01 Mart 2015 Pazar 00:15
Ülkenin bölünmesine sebep olmayın!

Giresun’un Görele ilçesinde, organizatörlüğünü Yeni Mesaj il temsilcisi Zafer AKTAŞ’ın yaptığı ‘’İslam dünyasını kuşatan fitneler ve Tevhidin Mekezi Ehl-i Beyt’’ paneline konuşmacı olarak Araştırmacı Yazar Turan Demir, ilahiyatçı Osman Nuri ve İşadamı Abdulkadir Bayram katıldılar. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ardından panelin ilk konuşmasını yapan Araştırmacı Yazar Turan Demir Rusya’nın Milli Ekonomi Modelini anladığını ve benimsediğini ifadeyle ,"Millet olarak biz Prof.Dr. Haydar Baş’ın ne dediğini anlamamıştık ama Ruslar bizden evvel anladılar. Cevahir otelde yapılan uluslararası kongreye dünyanın dört bir yanında çok sayıda ilim adamları katıldı. Geçen sürede 8 uluslararası kongre yapıldı. Dikkat çeken bir husus var ki o da, tüm kongrelere Rusların mutlak surette akademik seviyede katılmalarıydı. Biz millet olarak Porf. Dr. Haydar Baş’ın Rusya Duma’sındaki konuşmasına kadar Rusların MEM’e olan ilgisini anlamamıştık." dedi. 

Sayın Baş ve ekonomik tezi gizleniyor

Düne kadar “Komünistler Moskova’ya…” diye bağıran kitlelerin şaşkınlığını, komünist olarak korku salan Rusya Duma’sında Prof.Dr. Haydar Baş’ın Milli Ekonomi Modeli’ni anlatmasını ‘’Haydar Baş’ın Önlenemez Yükselişi’’ başlığı ile 15 Haziran 2014’te köşesine taşıyan Taner Tümerdirim’in yazısından alıntılar yapan Demir, yazarın‘’İşin garibi, bir tarafta Rusya’yı idare eden bir parti, diğer tarafta Türkiye’de parlamento’ya bile girememiş bir partinin birlikte iki ülkeyi temsilen anlaşmalar yapmasını… Ancak Türk devletini de ilgilendirmesine rağmen hükümeti temsilen kimsenin olmayışına’’ dikkat çektiğini anlattı. Prof. Dr. Haydar Baş ve ekonomik tezinin küresel sermaye tarafından gündemden uzak tutulmaya ve milletimizden gizlenmeye çalışıldığını söyleyen Demir, "ülkemizi karış karış dolaşıyor ve Prof. Dr. Haydar Baş’ın Ehl-i Beyt, gerçek Atatürk ve ekonomik sahasında yaptığı açılımları sizlerle paylaşıyoruz. Bu millet Ehl-i Beyt’i sevmeyi Prof. Dr.Haydar Baş’tan öğrendi.  Milli kahramanı Atatürk’ün soyunun tertemiz  olan ehl-i beyt’e dayandığını , seyyit  olduğunu Prof.Haydar Baş’tan öğrendi. Vatan ve millete hizmet sevdasını yine Prof.Haydar Baş’tan öğrendi. Kendisine millet olarak ne kadar teşekkür etsek azdır" dedi.

İki emaneti birbirinden ayırmışlar

İlahiyatçı Osman Nuri ise, Sekaleyn hadisi diye bilinen "Size iki emanet bırakıyorum. Onlara sımsıkı sarılırsanız asla sapıtmazsınız, Allah’ın kitabı Kur’an ve Benim Ehl-i Beyt’im" şeklindeki peygamber tembihinin tutulmadığını, kulak ardı edildiğini ifadeyle "Peygamberimizin vefatının hemen ardından bu iki emaneti birbirinden ayırmışlar ve ümmet-i Muhammed’i bin bir çeşit Kur’an ve İslam yorumu ile baş başa bırakmışladır" dedi. Alemlere rahmet olarak, müjdeci ve uyarıcı olarak gönderilen ve  insanlığa bir kandil, bir nur olarak takdim edilen son peygamber ebedi  aleme göçer göçmez Ehl-i Beyt  fertleri itilip kakılmaya başlanmıştır diyen Osman Nuri, "Hidayet kandili ve kurtuluş gemisi" olarak takdim edilen Ehl-i Beyt’ten olan İmam-ı Ali oğlu Hz. Hasan ve Kerbela’da ise Hz. Hüseyin efendimiz yolunu şaşırmışlar tarafından önce yolu, sonra da hayat kaynağı olan Fırat ile irtibatı kesilmiş, susuz bırakılarak, çocuklar ve kadınlar perişan edilmiştir. Hz.Hüseyin ve yarenlerin mübarek başları kesilmiş, bedenleri atlara çiğnetilmiştir. O günden bu güne iktidarı elinde bulunduranlar Ehl-i Beyt fertlerine ağlamayı, onlar için yas tutmayı bile yasaklamışlar, din adına hadisler uydurmaya, katilleri temize çıkaracak yorumlar yapmaya kalkışmışlardır" dedi.

