24 Ekim 2002 Perşembe 00:00
Ülkenin denenmişlere tahammülü yok

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Eskişehir'de halka seslendi. İktidarı ve muhalefeti ile mevcut siyasilerin hiçbir projelerinin olmadığını vurgulayan BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, "Denenmişleri bir daha deneyerek vakit kaybetmeyelim" dedi

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı, 2. Kuvay?ı Milliye'nin önderi Prof. Dr. Haydar Baş, Eskişehir'de yaptığı konuşmada BTP iktidarında devletin, sosyal ve ekonomik alanda vatandaşına karşı üstleneceği görevler konusunda önemli açıklamalarda bulundu. "BTP iktidar olduğu gün hepinizin çilesi ve sıkıntısı sona erecek" diyen Prof. Dr. Haydar Baş, toplumun tüm katmanlarını kapsayan sosyal desteğin yanısıra üretici kesime üretmek için faizsiz uzun vadeli kredi vermek suretiyle üretimin tahrik edilmesi, işyerlerinin faaliyete geçmesi, fabrikaların kapısının açılması, işçilerin yeniden işbaşı yapmasından öte ürünlere pazar bulma kon~|~usunda da devletin bir baba olarak vatandaşın yanında, önünde, destekçisi olacağını söyledi.

Devlet pazar da bulacak
Tarım, hayvancılık, madencilik, ormancılık, sanayi başta olmak üzere üretici her kesime her şartta ve her türlü devlet desteğinin sağlanacağını ifade eden Prof. Dr. Haydar Baş, "Sadece bu milletin sırtından geçinen, bu milleti sülük gibi emenlere destek verilmeyecek" dediği konuşmasında şöyle dedi: "Mesela tarım kesimine ürününü alma garantisi ile avans verilecek. Yoksa devlet zaten kredi veriyor. Ama vatandaş ürününü satamazsa aldığı krediyi ödeyemez. Haciz gelir. Veya faiz üstüne faiz biner. Onun için biz vatandaşın malını alıp pazarlayacağız. Pazar bulacağız. Ürün yetişiyor. Devlet bunu pazarlamıyor. ABD komisyonlar oluşturuyor. Çiftçisine bir yılda 100 milyar dolar destek sağlıyor. Bizim aydınımız, siyasimiz de 'biz pazarlama yapamayız' diyor. Bu kadar cehalet olmaz. Bunun adı başka bir şeydir. Bizim vekillerimiz yasama görevini yaptıktan sonra çantasını eline alacak, yanlarında sanayi?ticaret odalarından yetkililerle dünyayı kapı kapı dolaşacak ve vatandaşın ürettiği mamule pazar arayacak ve bulacak."

Denenmişleri bir daha denemeye ülkenin tahammülü yok
İktidarı muhalefeti ile mevcut siyasilerin bu konuda hiçbir adım atmadıkları gibi projelerinin de olmadığını söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, onların ancak kendisinden proje aşırmak suretiyle vatandaşın karşısına çıkabildiklerine dikkat çekerek, Genç Parti'li Uzan'ın gençlerle ilgili anlattığı bütün projelerin kendisine ait olduğunu, yıllarca başbakanlık, başbakan yardımcılığı yapmış Tansu Çiller'in bu dönemlerde ev hanımlarını ağzına bile almazken şimdi onlara emeklilikten bahsettiğini, CHP'nin, halkı mağdur eden, global sermayeye çalışan Derviş'i başına taç etmekle Atatürk'ün partisi ve halkçılık, milliyetçilik gibi özelliklerinden sıyrıldığını, Yılmaz'ın bir oyunu dolayısıyla AKP'ye verilecek oyların da ANAP'a verilmiş gibi olacağını söyledi. Projelerini aşıranların şimdi de kaynaklarını aşırmak için beklediğini, milletin kandırılarak ülkeye zaman kaybettirmenin önüne geçmek için bu kaynaklarını ancak 27 Ekim'de TRT 1'de yayınlanacak seçim propaganda konuşmasında açıklayacağını ifade eden Prof. Dr. Haydar Baş, "Cumhuriyet tarihinde ilk defa bir siyasi lider ne yapacak, nasıl yapacak, nelerle yapacak; milletinin huzuruna çıkıp anlatacak. Bu memlekette 70 milyon mu 700 milyon insan mı bir eli yağda bir eli balda geçinirmiş, herkes görecek. Projelerimi çalanların hayata geçireceklerini bilsem onlara canımı veririm. Ama sizi tekrar kandıracaklar. Oyunuzu alıp sonra da yan gelip yatacaklar. Kaldı ki kimin iş yapıp yapamayacağı attığı ilk adımdan bellidir. Mevcut partilerin hiç biri bugüne kadar bu milletin hayrına bir şey yaptı mı? O zaman bundan sonra niye onlara ümit bağlayalım? Denenmişleri bir daha deneyerek vakit kaybetmeyelim. Ben sizlerden sadece bir dönem için oy istiyorum. Bu dönemde 2 yılda Avrupa, 3 yılda Amerika'yı yakalayacak, 4. yılda da kainat devleti bir Türkiye için bunu istiyorum. Bunu ben yaparım. Şimdiye kadar yaptıklarım bunu da yapacağımın ispatıdır" şeklinde konuştu.

İş yapacak kişi ilk adımından bellidir
AB'ye, Türkiye'yi bölmek istediği için karşı olduğunu burada da açıklayan Prof. Dr. Haydar Baş, "AB olmadan iş, aş bulamayız" diyen siyasilerin varlığına dikkat çekerek bunun aslında ne anlama geldiğini şöyle izah etti: "Oğuz Kağan, 'Gökkubbe çadırım, güneş bayrağımdır' diyor. Bir bu mefkureye bak. Bir de 'AB olmazsa iş bulamayız, aş bulamayız' diyen siyasilerimize bak. Bir kere sen bunu demekle geçmişine hakaret ediyorsun. Bu memleketin 70 milyonu değil 700 milyonu bakabileceğini bilmiyorsun. 'Sizi şimdiye kadar idare ettim. Ama size iş de aş da bulamadım' diye itirafta bulunuyor, benim insanımı Avrupa'ya kul, köle, uşak yapmak istiyorsun. Bu millete iş, aş bulamayanın bu milletten tekrar tekrar oy istemeye hakkı olabilir mi? Elbette olamaz. Çünkü başaramadıklarını bizzat kendileri itiraf ediyorlar. Onun için bu millet nasıl doyurulur, bu millete nasıl iş bulunur, görmek için tek seçenek BTP'nin iktidar olmasıdır. Onun için kurulalı bir yıl olmasına rağmen BTP, 1. parti haline geldi. Kamuoyu yoklamalarında lider konuma yükseldi. 3 Kasım'da da vatandaşımız BTP ile başbakanını seçecektir."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner131

banner137