19 Nisan 2006 Çarşamba 00:00
Türk Milleti bütündür
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Başbakan Erdoğan'ın kimlik tartışmasını yeniden gündeme getirmesi üzerine, Türk Milletinin bir bütün olduğunu söyledi. ~|~


Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, BTP Başkanlık Divanı Toplantısı'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Millet bölünmek isteniyor
BTP Lideri, konuşmasında Tunceli gezisinde kimlik tartışmasını yeniden gündeme getiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a cevap verdi. Erdoğan'ın sözkonusu konuşmasında Türkiye'nin bölünmez bütünlüğünden yana olduğunu söylediğini hatırlatan Prof. Dr. Baş, bu durumun Başbakan'ın aynı ortamda sarfettiği "Türkiye; Türk, Laz, Çerkez, Kürt, Arnavut gibi etnik gruplardan oluşuyor" sözleriyle derin bir tenakuz içinde olduğuna işaret etti.

BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, şu tespiti yaptı: "Türk Milleti bir bütündür. Türk Milletinin içerisinde, bugüne kadar izah ettiğimiz gibi Lazı, Çerkezi, Boşnakı, Kürdü, Arabı vs. hepsi vardı. Hepsi, Türk şemsiyesinin bütünlüğü altında kendisine bir yer bulmuştu. Bunlara adeta Türklerin boyları da diyebilirsiniz".

AB'nin amacı Türkiye'yi bölmektir
AKP Hükümetinin görevi devraldığında Türkiye'de sıfır terör olduğunu belirten Prof. Dr. Baş terörün yeniden ve daha güçlü olarak hortlamasını, Avrupa Birliği (AB) uyum yasalarına bağlayarak, şu görüşü öne çıkardı: "Batının bize dayattığı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin vatanının bölünmesidir, parçalanmasıdır. Ve bunu bize Avrupa Birliği'ne girme adı altındaki bir yöntemle yaptırıyorlar. Türkiye bu yolda ne kadar giderse o derecede bölünecektir, o derece parçalanacaktır".

"AB'nin amacı Türkiye'yi bölmektir" diyen BTP Genel Başkanı, yetkili mevkilerde bulunanlara şu çağrıyı yaptı: "Bu durumda ve bu konumda olanların ciddi bir nefis muhasebesi ile Türk Milletinin lehine, Türk vatanının lehine, laik, demokratik Cumhuriyetimizin menfaatleri istikametinde adımlar atması boyunlarının borcudur. Ve bizim dinî tabirle hepsinin boynuna farz?ı ayn'dır. Buna hepimiz mecburuz. Onlar da mecburdur. Bu Avrupa Birliği sevdasından artık vazgeçmemiz lazımdır". "Avrupa Birliği bizi ancak Güneş batıdan doğarsa alır" tespitini yapan BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, AB'nin 2010 yılında İstanbul'u kültür başkenti ilan etmesinin ardında yatan gerçek niyeti şöyle açıkladı: "Demek ki, bunlar 2010 yılında ekümenik sıfatını resmen dünyaya ilan edip, 'burası bizimdir' düşüncesini bize ilan ederek, siz de kendinize bir yer arayın diyorlar".

Bölücülerin hedefi devlet
BTP Genel Başkanı Prof. Baş, Fransa'daki iş yasası protestolarını ve Türkiye'deki eylemleri aynı kefeye koyan çevrelere de cevap verdi; Haydar Baş, her iki olay arasındaki şu ince ayrıntıya dikkat çekti: "Peki Fransa'da bu tepki kime? Devletin kendisine mi? Rejimin kendisine mi? Yoksa devletin başında icrayı faaliyette bulunan iktidara mı? Kime? İktidara değil mi! Gelelim Türkiye'ye. Türkiye'de acaba, terör olarak sokağa dökülenler, devlet mi gitsin diyor, siyaset mi gitsin diyor? Cevap, devlet gitsin diyor. O halde bizim terör tarifimiz batınınkine uymaz."

BTP Genel Başkanı Haydar Baş, Türkiye'de artan terör olaylarının nedeni olarak da AB uyum yasalarını gösterdi ve şunları söyledi: "Sen teröre imkan, fırsat tanıdığın müddetçe devlet o nispetle zayıflar; ülkenin bölünmesi, parçalanması maalesef söz konusu olur. Onun için AB'ye giriyoruz adı altında çıkarılan uyum yasalarının hiçbiri Türk Milletinin, devletinin lehinde değildir".

İrtica yalanlarının asıl nedeni...
Son dönemde AKP hükümetine yönelik artan irtica suçlamalarını da değerlendiren Prof. Dr. Haydar Baş, şu tarihi tespitlerde bulundu: "Şimdi birileri verkaç oynuyorlar. Ülkenin insanı, neredeyse hepsini Hıristiyanlığa meylettirecekler. 50?60 bin kilise evi açıldı. Birileri de kalkıp diyor ki, 'Türkiye'de irtica tehlikesi var. Gerekirse bir ferdî olan ibadetleri de kontrol altına alın'. Dam üstünde saksağan, vur beline kazmayı... Bu tiyatro... Bu böyle olduğu için değil. Bunu hepsi biliyor. Bu, şunun için; 'Bak biz iktidara Müslüman olduğu için karşıyız' mesajını halka verip, batan bu iktidarı tutmak içindir. Bunu çok iyi bilelim".
Konuşmasında Türk Milletine seslenen Haydar Baş, 'Bu oyuna karşı ayık olun' çağrısı yaptı ve şunları söyledi: "Bunların ayakta durması lazım, olması için de milletin desteğinin arkalarında olması gerekiyor ve onun için de ne olacak, sen bunlara bu şekilde tavır koy ki, tavır belirle ki, millet de yine bunların arkasında dursun. Ama, milletimiz inşallah Bağımsız Türkiye'nin gayretleriyle bu oyunu bozacaktır".

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137