16 Eylül 2015 Çarşamba 00:18
Türkiye zifirî karanlık bir döneme girdi
YENİ MESAJ/İSTANBUL
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Başkanlık Divanı İstanbul İl Başkanlığında toplandı. Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın başkanlık ettiği toplantıda Türkiye’nin içinde bulunduğu durum değerlendirildi. 7 Haziran seçimleri sonrasında yaptığı konuşmalarda “Türkiye’nin karanlık bir döneme girdiğini” ifade ettiğini hatırlatan Prof. Dr. Haydar Baş, bu ifadesini “Türkiye zifirî karanlık bir döneme girdi” şeklinde güncelledi. BTP Lideri, “Henüz daha bir çakmak taşı çakılmamışken, ‘Türkiye karanlık bir döneme girdi’ dedim. Gaziantep’te söyledim, İstanbul’da söyledim. Türkiye şimdi ise zifirî karanlık bir döneme girdi. O kadar güçlü ışıklar tutmalıyız ki, bu karanlık gündüze tebdil olsun” şeklinde konuştu.

Türkiye BOP kıskacında
Konuşmasında Türkiye’yi teslim alan terör ortamının İslam dünyasını Arap Baharı adı altında yıllardır kan gölüne çeviren Büyük Ortadoğu Projesi’nin (BOP) bir yansıması olduğunu ifade eden Prof. Dr. Haydar Baş, şunları söyledi: “Esasen bu adamların böyle yapacağını biz biliyorduk. Hatırlarsanız Güneydoğu Bölgesi’ndeki vatandaşlarımıza ‘Bunlara inanmayın. Bunların size çözüm falan getirmesi asla mümkün değil’ dedik. Türkiye geri dönüşü olmayan bir noktaya getirildi. Aslında burada benim anlatmak istediğim şu: Kürtler devlet kuracak da, onun için hareket ediyorlar diye bir şey yok. Bu arkadaşları maalesef büyük bir oyuna getirdiler. Oynanan oyun Büyük Ortadoğu Projesi adı altında Büyük İsrail devletini kurmaktır. Bunu göremeyen hiç kimse Türkiye’nin içine sokulduğu durumu çözemez. Adamların tek derdi Büyük İsrail. BOP, Büyük İsrail’i hayata geçirmektir.”
Büyük Ortadoğu Projesi’nde AKP iktidarının Eşbaşkan görevini üstlendiğini ifade eden BTP Lideri, şu önemli tespitlerde bulundu: “Arap Baharı döneminde NATO’nun Avrupa’daki üssünü İzmir’e aldılar. Önce karşıymış gibi göründüler sonra İzmir’i merkez yaptılar ve Libya’ya uzandılar. Libya diye bir devlet kaldı mı? Peki, Libya’da huzur var mı, birlik var mı? Yok. Hepsi gitti. Tunus, Mısır, Suriye, Irak aynı şekilde... Büyük Ortadoğu Projesi’ne göre aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 22 İslam ülkesi yok olacak.” 

Kürt-Türk kavgası çıkarmak istiyorlar
Birçok kentte sahnelenen ve Kürt-Türk kavgası çıkarmayı hedefleyen provokatif eylemler de BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın gündemindeydi. Haydar Baş, bu konuda şu açıklamaları yaptı: “Bu sokağa dökülmelerin manası nedir? İç savaş. Nasıl iç savaş? Türklerle Kürtleri vuruşturmak... Bu bir hainliktir. Bu ABD’nin, İsrail’in projesidir. Burada görev alan adamın İslam’la, Türklükle uzaktan yakından ilgisi yoktur. Burada bizim görevimiz kanın akmasını durdurmak, milletin birliğini, beraberliğini temin etmektir. Bizim görevimiz budur. Bunu yaptığımız zaman Türkiye’de saadet, huzur, mutluluk olur. Bunu yapamazsak, hiçbir şeyimiz istediğimiz manada hayata geçmez.”

Başkanlık sistemi, bölünmenin hukuki alt yapısıdır
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 400 vekil sözü üzerine de dikkat çekici bir değerlendirme yapan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, şunları söyledi: “400 vekil ile Anayasa değiştirilecekti. Anayasanın ilk 3 maddesi kaldırılacak, üniter yapı yerine federatif yapıyı getireceklerdi. Böylece Türkiye’yi hukuken böleceklerdi. 
Ondan sonra da ‘Benim ne günahım var. Senin verdiğin oyla Türkiye’nin geldiği nokta bu, ben günahkâr değilim’ diyerek halkı suçlayacaklardı.”

Tek çıkar yol birlik-beraberlik
Türkiye’nin bu bölünme-parçalanma tehlikesinden tek çıkar yolunun birlik-beraberlik olduğunu ifade eden Prof. Dr. Haydar Baş, Hacı Bektâş-ı Veli örneğini verdi. Hacı Bektâş-ı Veli Hazretlerinin Anadolu’daki etnik grupları İslam kardeşliği potasında bir araya getirerek bir Müslüman Türk milleti oluşturduğunu ifade eden BTP Lideri, “Şimdi bizim ihtiyacımız olan da bu anlayış” dedi. Prof. Dr. Haydar Baş, “Şimdi bu ortamdan ülkeyi çıkarmamız lazım. Doğusu, Güneydoğusu, Batısı, Kuzeyi karmakarışık olan bu ülkeyi evvela Hacı Bektâş’ın mayasıyla mayalamamız lazım. Türkünü, Kürtünü, Lazını, Çerkezini bir millet yapmamız lazım” ifadelerini kullandı.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.