07 Haziran 2013 Cuma 00:08
Twitter Örgütü
Döndük dolaştık geldik aynı yere… Altı ay önce, hukukun üstünlüğü mü, hükümetin üstünlüğü mü, diye yazmıştım.
Yasası ve i\'rabda mahalli bile olmayan bir twitter aleminden \"örgüt\" türetiliyor AKP aşkına. 

Yasası bile olmayan suç (!)

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Bilişim Suçları Bürosu eski savcılarından ve Ufuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi\'nden Doç. Dr. Hakan Kızılarslan, yasası bile yok, eğer iletişimin tespiti kararları da yoksa elde edilen delillerin delil değeri tartışma yaratır. Gözaltı kararı da bana göre verilemez, diyor.
Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, iletişimin tespiti-dinlenmesi kararları yok, gözaltı işlemler, usulsüz tedbir niteliğindedir, yapılanlar hukuksuzdur, diyor. 

\"Devlet baba\" devri kapandı; artık baba AKP

Vatandaşın \"haberleşme hürriyeti\" Anayasa\'nın 22.maddesinin, \"toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkı\" da 34. maddesinin teminatı altındadır, diye biliniyordu. 
Hepimiz böyle biliyorduk.
AKP iktidarıyla devir değişti; öyle değil… Vatandaşın her türlü hak ve hürriyeti, Anayasa ve hukukun teminatının ötesinde,  \"hükümetin teminatı\" altındadır.
Geçmişte \"devlet baba\" vardı; AB\'ye verilen sözler kapsamında \"devlet küçültüldü\"ğü için, onun yerini artık \"hükümet baba\" aldı. 
AKP hükümeti bilfiil diyor ki, ben sizin babanızım ben ne dersem o olur… Biber gazı da sıkarım, jop da atarım, tweet örgütünüzü de kodese tıkarım!
AKP iktidarıyla, ülkede \"hukukun üstünlüğü\"nden \"hükümetin üstünlüğü\"ne geçiş yaptık çünkü! 

PKK terör örgütü yerine Twitter örgütü!

Hukuk ne derse desin… Hükümet öyle bir \"Twitter örgütü\" ortaya çıkarttı ki, onlara yapılan muameleye bakılırsa, PKK terörü bile solda sıfır kalır. 
Dağdan gelen PKK teröristlerinin ayakları altına kırmızı halı serip şehirlere indiren AKP hükümeti, yeni dönem AKP-PKK süreciyle aynı teröristleri Mehter marşıyla Suriye sınırından öteye uğurladı. 
PKK terör örgütü gönderildi(!), \"Twitter örgütü\" türetildi… Hayat boşluk tanımaz!
Ne de olsa, PKK terör örgütü, \"devlet baba\"nın yerine konan AKP hükümetine ve icraatlarına karşı değil, bilakis çok memnunlar… 
Twitter örgütü, öyle mi; bunlar, AKP\'nin icraatlarına karşılar!
AKP\'nin şu hukuk ve adalet düzenini görün; görün ki, sandıkta boylarının ölçüsünü alsınlar! 

AKP\'nin kurmaylarının twitleri daha riskli

Bir de şu \"Twitter örgütü\"nün twitleriyle, AKP kurmaylarının twitlerini şöyle bir mukayase edin bakalım; sizce hangisi daha tahrik edici, hangisi daha riskli ve tehlikeli… Elinizi vicdanınıza koyarak hüküm verin:
19.30\'da Gündoğdu Meydanı\'nda buluşuyoruz.
Lozan Meydanı ve Kıbrıs Şehitleri Caddesi\'nde polis var, gitmeyin.
Gündoğdu Meydanı\'na biber gazı atıldı, buraya gelmeyin.
Toma\'lar gidiyor. Gaz sıkıyor, sopayla vuruyorlar.
Bunlar \"Twitter örgütü\"nün twitleri.
Şimdi de AKP kurmaylarının tweet ve mesajlarını görün:
- İstesek interneti keserdik... (Bülent Arınç)
- İstesek bir kaşık suda boğardık. (İ. Melih Gökçek)
-İstesek bir milyonu sokağa dökeriz. (RTE)
Başbakan R. T. Erdoğan\'ın twitle yetinmeyip, Afrika\'ya gider ayak, \"toplumun yüzde 50\'lik kısmıyla\" gözdağı vermesine ne demeli?!
\"Tweet örgütü\"nün twitleri, AKP kurmaylarınınkinin yanında bin kere zemzemle yıkanmış. 

Çöl kralını bile yok eden demokratik krallık!

Meydandakilere biber gazı basan polislere ve göstericilere saldıran eli sopalılara kimse bir şey soruyor mu bilmiyoruz; ama polis, AKP icraatlarının türettiği \"Twiter örgütü\" üyesi gençlere yukarıdaki twitleri yüzünden soruşturma kapsamında şunları soruyor:
Taksim Gezi Parkı\'nda yapılan yol çalışmasını protesto adı altında ilimizde düzenlenen cebir ve şiddet kullanarak… devlet otoritesini zaafa uğratmak … Başbakanlık, bakanlıklar ve TBMM binalarının işgal edilmeye çalışıldığı, kamu malına ve özel mülke zarar verilen, mevcut hükümeti yıkmak, uluslararası platformda zor durumda bırakmak amacıyla gerçekleştirilen eylemlere neden katıldınız? Eyleme katılma talimatını kimden aldınız? Eylemi kimler organize etti?
Bu kadarına pes doğrusu…
AKP\'ye kimse hesap sormayacak; Anayasal haklarını kullanan gençler ise \"Twiter örgütü\" olarak sorgulanacaklar… \"Hükümeti yıkmak\" suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis istenebilecekmiş?! 
Geçin bunları… Hangi akıl, iz\'an ve iman sahibi bunu hazmeder?! 

Gözleri bağlanmış, kalpleri perdelenmiş bunların

Bugüne kadar AKP\'ye tavan yaptıran birileri Erdoğan ve ekibine çok büyük oyun oynuyor; lakin Erdoğan\'ın basireti ve kalbi öyle bağlanmış ki, hala \"tencere tava aynı havadan\" gidiyor.
Erdoğan\'ın göz ve kalbinin bağlanmışlığına bakılırsa; bu tezgahı kuranlar, onun en yakınında oldukları halde papaz ve hahamlarla yatıp kalkanlardır. Onlar bağlama-büyü işlerini papazlarıyla birlikte yapıyorlar çünkü.
Gözü bağlı olmasa \"tencere tava aynı hava\" der mi? Gözü-kalbi bağlı, kulakları perdeli olmasa, BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş başta olmak üzere akl-ı selim sahiplerinin bunca ikazlarını duymazlıktan gelebilir mi?! Burnunun doğrultusunda gidip, \"çöl krallarını bile hayrete düşürecek derecede bir demokratik krallık\" gibi yönetim sergiler mi?
Erdoğan\'ın dizi dibindeki habercileri, Fas Kralı VI. Muhammed\'in Erdoğan\'ı kabul etmediği haberini uçurdular… Doğrudur. 
AKP\'nin demokratik dikta düzeninin yanında, çöldeki krallığın bile bir asaleti var!
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.