29 Eylül 2005 Perşembe 00:00
Türkiye'nin tek kurtuluşu
Bugün Türkiye ve hatta dünyada tüketici sınıfın bittiğini söyleyen BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, BTP'nin iktidar olduğu gün bu tablonun değişeceğini vurguladı. ~|~

Bugün Türkiye ve hatta dünyada tüketici sınıfın bittiğini, müşteri olma kabiliyetini kaybettiğini söyleyen BTP Lideri Prof. Dr.
Haydar Baş, BTP'nin iktidar olduğu gün bu tablonun değişeceğini, vatandaşın kesesine değil "ne yiyeyim" diye ağzına,
"ne giyeyim" diye sırtına soracak refaha kavuşacağını belirtti. "Kaderin hesabı Türkiye'dir. Kader Bağımsız Türkiye diyor" dedi. 

Müreffeh bir Türkiye
"Biz müreffeh bir Türkiye kuracağız. Bizim amacımız sadece güzel vatanımın çok güzel gül kokan insanlarını açlıktan, sefaletten, perişanlıktan kurtarmak değil bütün insanlığın açlığına son vermektir. İkide bir bana 'Kaynağı nereden bulacaksın?' diyorlar. Türkiye'nin sadece 3 katrilyon dolar yer altı kaynağı var. Zaruri giderlerimizin 100 milyar dolar olduğunu hesap edersek kıyamete kadar on tane Türk milleti bu kaynakları bitirebilir mi?"

Açlığa, sefalete son verilecek
"BTP demokratik laik cumhuriyetimizi kainat devleti yapmaya milletimle karar vermiştir. Türk milletinin devlet ve milleti, sivil ve askerinin birliğine ve beraberliğine azami derecede iktidarda kaldığı süre içinde dikkat ederek milletimizi bir bilek bir yürek yapmanın sözünü veriyoruz. Bu birliği hayata geçirecek neslimizi de eğitmeyi ve yetiştirmeyi yine milletimize söz veriyoruz. Hiç kimseyi mağdur etmeden satılan topraklarımızı geri alacağız."

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Yaşlılar bana 'oğlumu evlendiremiyorum, kızımı gelin yapamıyorum. Çünkü para yok' diyorlar. Düğünler, dernekler, davullar hazırlansın. Hepsini yapacağız. Nikah şahidiniz Berlusconi değil bu milletin evladı, sizin gibi olan, sizden olan, bağrınızdan gelen Haydar kardeşiniz olacaktır" dedi.

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, İstanbul İl Teşkilatınca Barcelo Eresin Hotel'de düzenlenen 4. Kuruluş yıldönümü toplantısında yaptığı konuşmanın son bölümünde, BTP'nin laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti Devletini bir kâinat devleti yapmaya karar vermiş bir parti olduğunu ifade ederek, bu yoldaki bazı plan, program ve projelerini anlattı.

Türkiye kâinat devleti yapılacak
"Peki biz nasıl düzelteceğiz?" sorusunun ardından "Bu bir denklemdir. Bu denklemi bilen bu problemi çözer. Bu denklemi Türkiye'de BTP biliyor" diyen BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, şunları söyledi: "Biz müreffeh bir Türkiye kuracağız. Bağımsız, laik, demokratik cumhuriyetimizi, Mustafa Kemal Atatürk'ün ruhuna her gün rahmet okuyan, onu bu ülkenin bânisi ve de tek adamı yapan bir anlayışı hayata kavuşturacak bir anlayış, bir oluş ile medeniyetimizi, kültürümüzü, adetimizi ve de dinimizi bütün insanlığa insan hakları muvacehesinde yaşatıp bir dünya devleti, bir kainat devleti yapacağız. Onun için yarınki günleri kurmanın sevdası ile girdiğimiz mahallelerde, sokaklarda, apartmanlarda, köylerde BTP'ye sadece bir defaya mahsus oy vermeleri için davet edeceğiz. BTP rüzgarını bütün gönüllerde estireceğiz. Önümüzdeki seçimde milletimizi bu esaretten inşaallah hep beraber kurtaracağız."

Türk milleti dünyanın efendisi olacak
"İnşaallah bizim tezimizi bir iktisat kongresi ile gündem edeceğiz. Dünyada meşhur bilim adamları ile birlikte dünya kamuoyuna deklare edeceğiz. Bizim amacımız sadece güzel vatanımın çok güzel gül kokan insanlarını açlıktan, sefaletten, perişanlıktan kurtarmak değil bütün insanlığın açlığına son vermektir. İkide bir bana 'Kaynağı nereden bulacaksın?' diyorlar. Türkiye'nin sadece 3 katrilyon dolar yer altı kaynağı var. Zaruri giderlerimizin 100 milyar dolar olduğunu hesap edersek kıyamete kadar on tane Türk milleti bu kaynakları bitirebilir mi? Ben dünyayı sadece Türk ekonomisi ile dirilteceğim, ayağa kaldıracağım. Ben, Allah nasip ederse Türk milletinin karnını doyurmak değil dünyanın efendisi, ağası yapacağım. Dünya köle mi olacak? O da Türkün sevdasından 'Türküm, Türküm' türküsünü söyleyecek. Türk milleti budur. Türkler gönüllere taht kuran aşk padişahlarıdır. Hoca Ahmet Yeseviler bunu yaptı. Mevlanalar, Yunuslar bunu yaptı. Fatih dedem, Yavuz'um bunu yaptı. Mustafa Kemal'im bunu yaptı."

