01 Nisan 2006 Cumartesi 00:00
Türkiye'yi bölme senaryosu
BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Kepekçi, Diyarbakır'dan tüm bölgeye yayılan terör dalgasının bölgemizde sıkça tekrarlanan bir senaryo olduğuna işaret etti. ~|~


BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Kepekçi, Diyarbakır'dan tüm bölgeye yayılan terör dalgasının bölgemizde sıkça tekrarlanan bir senaryo olduğuna işaret ederek, "Yapılmak istenen ülkemizi bölmek ve parçalamaktır" dedi .
BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, Diyarbakır'da başlayan ve diğer illerimize sıçrayan terör hadiselerini büyük bir endişeyle izlediklerini vurguladı. Yaşanan hadiselerin birdenbire patlak vermediğine dikkatleri çeken Dr. Kepekçi, yıllardan beri uygulanan yanlış politikalar sonucu bu günlere gelindiğini belirtti. Dr. Kepekçi, "Yapılmak istenen ülkemizi bölmek ve parçalamaktır" dedi.
Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, Osmanlı'nın son döneminde Hicaz topraklarını elimizden almak için uygulanan senaryonun bu defa Güneydoğumuzu koparmak için tekrarlandığına dikkatleri çekerek, emperyalist devletlerin gözünün, yeraltı ve yer üstü zenginliklerimizde olduğunu vurguladı. Küresel güçlerin sonuca ulaşmak için Türkiye'de 'iç savaş çıkarmayı' planladıklarını hatırlatan Kepekçi, vatandaşımızın ayık ve uyanık olması; provokasyonlara gelmemesi gerektiğine işaret etti.

Hükümet acziyet içinde
Görülen tablonun her karesinde siyasi otoritenin zaafiyetinin bulunduğuna işaret eden BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, şunları kaydetti; "Hükümet yaşanan olaylar karşısında seyirci olmaktan öteye geçememektedir. Güneydoğumuzda halk, devletimize karşı ayaklandırılmak istenirken, Sayın Başbakan yurt dışındadır.  Kendisine verilen görevi yerine getirmekle meşguldür. Sudan'daki Arap Birliği Zirvesi'ne katılarak, Medeniyetler Buluşması adı altında, İslam ülkelerinin elini, ayağını, gözünü bağlamak; mukaddeslerini ellerinden almak üzere görev icra etmektedir. Mağdur olan, mazlum olan Müslümanlara medeniyetler buluşmasından bahseden sayın Erdoğan, niçin Haçlı Seferi'ni tekrar başlatan ABD'ye, İngiltere'ye medeniyetler buluşmasından bahsetmemektedir."

Teslimiyetçi politikaların sonu
Bu günkü şartları oluşturan sebeplerden bir tanesinin Hükümetin ısrarla uyguladığı AB ve ABD endeksli teslimiyetçi politikalar olduğunu vurgulayan Dr. Kepekçi, bu güne kadar altına imza atılan uyum yasaları ile bugünlerin alt yapısının hazırlandığını, gelinen noktanın tesadüf olmayıp beklenen gelişmeler olduğunu bildirdi. Dr. Kepeçi, şunları söyledi: "Hatırlanacağı üzere daha önce de sayın Erdoğan Kürt sorunu var demişti, demokratik hakların arttırılmasından bahsetmişti. Bu yaklaşım bile bugünlere gelinmesinde atılan önemli adımlardandır. Ekonominin her geçen gün kötüye gitmesi, vatandaşımızın bölücülerin kucağına itilmesini süratlendirmiştir."

Çözüm BTP'de
Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, çözüm için gereken tedbirlerin acilen alınması gerektiğine işaret ederek, bu bağlamda şu ifadeleri kullandı: "Aksi halde yarın çok geç kalınmış olacaktır. Merkezi otorite, milletimiz ve devletimizin bütünlüğü adına, gereken güçlü iradeyi ortaya koymalıdır. Ülkemizin tasfiyesinin hukuki alt yapısını hazırlayan AB ile ortaklık ilişkilerine son verilmelidir. ABD ile ilişkilerimizde teslimiyetçi politikalar uygulamaktan vaz geçilmeli, milli menfaatlerimiz esas kabul edilmelidir. Dinlerarası diyalog, Medeniyetler Buluşması adı altında milletimizin inancını, kültürünü tahrip etmekten vaz geçilmelidir.

Bütün vatandaşlarımıza doğumundan ölümüne kadar, Milli Ekonomi Modeli uygulanarak 'Vatandaşlık Maaşı' verilmelidir. Ekonominin düzeltilmesi gerekmektedir. Devlet millet ortaklığı ile kurulacak işletmelerle, yeraltı zenginliklerimiz milletimizin menfaatine sunulmalıdır. Böylece millet de devlet de güçlü olmalıdır. Devletle milletin; askerle sivilin kaynaşması için, plan ve projeler üretilmelidir. Dış politikada teslimiyetçi değil, karşılıklı fayda esasına göre hareket edilmelidir. Bu duruşu ortaya koyabilecek plan ve projesi olan tek parti Bağımsız Türkiye Partisi'dir. BTP'ye olan ihtiyaç bugün her zamankinden daha fazladır."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137