Ettikleri yemine sadık kalmadılar

İşadamı Abdulkadir Bayram ise Cumhurbaşkanının "Cumhurbaşkanı sıfatıyla, Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma, Anayasaya, hukukun üstünlüğüne, demokrasiye, Atatürk ilke ve inkılâplarına ve lâik Cumhuriyet ilkesine bağlı kalacağıma, milletin huzur ve refahı, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerinden yararlanması ülküsünden ayrılmayacağıma, Türkiye Cumhuriyetinin şan ve şerefini korumak, yüceltmek ve üzerime aldığım görevi tarafsızlıkla yerine getirmek için bütün gücümle çalışacağıma Büyük Türk Milleti ve tarih huzurunda, namusum ve şerefim üzerine and içerim” diye yemin ettiğini ama yeminine sadık kalmadığını, ifadeyle, Cumhurbaşkanı AKP adına seçim startını verdiğini, Türkiye’nin tasfiyesi anlamına gelen sürecin devamı için 400 vekil istediğini anlattı.

AKP iktidarında fabrikalar kapandı

Bayram,’’Bölgemiz sürekli nüfus göçü yaşamaktadır. Göçten dolayı bir milletvekilimiz azalmıştır1.500 kişinin çalıştığı SEKA kapanmış, 3.000 kişinin çalıştığı FKB kapanma noktasına gelmiştir. Orman ana tamirhanesi, Liman işletmeleri, Kıyı emniyet müdürlüğü, Meteoroloji meslek lisesi, TMO depoları, Petrol ofisi dolum tesisleri, Kalkınma Bankası, Sunta, Adel kalem, Başkan Gıda, Fatoğlu gibi işyerlerinin tamamı AKP iktidarı döneminde kapanmıştır.’’dedi.

Köylü parayla bile su bulamayacak

49 yıllığına derelerimizin satıldığını ifade eden Abdulkadir Bayram,’’  Su kullanım hakkı devredilen havzanın irtifak hakkı da kamulaştırma ve yetki devri ile şirketlere geçiyor. HES için su kullanım hakkına sahip şirketler sahip oldukları araziden yeraltısuyunu da istedikleri gibi çekip kullanabileceklerdir. HES lerin uygulanması sonucunda doğa, tüm canlı yaşam ve geçmiş yok olacak, sürecin sonunda göç, yoksullaşma gibi sosyolojik sonuçlar oluşacaktır.’’dedi.

Derelerimiz tüneller vasıtasıyla toplandığı için bölgemizde iklim değişikliği başlamış, susuzluk kapıya dayanmıştır diyen Bayram,‘’Böyle giderse köylü parayla da olsa içecek su bulamayacak. AKP zihniyeti iktidarda olduğu sürece bilim adamların dediği gibi bu yüzyılın savaşı su savaşı olacaktır. Haziran seçimleri bu milletin son seçim şansıdır. Ya vatan topraklarını, yeraltı ve yerüstü değerlerini sahiplenecek Bağımsız Türkiye Partisine, Prof. Dr. Haydar Baş’a evet diyeceksiniz, ya da ikaz ve uyarılarımıza kulak tıkayıp alışkanlıklarınıza uyarak ülkenin bölünmesine sebep olacaksınız. Allah’a şükürler olsun ki, panellerimize olan teveccühünüz, ilgi ve alakanız gösteriyor ki iş aş, bu sefer Haydar Baş diyorsunuz. Karar aziz milletimizindir.’’dedi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100