14 Ocak 2013 Pazartesi 08:50
Türk milletinin son umudu Hoca Atatürk'tür
YENİ MESAJ / TRABZON
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) MYK Üyesi Nihat Hekimoğlu yaptığı açıklamada, “Biz Türkler Horasan bölgesinde Ehl-i Beyt'in nefesi ile İslam ile tanışmış bu tanışma ve kaynaşma sonucunda İslam'ın koruyucusu ve yayıcısı olup Asakirullah olarak anılmaya başlamıştır” dedi. Asya'ya İslam'ı taşıyan Türklerin Hoca Ahmet Yesevi'nin talebeleri ile Anadolu'yu Müslümanlaştırdığını söyleyen Nihat Hekimoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “1071 Malazgirt savaşıyla Anadolu'nun kapılarını Türklere açan Sultan Alparslan la birlikte bu dervişanlar Anadolu'ya gelerek İslam'ı yaymaya başlamıştır. Bu dönemde Anadolu'da 36'ya yakın etnik yani farklı ırktan insanlar yaşamakta idi. Özellikle Hünkâr Hacı Bektaş ve talebeleri herkesin kapısını çalarak Peygamberimizin nefesiyle Anadolu'yu İslamlaştırmayı başarmışlardır. İslam dinini benimseyen Anadolu'da yaşayan halklar biz Müslüman'ız ve biz Türk'üz demeye başlamışlardır. Bu olay dünyada yaşanmış en büyük devrimlerden biri olmuş ve Anadolu Müslüman Türk'ün vatanı haline gelmiştir.”

Batı bu devrimi tersine çevirmek istiyor

“Anadolu'da yaşanan bu büyük devrimin şifrelerini çözen Batı 17. yüzyıldan itibaren misyonerlik hareketlerini artırarak Anadolu ve İslam coğrafyasına Oryantalistler göndermiştir. Böylece bu devrimi tersine çevirmeye çalışmıştır” diyen BTP MYK Üyesi Nihat Hekimoğlu şunları söyledi: “Yani Anadolu'da yaşayan İnsanları dinlerinden döndürüp, İslam'dan uzaklaştırıp, eski etnik kimliklerini hatırlatmaya çalışmışlardır. Sadece misyonerleri ile değil, askeri güç ile de İslam dünyası üzerine gelen Batı dünyası Osmanlı'yı yıktığında bunu başardığını zannetmiştir. Ehl-i Beyt'in nefesi ile Müslüman olan Türkler bu kez Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde Batı dünyasına karşı, emperyalizme karşı ayağa kalkmış ve adeta Atatürk, Batı dünyasının önüne taş gibi düşmüştür. Milli mücadele başlatan Mustafa Kemal, Anadolu'nun Hıristiyanlaşmasına engel olarak, Müslüman Türk'ün vatanı olarak kalmasını sağlamıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devletini kuran Atatürk bir anlamda bu büyük devrimi korumuştur. Batı dünyasının hedeflerine ulaşmasına engel olan Mustafa Kemal Atatürk'ü aradan çıkartmak, Türk Milleti ile Atatürk'ün arasını açmak için iftiralara başlayan Batı dünyası ve onun ülkemizdeki yandaşları yeni bir oyunun içersine girmişlerdir. Ülkemizde uygulanan AB, ABD yanlısı politikalar, dinlerarası diyalog, medeniyetler arası ittifak çalışmaları ve BOP eş başkanlığı gibi faaliyetlerle ülkemiz Osmanlı'nın yıkılma döneminde yaşanan olayları tekrar yaşamaya başlayarak bölünmenin eşiğine gelmiştir.”

‘Dini bütünlüğümüz milli bütünlüğümüzdür'
BTP MYK Üyesi Nihat Hekimoğlu açıklamasını şöyle tamamladı: “ ‘Dini bütünlüğümüz milli bütünlüğümüzdür, milli bütünlüğümüz de dini bütünlüğümüzdür' ölçüsünü ortaya koyan BTP Genel Başkanı Prof Dr Haydar Baş 30 yılı aşkın süredir verdiği milli mücadele ile Anadolu'daki bu devrimin tersine çevrilmeye çalışmasının önüne yine taş gibi düşmüştür. Dinler arası diyalog ve medeniyetler ittifakının olamayacağını delilleri ile ortaya koyan Genel Başkanımız Türk Milletinin AB ve ABD'ye muhtaç olmadığını kendisinin kaleme aldığı Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet/Milli Devlet anlayışı ile Türkiye Cumhuriyeti'nin nasıl kâinat devleti olacağının da yolunu göstermiştir. 1919 şartlarında Atatürk'ün etrafında toplanarak Anadolu'daki devrimi koruyan Müslüman Türk milleti günümüzde ise Hoca Atatürk'ün etrafında bir olup yeniden bütün bu oyunlara dur diyecektir. Bu açıdan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş milletimizin son umudu olmuştur.”
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.