31 Ekim 2004 Pazar 00:00
Türkiye Batı'ya teslim ediliyor
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, 81 yıl önce Atatürk'ün Haçlı Batı emperyalizmine karşı kurduğu Cumhuriyetimizin 81 yıl sonra aynı günde Haçlı Batı emperyalizmine teslim edilme paradoksuna dikkat çekti

TÜRKİYE EMPERYALİZMİN KISKACINDA

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Bursa İl Teşkilatı tarafından düzenlenen iftar yemeğine katılarak son gelişmeler hakkında görüşlerini dile getirdi. Prof. Dr. Haydar Baş, "81 yıl önce Atatürk'ün Haçlı Batı emperyalizmine karşı kurduğu Cumhuriyet maalesef 81 yıl sonra aynı günde Haçlı Batı emperyalizmine teslim edilmiştir" dedi. "Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir" inancıyla kurulan Cumhuriyet Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın AB Anayasasını imzalamasıyla bu hakimiyetin Batı'ya devredildiğinin altını çizen Prof. Dr. Haydar Baş, ülkenin içinde bulunduğu iç ve dış siyasi ve ekonomik çöküşün temelinde yatan yanlış zihniyetlerin "dün denize döküldüğü gibi bugün de sandığa gömülmesi gerektiğini söyledi.

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Ha~|~ydar Baş, Bursa İl Teşkilatı tarafından düzenlenen iftar yemeğine katılarak son gelişmeler hakkında görüşlerini dile getirdi.

Haçlı emperyalizmine teslim ediliyoruz

Prof. Dr. Haydar Baş, "81 yıl önce Atatürk'ün Haçlı Batı emperyalizmine karşı kurduğu Cumhuriyet maalesef 81 yıl sonra aynı günde Haçlı Batı emperyalizmine teslim edilmiştir" dedi. "Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir" inancıyla kurulan Cumhuriyet Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın AB Anayasasını imzalamasıyla bu hakimiyetin Batı'ya devredildiğinin altını çizen Prof. Dr. Haydar Baş, ülkenin içinde bulunduğu iç ve dış siyasi ve ekonomik çöküşün temelinde yatan yanlış zihniyetlerin "dün denize döküldüğü gibi bugün de sandığa gömülmesi şarttır" diyerek "Yeniden Kuvay?ı Milliye" ruhunun şahlanarak BTP iktidarının çok yakın olduğu müjdesini verdi.

Koruma reflekslerimiz zaafa uğratılmamalı

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, beş bin yıllık tarihi olan Türk milletini dil, din, ırk gibi bahanelerle bölüp parçalamak istediklerini ifade ederek "her toplumun kendisini koruma refleksleri vardır. Bu hem tabii ve hem de zaruridir. Türk milletinin, devletini, vatanını, milli, manevi, tarihi ve kültürel değerlerini koruma refleksinin adı Türk Silahlı Kuvvetleridir. Bu gücün küçültülmesi, zaafa uğratılması yüce Türk milletinin sonu olur" dedi.

Lozan sanki rafa kalktı

AB'ye girme bahanesiyle verilen tavizlerle ülke topraklarının, zengin maden yataklarının, kıyı şeritlerinin yabancıların eline geçtiğini ve bugün itibariyle yedide bir nispetinde vatan topraklarının satıldığını söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, çarpıcı bir örnek olarak yan ürünleriyle 30 milyar dolar değerinde olan Çayeli Bakır İşletmelerinin 48 milyon dolar gibi cüzi bir fiyatla başkalarına peşkeş çekildiğinin altını çizerek milli servetin adeta talan edildiğine dikkat çekti.

Konuşmasında Lozan'a değinen Prof. Dr. Haydar Baş, Sevr'in hortlatılmak istendiğini, Lozan'da ABD'nin tavrının Türkiye'nin aleyhinde olduğunu, Güneydoğu sınırlarımızı kabul etmediğini, madenlerimizin işletilme hakkını istediklerini hatırlatarak Erdoğan hükümetinin Atatürk'ün Lozan'da reddettiği her şeyi bugün tek tek geri verdiğini söyledi. Atatürk'ün Lozan'dan bir yıl sonra Tapu ve Kadastro kanunu çıkararak vatan topraklarını garantiye aldığını, ancak bugün bu iktidar döneminde bunların iptal edilmesiyle yabancıların toprak satın almasının, mülk edinmesinin önünün açıldığını ifade etti.

Kurtuluş Milli Ekonomi Modelinde

Konuşmasında ekonomik ve sosyal konulara da değinen Prof. Dr. Haydar Baş, 300 milyar doları aşan borçla memleket ekonomisi batağa sürüklenmiştir. Yıllardan beri milletin emeğinin ve üretiminin karşılığı paranın basılmaması nedeniyle uluslararası tefecilere teslim edilen ülkenin emisyon hacmini genişleterek bir anda ülkeyi şaha kaldıracağını, Türk lirasının da uluslararası piyasalarda kullanılır hale geleceğini ifade etti.

Bütün projelerin hazır olduğunu ve millet iradesinin BTP iktidarıyla bunu başaracağını söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, tıkanan dünya ekonomisinin de ancak tüketici sınıfının desteklenmesiyle açılacağının altını çizerek ekonomide alternatif kabul etmediğini vurguladı.

Tüketicinin cebine parayı koydunuz mu piyasanın anında canlanacağını, bereketleneceğini söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, böylece üreticinin otomatikman üretimi arttıracağını, dolayısıyla devletin daha çok vergi kaynağına kavuşacağını belirtti.

Milli Ekonomik Modelde sosyal devletin gerçekleşeceğini söyleyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, en büyük iş ve emek üreten ev hanımlarını emekli yapacağını, eğitim bursundan evlilik ve ev kurma kredilerine, proje mukabili herkese faizsiz kredi ile iş imkanlarının seferber edileceğini, böylece işsizliğin de önüne geçileceği müjdesini verdi. Prof. Dr. Haydar Baş, "Türk milletinin gittiği her yerde adaleti, merhameti, sevgiyi, barışı, kardeşliği ve medeniyeti getirmiştir. Türk milleti insan haklarının, mal ve can emniyetinin, din ve vicdan hürriyetinin tek teminatıdır. Tarih buna şahittir. Yeniden bu medeniyeti kurmak için insanlığın aradığı güven ve barışı tesis etmek, yüce Türk milletini layık olduğu yere taşımak için yola çıktık" diyerek konuşmasını bitirdi.

BTP'nin Bursa'daki iftar programına Genel Başkan Yardımcıları Ali Gedik, Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, Fuat Şengül, Ovacık Belediye Başkanı Ali Garaçoğlu'nun yanısıra, esnaf, sanayici, çeşitli dernek ve cemiyet temsilcileri de katıldı. İzdiham derecesindeki katılımda büyük bir dikkat ve ilgi ile dinlenen BTP Genel başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, ayakta alkışlandı. Programda çeşitli partilerden insanlar da BTP saflarına katıldı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100