30 Mart 2005 Çarşamba 00:00
Vatan sınırlarından taviz verilemez
BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Kepekçi, bugün de şehitlik ve gazilik ruhu ile vatanımıza sahip çıktığımız müddetçe hiç kimse vatanımızı yabancı güçlere asla devredemeyeceğini bildirdi. Kepekçi, "Yakın tarihimizdeki Kuva?yı Milliye ruhuyla verilen milli mücadele bunun canlı şahididir" dedi

Milli dış politika yok

BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, "yaşadığımız günlerin ülkemizin dört bir taraftan kuşatıldığı günler" olduğuna işaret ederek, "Ekonomik, sosyal, siyasal olarak diz çöktürülen ülkemizin, milli bir iç politikası da, milli bir dış politikası da kalmamıştır" dedi. Kepekçi, misyonerlik faaliyetleri ile Türk kimliğinin içi boşaltılırken, insanımızın milletine, devletine olan aidiyet hissinin de elinden alındığına işaret etti.

Türk kimliğinin içi boşaltılıyor

Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, şu görüşleri kaydetti: "Avrupa Birliği uyum süreciyle bağımsızlığımız devredilmektedir. Dış politikada, kırmızı çizgilerimiz tamamen ortadan kaldırılmıştır. Hükümet günübirlik politikalar ile devletimizi idare etmeğe çalışmaktadır. AKP hükümetinin ortaya koyduğu plansız, programsız; AB'ye, ABD'ye bağımlı yönetim anlayışı ile ülkemizin milli menfaatleri ayaklar altındadır."

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, "yaşadığımız günlerin ülkemizin dört bir taraftan kuşatıldığı günler" olduğuna işaret ederek, "Ekonomik, sosyal, siyasal olarak diz çöktürülen ülkemizin, milli bir iç politikası da, milli bir dış politikası da kalmamıştır" dedi.

Türk kimliğinin içi boşaltılıyor

Misyonerlik faaliyetleri ile Türk kimliğinin içi boşaltılırken, insanımızın milletine, devletine olan aidiyet hissinin de elinden alındığına işaret eden Dr. Kepekçi, şu görüşleri kaydetti: "Avrupa Birliği uyum süreciyle bağımsızlığımız devredilmektedir. Dış politikada, kırmızı çizgilerimiz tamamen ortadan kaldırılmıştır. ~|~ Hükümet günübirlik politikalar ile devletimizi idare etmeğe çalışmaktadır. AKP hükümetinin ortaya koyduğu plansız, programsız; AB'ye, ABD'ye bağımlı yönetim anlayışı ile ülkemizin milli menfaatleri ayaklar altındadır. Şunu hatırlatmak gerekir ki, Türk milletinin hassasiyetlerini tanımayan bir yönetim anlayışı uzun ömürlü olmayacaktır. Gelinen noktada, menfur emelli odaklar ayyıldızlı bayrağımızı ayaklar altına alabilmekte, Türkün yüzyıllardan beri vatanı olan Kıbrıs, Rum'a verilmektedir. Milletimiz köklü ve büyük bir millettir. 5 bin yıllık tarihi şanla şerefle doludur. Bağımsızlığı için yeri geldiğinde, gözünü daldan budaktan esirgememiştir. Bu gün de şehitlik ve gazilik ruhu ile vatanımıza sahip çıktığımız müddetçe hiç kimse vatanımızı yabancı güçlere asla devredemeyecektir. Yakın tarihimizdeki Kuva?yı Milliye ruhuyla verilen milli mücadele bunun canlı şahididir.

Liderini içinden çıkartmasını bilen milletimiz, onunla bütünleşmesini, onunla beraber mücadele vermesini de bilmektedir. Bu manada milletimiz, partimizin tertiplediği 'Kıbrıs Türkün Vatanıdır' mitinginde Ankara Tandoğan meydanında şanına uygun duruşu bir kez daha ortaya koymuştur. Tandoğan meydanını hınca hınç dolduran yüzbinlerce vatandaşımız, Kıbrıs konusunda, toprak bütünlüğümüz konusunda, bağımsızlığımız konusundaki kararlılığını bir kez daha ortaya koymuştur. Kıbrıs'ın Türkün Vatanı olduğunun altını çizmiştir. Mübarek vatanımızın ve yüce dinimizin üzerindeki oyunları bozma andını içmiştir. Bağımsızlığımızın, bayrağımız, sancağımızın ve Kıbrıs'ımızın üzerindeki oynanan oyunları bozacak lideri Prof. Dr. Haydar Baş ve BTP kadrolarının etrafında toparlanmasını bilmiştir. Siyasette AB'ye karşı, ABD'ye karşı olan; Milli Ekonomi Modeli sahibi olan; Sosyal Devlet Projeleri olan tek parti, Bağımsız Türkiye Partisidir.

BTP iktidarında bölünen değil, büyüyen kainat devleti bir Türkiye hedefine ulaşılacaktır."Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner131

banner137