19 Kasım 2013 Salı 00:08
Türkiye taksim ediliyor
RECEP BAHAR / KOCAELİ

Yeni Mesaj Gazetesi tarafından düzenlenen Milli Kahramanlarımızı Anma Programı önceki akşam Kocaeli’deydi. Sabancı Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Kocaelili vatandaşlarımız yoğun ilgi gösterdi. Tıklım tıklım dolu salona hitap eden gecenin onur konuğu Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, sözlerine Ehl-i Beyt’i anlatarak başladı. Ehl-i Beyt’in Hz. Muhammed’in şahsı olduğunu hatırlatan Prof. Dr. Baş, “İkincisi gözünün nuru Hz. Fatıma, 3.’sü amcasının oğlu, Peygamberimize ilk iman eden İmam-ı Ali. İmam Ali, ‘Ben Allah Resulünün yanında vahyin kokusunu aldım’ diye anlatıyor. Ondan sonra arşın çifte küpesi İmam Hasan ve İmam Hüseyin. Allah, Kur’an-ı Hakim’inde bunları sevmemizi emrediyor” şeklinde konuştu.

‘Rey avcılığına çıktığımı ihsas edenler bedbahttır’

Ehl-i Beyt Külliyatı’ndan iki noksanı kaldığını, bunların İmam Naki ile İmam Taki olduğunu ifade eden Prof. Dr. Baş, şunları söyledi: “Bunlar biterse inşallah 12 İmam tamamlanmış olacak. Şimdi bazıları diyor ki, bu Haydar Hoca’nın aklı başına yeni mi geldi? Güya ben bu işlere yeni başlıyorum. 2002 yılında beni BTP Genel Başkanı seçtiler. Bunlar siyaseten işlenmesi gereken mevzular olduğundan ben de ondan sonra işlemeye başladım. Sonra size soruyorum: Benim yazdığım Ehl-i Beyt Külliyatı’nın toplamı 11 bin sayfa... Allah aşkına bu kitaplar iki senede yazılabilir mi? Bunların bir geçmişi olması gerekmiyor mu? Dolayısıyla Haydar Hoca bunları yeni düşünüyor diyerek rey avcılığına çıktığımı ihsas edenler kadar bedbaht insanlar yoktur. Ben inandığım için bu yolda varım. Sonra düşünebiliyor musunuz, 60 milyon Sünni’nin karşısına çıkacaksınız, asırlar boyu ezilen bir cemaati tutup ayağa kaldıracaksınız. Allah sana bu iradeyi verdiyse gözün kör olmayacak. Bakınız biz imanımızdan dolayı buradayız. Benim neslim İmam Ali’dendir.” 

Haçlı dünyasının mezhep ve tarikat oyunu

“Batı dünyası Haçlı Seferleri ile bilhassa Müslüman Türkleri mağlup edemeyeceğini gördükte sonra İslam’ın içini boşaltmaya, bizzat Müslümanlığa yön vermeye, Müslümanlık kimliğini tahrip etmeye başladılar” diyen BTP Lideri, batının Ortadoğu’da oynadığı oyunlar konusunda şu çarpıcı açıklamalarda bulundu: “Bu olay 1800’lü yıllarda İngilizler tarafından mezhep, ondan evvel de tarikat kurmakla başlatıldı. Müslümanları mağlup edemediler ama bugün ‘ılımlı İslam, diyalogcu din’ örneklerinde olduğu İslam’ın içeriğini değiştirerek, kendi düşüncelerinde bir mezhep ortaya koydular. Bu mezhebin kurucusunun adı her ne kadar Vehhab ise de, bunu kuran İngiliz Sömürge Bakanlığı’dır. Bu bakanlığın talimatları İslam dünyasında İslam akaidi gibi tanıtıldı. Mesela kabir ziyaretlerini yasaklarlar, kabirleri yok ederler... Şimdi bizim asıl mücadelemiz serhat boylarında değil kalemle, sözle oluyor. Adam İngiliz’in sözüne, batılına, maneviyatına İslam adına sahip çıkıyor.”

