13 Aralık 2001 Perşembe 00:00
Türkiye'nin sigortası
BTP İzmir İl Teşkilatının düzenlediği iftar programında, Küreselleşme ve AB'ye üyelik uğruna egemenliğin devredilmek istendiği, IMF politikaları ile ekonominin çökertildiği, bugünlerde Türkiye'nin en büyük sigortasının BTP olduğu vurgulandı

Kuvay?ı Milliyenin Türk siyasi hayatına kazandırdığı Bağımsız Türkiye Partisi İzmir İl Başkanlığının, Konak Grand Restaurant'taki iftar proğramı büyük bir katılımla gerçekleştirildi. BTP İl Yönetimi Kurulu üyeleri, genel kurul delegeleri ve ilçe başkanlarının hazır bulunduğu iftara birçok sanayici, işadamı, esnaf ve bürokrat katıldı.

"Görüş, yaklaşım ve çözüm üretme açısından mevcut olanca partiye rağmen ilk ve tek olan Bağımsız Türkiye Partisi'nin iktidar olmaya mecbur ve de mahkum olduğunu" belirttiği açış konuşmasında Narlıdere İlçe Başkanı Adem Birinci şunları söyledi:

"Bizim yurt dışından ne para, ne fikir dilenmeye, hele hele icazet almaya hiç ihtiyacımız yoktur. Ekonomik tezleri dilencilik üzerine kurulu, ayakları ülkemizde, kafa ve~|~ gönülleri dışarıda siyasi oluşumların Türkiye'nin problemlerine çözüm yerine çözümsüzlük getirdiği ortadadır. Bu millet, kendi meselesini kendi içinden çıkardığı insanlarla çözecek kuvvete, kudrete, zekaya ve kabiliyete sahiptir. İşte bu milli, yerli, asil, soylu, delikanlı ve özgün çıkışın adı BTP'dir."

TÜRKİYE YENİ BAŞTAN

İHYA EDİLECEK

Buca İlçe Başkanı Cemil Erdoğan, mevcut siyaset esnafının uzatmaları oynadığını ve milletin karşısına geçip oy isteyecek yüzlerinin kalmadığını söyleyerek, "BTP, içinde bulunduğumuz maddi ve manevi satılmışlığa dur demek zaruretinden doğmuştur. BTP ülkeyi topyekün tüm kurumlarıyla ihya etmenin yanısıra gaflet ve dalaletle ülkeyi yabancılara peşkeş çeken şahıs ve partilerin ayıkmasına da vesile olacaktır" dedi.

Atatürk'ün bıraktığı noktadan bayrağı devralan partinin BTP olduğunu belirten Çiğli İlçe Başkanı Mehmet Kocagöncü, "Atatürk'ün 1923?1928 arasında uyguladığı milli ekonomiye evet diyoruz. Ve Atatürk'ün yaptığı gibi Batılıların dediklerinin tam tersini yaparak ülkeyi ayağa kaldıracak plan ve proğrama sadece ve sadece BTP'nin sahip olduğunu biliyoruz" şeklinde konuştu.

TÜRKİYE'Yİ KAİNAT DEVLETİ YAPACAK PARTİ
Bugüne kadar hiç bir siyasi partiye üye olmadığını, BTP'ye ise seve seve katıldığını ifade eden, İl yönetim Kurulu Üyesi, Gazeteci?Yazar Ersan Özkök, "buraya iktidar olmaya değil kainat partisi olmaya geldik ve bunda muvaffak olacağız" dedi.

Konak İlçe Başkanı Hüseyin Takmaz ise şöyle konuştu: "Bu necip millet bugünkü bu zillet halini hak etmedi. Bu milleti bu hale getirenler hiç boşuna çırpınmasınlar. Çünkü önümüzdeki seçimlerde sandığa gömülecekler."

Balçova İlçe Başkanı Cavit Şimşek yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Bu millet sosyal adaleti sağlayacak, birlik ve beraberliği tesis edecek bir kadro beklemektedir. Bunların tesisinin particilik zihniyetiyle yola çıkanlardan beklemek abesle iştigaldir. Bunu ancak kuvay?ı milliye ruhuyla hareket eden BTP kadroları yapabilir."

Bornova İlçe Başkanı Selaiddin Büyük, görüşlerini şöyle dile getirdi: "Mustafa Kemal Atatürk'ün bağımsızlık karakterine her zamandan daha çok ihtiyaç duyduğumuz bir gerçektir. Onun bağımsızlık karakteri, vatana ve millete sahip çıkma azmi, bugün BTP kadrolarının şahsında abideleşmiştir. Millet bunu görmektedir."

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK

SİGORTASI

Gaziemir İlçe Başkanı Cemali Şimşek, "Küreselleşme ve AB'ye üyelik uğruna egemenliğin devredilmek istendiği, IMF politikaları ile ekonominin çökertildiği, devleti küçültme adı altında güçsüz hale getirildiği bugünlerde Türkiye'nin en büyük sigortası BTP'dir" tespitinde bulundu.

Karşıyaka İlçe Başkanı Yunus Kılıç, "Türkiye, bağımlı değil, baş ve lider ülke olmalıdır. Başkalarının birlik ve pazarında ayak olmaktansa kendi bölgesinde baş olmalıdır" derken, Güzelbahçe İlçe Başkanı Yaşar Güzelyalı şöyle konuştu: "Mevcut partilerin siciline bakarsak söyleyecek hiç bir şeylerinin kalmadığı görülecektir. Ama milletin tek umudu BTP'nin söyleyecek çok şeyi vardır."

MİLLETİN YAPACAĞI SON FEDAKARLIK
Kemalpaşa İlçe Başkanı Yunus Şimşek ise görüşlerini şöyle kelimelere döktü: "Milletin artık yapacağı hiç bir fedakarlık kalmamıştır. Yapacağı tek fedakarlık biraz daha sabredip hilalin çerçevelediği 16 yıldızdan oluşan eşsiz ve tek BTP amblemine mührünü vurmak olacaktır."

İftar yemeğinin son konuşmacısı BTP İzmir İl Başkanı Dr. Musa Demir de özetle şunları söyledi: "Milletimiz krizle meşgul edilirken üzerinde yaşadığımız topraklar ayaklarımızın altından çekiliyor. Bağımsızlığımız elimizden alınıyor. Bu durumda işin başa düştüğünün bilincinde olmak şarttır. 'Milletin siyasetçileri var. Halletsinler' diyemezsiniz. Kaldı ki bu siyasetçiler hal çareleri bulmak yerine gaflet ve dalalet içindeler. Ekonomi projelerini parti proğramına aldığımız Prof. Dr. Haydar Baş bey, Kuvay?ı Milliye mitinglerinde 'Bıraksınlar, problemleri 24 saatte halledelim' dedi. Ama dinlemediler. Niye mi dinlemediler? Cevabını Mustafa Kemal Atatürk şöyle veriyor: 'Memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler.' Fakat bilinmeli ki artık BTP var. 'Bu vatan bizimdir bizim kalacak' diyen BTP var. BTP, bu aziz milletin ta kendisi olarak siyasetteki yerini aldı. Bu aziz millet bizzat kendisine sahip çıkmasını, gaflet ve dalalet içindekilere 'dur' demesini bilecektir."

Yasin KAHRAMAN
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137