Söz veriyoruz
"BTP demokratik laik cumhuriyetimizi kainat devleti yapmaya milletimle karar vermiştir. Türk milletinin devlet ve milleti, sivil ve askerinin birliğine ve beraberliğine azami derecede iktidarda kaldığı süre içinde dikkat ederek milletimizi bir bilek bir yürek yapmanın sözünü veriyoruz. Bu birliği hayata geçirecek neslimizi de eğitmeyi ve yetiştirmeyi yine milletimize söz veriyoruz. Bu kimlik başta laik demokratik cumhuriyetimizi kuran merhum Mustafa Kemal Atatürk, Oğuz Kağan, Fatih, Türk milletinin özünü hayatına geçiren şahıslar olacaktır. Satılan topraklarımızı geri alacağız. Hiç kimseyi mağdur etmeden, hukuki zemini oluşturarak, hiç bir mahkemeye gitmelerine gerek kalmadan onlara 'geriye dön marş marş' diyeceğiz. Bedavaya elimizden çıkartılan yeraltı kaynaklarımızı gene hiç bir yabancıyı mağdur etmeden milletimizin hizmetine sunacağız. Bu madenleri devlet ve millet ortaklığıyla işletecek ve pazarlamaya açacağız. Türk milletinin hatta bütün insanlığın açlığına, sefaletine, mağduriyetine son vereceğiz."

Çiftçi devleti yanında bulacak
"Tarım kesimi Manisa'da sokağa döküldü. 70 bin üretici kardeşimiz, 'Perişan olduk. Aç kaldık. Sefil olduk' diye sokaklarda dertlerini haykırıyorlar. Onlara biz sıfır faizli krediler vereceğiz. ABD yılda 40 milyar dolar, Avrupa ülkeleri 50 milyar dolar ile tarım kesimini destekliyor. Onun daha vatandaşına pazar bulmasına gerek yok ki. Daha pazara gitmeden parası cebinde. Pazara gitmeden satar. Zararına satar. Kendi bileceği iş. Sen bırak 40?50 milyar doları, 5 milyar dolar ver. Ondan sonrasına karışma. Bir tek kuruş vermeyen sen nasıl olur da 'tarım kesimine pazar bulamam' diyorsun. Biz bunu devletin destekleme fonları ile gerçekleştireceğiz. BTP parti olmaya karar verdiği zaman her konuda ne yapacağını projelendirmiştir. Biz yola çıkarken reçetelerle yola çıktık. Türk milletinin önüne serdik. Ancak milletim, 'ben bir bardak su istiyorum. Sen benim önüme okyanus getirdin' dedi. O gün kafasını karıştırdılar. 'Acaba!' sorusunu kafasına soktular. Onu ayarttılar. Ama şimdi sokamazlar. Milletim okyanusta yaşamaya layıktır. Hiç kimse buna mani olamaz. Çiftçinin yetiştirdiği ürünleri rahatlıkla pazarlayan imkanlar hazırlanacak. Böylece halkımızı toprağa bağlı hale getireceğiz. Üretime destek olacak bu kesimi finans darlığından kurtaracağız."

Pazar problemi çözülecek
"Türkiye'de pazar, tüketici problemi var. Bugün Türkiye'de, hatta dünyada tüketim sınıfı bitmiştir. Ekonominin önü tıkandı. Yemin ediyorum, Avrupa batacak. Yemin ediyorum, Amerika da batacak. Yalnız bağımsız Türk milleti BTP ile iktidar olduğu gün bunlar olacak. Bakalım kim kime muhtaç olacak? Hep beraber bunu yaşayacağız, göreceğiz. Kaderin hesabı Türkiye'dir. Kader Bağımsız Türkiye diyor. Hayvancılıkla uğraşanların mağduriyetine son verilecek. Aynen tarım kesimine yapılan destekleme fonları hayvancılıkla uğraşanlara yapılacak. Türkiye'deki pazar problemini çözeceğiz. Çiftçi, işçi, memur, emekli, tüketen sınıf adına hangi sınıf hatırınıza geliyorsa onların cebine istemediği kadar parayı koyacağız. Bunların da formülleri hazır. O da cebi dolu pazara gidecek. O zaman bakalım iş olacak mı olmayacak mı? Şimdi kese tamtakır. Pazara gidiyor. Domatese bakıyor, ağzı sulanıyor. Keseye bakıyor, bir şey yok. Kasabın önüne gidiyor, ağzı sulanıyor. Keseye bakıyor, bir şey yok. Ama inşaallah yarın böyle olmayacak. Yarın 'ne yiyeyim' diye ağzına soracak, 'ne giyeyim' diye sırtına soracak. Bugüne kadar tüketici müşteri olma kabiliyetini kaybettiği için satıcı, üretici de kendine pazar bulamamıştır. BTP sosyal devlet projesi ile devletini ve milletini ayağa kaldıracaktır. Refah seviyesi vasatın mutlaka üstüne taşınacaktır. Bu proje ile ev hanımları, çocuklar, esnaf, orman köylüsü, tarım kesimi, hayvancılıkla uğraşanlar, denizcisi, işçi ve memuru, hepsi memnun ve mesrur olarak hayatını sürdüreceklerdir.
Yaşlılar bana 'oğlumu evlendiremiyorum, kızımı gelin yapamıyorum. Çünkü para yok' diyorlar. Düğünler, dernekler, davullar hazırlansın. Hepsini yapacağız. Nikah şahidiniz Berlusconi değil bu milletin evladı, sizin gibi olan, sizden olan, bağrınızdan gelen Haydar kardeşiniz olacaktır."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137