Tarih yeniden yazılıyor

Tarihi yeniden yazdığını ifade eden Prof. Dr. Haydar Baş, şunları söyledi: “Neden, biliyorsunuz? Ben ‘İmam Mehdi’ adlı eserimi hazırlarken, baktım İmam Mehdi gaip değilmiş, ölmemiş. Hz. İsa Cenab-ı Hakk’ın indinde, Hz. Mehdi aramızda... Belki de bugün buradadır. O bizi tanıyor, biz onu tanımıyoruz. Ben İmam Mehdi’ye sahip çıkacağım ki, yarın o da Allah’ın huzurunda bize sahip çıksın. Asırlar boyu bir Molla Kasım beklenirdi, o da Akçaabat’tan çıktı.” 

Türkiye kurtlar sofrasında

Başbakan Erdoğan’ın Barzani ile Diyarbakır’da buluşmasına da ayrı bir paragraf açan Prof. Dr. Haydar Baş, bu konuda şu tespitlerde bulundu: “Bugün Türkiye’nin çok ciddi meselesi var... Diyarbakır’da yaşananlar... Artık saltanatlar paylaşılıyor. 20 yıl evvel biz dedik: Türkiye kurtlar masasına kondu, taksim ediliyor. O günün şartlarında ‘Bu adam rüya görüyor’ demişlerdi. Şimdi ise Haydar Hoca’nın gördüğü rüyanın ‘sahih - doğru’ olduğunu söylüyorlar. Barzani kimdir? Yahudi asıllı, Müslüman Türk milletine en ciddi derecede düşman olan bir ailenin temsilcisinden başka bir şey değildir. Bunlar bilhassa Türkler tarafından çok iyi bilinir. Sayın Başbakan oraya gitti... Onlara gösterdiği itibarın yüzde birini bize gösterse, neler elimize geçmez. Onların dediklerinin yüzde bizden dinleseler, neler kazanmaz. Hem onlar kazanır, hem de biz! Beni Rusya, Türk dünyası, Hindistan, Çin, Güney Afrika dinledi, dinliyor. Ama gelin görün ki, AKP iktidarı ile AKP’ye oy verenler dinlemiyor. Onun için de yalanla, dolanla bu milleti inim inim inletiyorlar. Rusya, benim Milli Ekonomi Modeli’nin her gün bir maddesini kanunlaştırıyor. Altından çıkmadıkları konularda ise iktisat danışmanlarını bana gönderiyor. Şimdi Rusya bir numara oldu. Onları bu noktaya Milli Ekonomi Modeli taşıdı. Bunu yaparken de saklamıyorlar. Bana Duma’da ‘Hocam sana ihtiyacımız var’ dediler.” 

‘Türk milleti’ kavramı halkları kuşatır 

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş: “Atatürk halkçıydı. İşte Süryani halktır, Keldani, Laz, Kürt, Çerkez halktır... Bunların Müslüman - Türk kimliği altında toplanmasına Müslüman - Türk milleti denmiştir. O bir millettir. Kabile değildir, halk değildir, millettir Türk milleti. Hacı Bektâş-ı Veli’den bu yana yoğrula yoğrula gelmiş bu milleti şimdi bunlar açılım adı altında ayırarak paramparça etmeye çalışıyorlar. Var mısınız bunların planlarını boşa çıkarmaya ve başlarına çalmaya? Çok dikkat edelim: Bizim Lazımız da, Boşnağımız da, Arabımız da, Kürdümüz de Türk’tür. Türk eşittir İslam... Barzani ile yaptığın toplantının temelinde yatan bu fitne tohumunu bu millete atmaktır. Ama yeminle konuşuyorum, bu Molla Kasım’ın işi değildir. Bir Allah eri gelecek, sana öyle bir sille atacak ki... 6 ay önce sana dedim ki senin kaderin Hüseyin bin Ali gibi olacak. Hiç ders almadın? Kendine gel ki, bize lazım olasın. Kara gözlüsün ama zaafların var. Kendine geldiğin zaman hasretle beklediğin makama da, üne de, kimliğe de kavuşacaksın. Bu yolla gidersen her şeyini kaybedeceksin.” 

 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137