30 Ekim 2010 Cumartesi 00:00
Türk milleti haçlı safında olamaz


ABD'nin füze kalkanına onay verilmesinin tarihi bir hata olacağını ifade eden Prof. Dr. Haydar Baş, "Türkiye, ABD taleplerini yerine getirmeye devam ederse İslam dünyasına İsrail'den bile daha büyük zarar verebilir" dedi ~|~

Dünyanın kaynayan kazanı Ortadoğu üzerine Bağımsız Türkiye Partisi'nden çok dikkat çekici değerlendirmeler geldi. Bölgemizdeki sorunların temelinde İsrail ? ABD ikilisinin planları olduğunu söyleyen Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş ABD'nin NATO şemsiyesi altında Türkiye'ye yerleştirmek istediği füze kalkanı projesine de dikkat çekti. Bu projede asıl hedefin İran olduğunu dile getiren BTP Genel Başkanı, "bölgenin iki güçlü ülkesi Türkiye'yle İran karşı karşıya getirilmek isteniyor" dedi.

Çıbanbaşı İsrail'dir

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Ortadoğu'daki gelişmeler üzerine önemli değerlendirmelerde bulundu. "Bu bölgede çıbanbaşı İsrail'dir" diyen Prof. Dr. Baş ABD'nin de İsrail çıkarlarına hizmet için burada olduğunu söyledi. BTP Genel Başkanı şöyle konuştu: "Bizim coğrafyamızda kabul etsek de etmesek de Müslümanlara çıbanbaşı olarak görülen bir İsrail devleti vardır. İsrail'in her an her şeyi yapabileceğini bütün devletler bilmektedir. Ancak onun varlığını devam ettirebilmesi için tehdit unsuru gibi görünen devletlerin kesinlikle diskalifiye edilmesi lazım."

İsrail'in hedefinde Türkiye var

İsrail? ABD ikilisinin bölgede stratejik ortak olduğunu ifade eden Prof. Dr. Haydar Baş Türkiye'ye NATO şemsiyesi altında yerleştirilmek istenen füze kalkanı projesine dikkat çekti.
Füze kalkanı sisteminin hedefinin İran olduğunu söyleyen BTP Genel Başkanı bölgenin iki güçlü ülkesi Türkiye'yle İran karşı karşıya getirilmek isteniyor dedi. Prof. Dr. Haydar Baş sözlerini şöyle sürdürdü: "İran'la İsrail arasında ciddi bir çekişme var. Aslında ideolojik olarak İsrail'in bizimle de bir kavgası var. Bizim coğrafyamız onların mukaddes kabul ettiği sınırları içerisindedir. Yani Arz?ı Mevud denilen coğrafyaları var, o coğrafya içerisine Türkiye girmektedir. Kabul etsek de etmesek de biz onların hedef sahası içerisindeyiz. Şimdi bu coğrafyada İsrail mantalitesine göre yapılması gereken bir iş var; Türkiye ve İran'ın devreden çıkması? İki devletin devreden çıkması için de bana göre en güzel bahane, bu füze kalkanı projesinin Türkiye'de hayata geçmesidir. Balkanlarda kurulması düşünüldüğü halde kalkıp Türkiye'ye getirilmesinin sebebi nedir? Bu sistemlerin Türkiye'de Karadeniz, Doğu Karadeniz ve Kuzey Doğu Anadolu bölgelerine yerleştirilmesi gündemde. Her ne kadar füzeler tüm İslam coğrafyasını kapsıyorsa da hepsinin tek hedefi İran'dır. Şimdi İran coğrafyası böyle bir tehdit algılamasında Türkiye'ye "aferin ne güzel yaptın" der mi? Demez. Başta söylediğimiz gibi iki devleti aradan çıkartma projesidir bu. Şimdi bunun için ABD'nin milli projesini Türkiye'nin NATO projesi haline getirmesi ne adına olursa olsun büyük bir yanlış olur. Bu yanlışa Türkiye evet derse burada sadece İran zarar görmez."

Türkiye bu projede yer almamalı

Türkiye'yi yönetenlerin füze savunma sistemine onay vermesinin tarihi bir hata olacağını ifade eden Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş şunları söyledi: "NATO'ya üye olan tek Müslüman devlet biziz. Müslümanlar haçlıların safında Müslüman kardeşleriyle savaşacaklar? Böyle bir şey olabilir mi? İslam coğrafyasını kapsayan bu füze kalkanı konusu demek ki tehdit olarak İslam coğrafyasını görüyor. Bu da Büyük Ortadoğu Projesi'nin hayata geçmesi için füze kalkanının taarruz projesi olduğunu gösteriyor. Türkiye'nin bu projeyi uygulamaya koyması gibi bir şey asla düşünülemez."

Türkiye Müslümanlara büyük zarar verir

Prof. Dr. Haydar Baş, kritik tespitler yaptığı konuşmasında "Türkiye, Irak ve Afganistan'da olduğu gibi ABD talepleri doğrultusunda adım atmaya devam ederse İslam dünyasına İsrail'in verdiği zararlardan bile daha büyük zarar verebilir" dedi. BTP Lideri şöyle konuştu: "Bu eylem şayet vuku bulursa demek ki bize farklı görünenler asıl yüzlerini şimdi ortaya koydu diyebileceğiz. İnşallah bunu bize söyletmezler. Böyle bir şey olursa Türkiye İsrail'den çok daha fazla İslam dünyasını zarar vermiş olacaktır. İslam coğrafyası elinden geldiğince İsrail'e karşı tedbir alabiliyor. İslam dünyası Türkiye'ye büyük bir güven duyduğu için Türkiye'nin zararı çok daha büyük olacaktır."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner131

banner137