulcularını anlatıyorsun. Ben de sana İkinci Dünya Savaşı'ndan çıkan Yunanistan'da Markos'un komünist çeteleriyle Mareşal Papagos'un askerlerinin birbirlerini nasıl şişe geçirdiklerini hatırlatayım. İki taraf da senin kardeşin. Sizler ise o esnada Türk'ün şefkatli kanatları altında bu ülkede mesut yaşıyordunuz. Üstelik Galata Rıhtımı'ndan her hafta bir Türk şilebi Yunanistan'a buğday yardımı götürüyordu. Bu millet öyle asil bir millettir. Siz, sizi kara gününüzde doyuran, koruyan bu asil milletin Kıbrıs'taki evlâtlarının, Akritas Planı ile yok edilmesine yardım parası gönderererek, Fener âyinlerinde dua ederek insanlığınızı ve teşekkürünüzü gösteriyordunuz değil mi?
Neden gitmediniz?
Sen de dinle Vahan efendi... Sovyet Ermenistan'ı 1946 da sanırım kapılarını size açmıştı. Niçin gitmediniz? Gidenleriniz ne hale geldi, ortada değil mi? Haydi o zaman gitmediniz? Madem bu kadar rahatsız oldunuz niçin 6?7 Eylülden sonra, gitmediniz? Size git diyen elbet olmaz. Türk asalet timsalidir. Ama şunu da herkes biliyor ki, bugün sadece Kınalıada'dan iki üç tane Ermenistan çıkar. Bu kadar nankör olmayınız. Ve sizin Ermenistan'ınız on sene önce Azerbaycan Türkleri'ne soykırımı yaptı. Muhterem pederiniz Fransa ile birlikte Antep, Urfa ve Adana'da Türk'e soykırımı yaptığınızı ne çabuk unuttunuz? Kırk Türk diplomatını da geçenlerde siz değil Nijeryalılar, pardon Taylandlılar mı öldürmüştü, değil mi efendim?
Ey Türk, başını semaya yükselt. Bütün bu nankörlükler senin ırkçı olmadığını, asaletini ve insanlığı kurtaracak Mukaddes Emaneti taşıdığını göstermekte. Bırak onlar paraya, ırkçılığa, menfaate tapsınlar ve bunlara tetikçilik yapsınlar. Sen "Hakk'a tapan" millet olmakta yeter ki devam et. İnsanlığın umudu sendeki emanette. Yalnız bu olanları unutma!
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137