20 Şubat 2005 Pazar 00:00
Uydu politikalar  son bulacak
AKP iktidarının iç politikada manda zihniyeti; dış politikada uydu mantığı ile hareket ettiğini söyleyen BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, "Milletimizin ve devletimizin bekası ancak ulusal duruş sahibi BTP iktidarıyla temin edilebilecektir" dedi. "Türk siyasetinde 3 Kasım 2002 seçimleri ile yeni bir döneme girilmiştir. Ülkemizdeki siyaset sorunlara doğru teşhis koyamamış, tedbirleri yerinde ve yeterli şekilde alamamıştır. Yanlış teşhis ve yanlış tedbir sonucunda sorunlar katlanarak bu günkü seviyeye gelmiştir" diyen BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, AKP hükümeti döneminin, ülkemizin tasfiye edilmekte olduğu dönem niteliğini taşıdığını söyledi. Bu sürecin BTP kadroları içen sürpriz bir süreç olmadığını söyleyen Dr. Kepekçi, "çünkü Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş Bey tarafından seçim mahallinde yapılan konuşmalarında bugünlerin profili çizilmiş, gereken ikazlar yapılmıştır" dedi. ~|~ "Türk siyasetinde 3 Kasım 2002 seçimleri ile yeni bir döneme girilmiştir.

Ülkemizdeki siyaset sorunlara doğru teşhis koyamamış, tedbirleri yerinde ve yeterli şekilde alamamıştır. Yanlış teşhis ve yanlış tedbir sonucunda sorunlar katlanarak bu günkü seviyeye gelmiştir" diyen BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, AKP hükümeti döneminin, ülkemizin tasfiye edilmekte olduğu dönem niteliğini taşıdığını söyledi. Bu sürecin BTP kadroları içen sürpriz bir süreç olmadığını söyleyen Dr. Kepekçi, çünkü Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş Bey tarafından seçim mahallinde yapılan konuşmalarında bugünlerin profili çizilmiş, gereken ikazlar yapılmış, AB'nin Türkiye'yi üyeliğe kabul etmeyeceğini, ülkemizdeki siyasetin sağ?sol ve diğer ayrımlardan uzaklaşıp, ?milli, gayri milli çizgiye? oturduğunu, BTP'den başka bütün partilerin gayri milli çizgide olduğunu, AKP iktidarı ile birlikte uygulanacak IMF politikalarının ülkemizi iflasa sürükleyeceğini, ülkemizin bölünme sürecine gireceğini, ülkemizde misyonerlik faaliyetleri ile milli birliğimizin elimizden alınmaya çalışılacağını hasılı ülkemizin tasfiye edileceğini, hatta 2002 genel seçimlerinin ülkemiz için yapılacak son genel seçim olabileceğini ifade etmiş olduğunun altını çizdi.

BTP iktidarı zaruri

Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi şöyle konuştu: "Bu gün yaşanan tabloya baktığımızda sayın genel başkanımız tarafından ifade edilen bütün tehlikelerin yaşandığı görülmektedir. AKP iktidarı tarafından iç politikada manda zihniyeti; dış politikada uydu mantığı ile hareket edilmekte, milletine ve komşularına yabancılaşmış bir siyaset izlenmektedir.

Bu keşmekeş içinde ortaya çıkan nükte, Türkiye'nin aradığı liderin millet tarafından tanınmış olmasıdır. Günümüzdeki ayağının ucunu göremeyen politikacıların aksine, Prof. Dr. Haydar Baş Beyin onlarca yıl sonrasını gören bir lider olduğu yaşanan olaylarla milletimiz tarafından anlaşılmıştır. Aynı konuşmalarında Prof. Dr. Haydar Baş Bey ülkemizin Bağımsız Türkiye Partisi programları ile bütün sorunlarının üstesinden gelinebileceğini ifade etmişlerdi. BTP'ye ait 'Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet Projeleri' ile Türkiye'nin kâinat devleti olacağının altını çizmişlerdi. Bugün iktidara tek alternatif BTP'dir. İşçimizin, çiftçimizin, köylümüzün, kentlimizin, memurumuzun, esnafımızın, üreticimizin, tüketicimizin hâsılı bütün milletimizin BTP'nin iktidarına ihtiyacı vardır. Milletimizin ve devletimizin bekası ancak ulusal duruş sahibi BTP iktidarıyla temin edilebilecektir."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137