10 Kasım 2005 Perşembe 00:00
Vatana ihanet!
"AB ve ABD ile olan güya 'diplomatik' ilişkilerin "vatana ihanet" olması için daha ne olması lazımdır?" A.Faik Nabi'nin yazısı... ~|~

"Vatana ihanet" olması için daha ne olması lazım?

"AB ve ABD ile olan güya 'diplomatik' veya 'stratejik' patentli ilişkilerin "vatana ihanet" olması için daha ne olması, daha nasıl olması lazımdır?" sorusu, bugün Türkiye'nin acil cevap bulması gereken "en ciddi problem"dir.
AB diyor ki; 36 etnik parçaya bölüneceksiniz; 70 milyonun kardeş olduğu, Müslüman olan her vatan evladının "Türk Milleti'nin ta kendisi" olduğu görüşünüzden vazgeçeceksiniz? İmdi, AB hayalinin "vatana ihanet" olması için daha ne olması lazım?

KKTC'yi Rumlar'a devret diyorlar

Veto hakkına sahip Yunanistan ve Rum kesimi başta olmak üzere AB üyeleri diyor ki; KKTC'yi Rumların yönetimine devredecek, "işgalci" konumundaki askerinizi çekeceksiniz? AB hayalinin "vatana ihanet" olması için daha ne olması lazım?
Adamlar yazılı olarak diyor ki; Dicle?Fırat havzasının yönetimini "uluslararası bir heyet"e devredeceksiniz? AB hayalinin "vatana ihanet" olması için daha neyi istemeleri lazım?

AB ve ABD diyor ki; Ermeni soykırımını kabul edecek; gerekirse tazminat ve toprak taleplerini karşılayacaksınız... AB hayalinin "vatana ihanet" olması için daha ne demeleri lazım?

Çerçeve belgesi, İlerleme raporları ve Katılım Ortaklığı evrakları diyor ki; Ege kıta sahanlığı meselesini Yunanistan'ın istediği istikamette halledeceksiniz; aksi halde Lahey Adalet Divanı'nda yargılanma başta olmak üzere her türlü yöntem ile bu iş çözüme kavuşturulacaktır? AB hayalinin "vatana ihanet" olması için daha neyi dayatmaları lazım?

Tazminat ödeyeceksiniz diyorlar
Veto hakkına sahip AB üyesi Yunanistan diyor ki; adalardaki azınlıklar başta olmak üzere Türkiye'deki tüm azınlıkların Lozan Anlaşması çerçevesinde Hazine'ye intikal etmiş tüm emlak ve gayr?ı menkul varlıkları ya iade edecek, ya da tazminatını ödeyeceksiniz? AB hayalinin "vatana ihanet" olması için daha neler yumurtlamaları lazım?

Az buçuk iman ve iz'anı olan, çeyrek de olsa vicdana ve akl?ı selime sahip olan, az buçuk vatanperver olan insanın bile asla kabul edemeyeceği, asla hazmedemeyeceği "Suriçi İstanbul'da ekümenik patriklik" talebinden "ezanların susturulması"na kadar daha nice dayatmalar söz konusu.
Bir Allah kulu ortaya çıkıp "Bu saydığınız talepler yok, siz uyduruyorsunuz? AB şefleri bizden bu saydığınız şeyleri istemiyorlar" diyebilir mi?
Demez, hiç kimse diyemez... AB'nin taleplerini sağır sultanlar bile duydu, duyuyor, kör?kötürümler bile görüyor.
Bütün bu talepler ve tavizler, neyin karşılığında?
Hiçbir şeyin...

Serbest dolaşım asla mümkün olmayacak
Türk vatandaşlarının AB ülkelerinde serbest dolaşımı asla mümkün olamayacak, Türk tarım ürünleri kesinlikle Avrupa'ya sokulmayacak. Müzakerelerin ucu açık olacak. 2015'in ötesinde bir zamanda Avrupa ülkelerinin "hazmetme kapasitesi"ne uyarsa Türkiye'ye don biçilecek.
AB ham hayalinin "gerçekten vatana ihanet" olması için daha ne olması lazımdır; bilen biri bana anlatsın Allah aşkına!..
İhaneti görmek ve "AB hayalinin ihanet olduğu"nu anlamak için "Mukaddes Vatan"ımıza ecnebi postallarının basması mı lazım? İhaneti fark etmek ve "AB ham hayalinin gerçekten ihanet olduğu"nu algılamak için, dün Kurtuluş Mücadelesi yıllarında Anadolu'muzda, bugün ise gözümüzün önündeki Irak'ta olduğu Batılı yamyamların vahşi hayvanlar gibi namuslarımıza musallat olması mı lazım? İş işten geçmiş mi olması lazım?

Bu ilişkinin adına ne demeli?
Ya ABD ile olan "güya stratejik ilişkiler"imizin gelip dayandığı noktaya ne demeli? Bu ilişkinin adını ne koymalı?
Türklüğün şanına ve asaletine, "Mübarek Vatan"a, Musul'a, Kerkük'e, Türkmenlere, Müslüman analara, bacılara, yavrulara ve Iraklılara ihanet olması için daha ne olması lazımdı Irak'ta? ABD ile stratejik ortaklığımız muvacehesinde daha nelerin yaşanması lazım Irak'ta?
Bugün Irak'ta yaşananlardan daha vahşice, daha alçakça, daha soysuzca bir vaziyet yaşanamaz ki? Daha beteri yok ki. En beteri şu yaşananlar.
Böylesi bir vahşetin stratejik ortağı olmak şayet ihanet değil ise, hangi tür bir vahşetin stratejik ortağı olmaktır ihanet? Bir bilen bana da anlatsın ki, kanayan yüreğimin yaraları dursun, acılarım dinsin? Biri bana izah etsin Allah aşkına.
ABD'nin vahşi işgalinin "kendi kendine stratejik ortakçısı" olarak emme basma tulumba gibi kafa sallamadığımız, sindirmediğimiz, hazmetmediğimiz, yutmadığımız ne kaldı ortalıkta?

Kucağımıza Kürdistan'ı bıraktılar
Kucağımıza Yahudi hüviyetli bir Barzani Kürdistanı bıraktılar. Yıllardan beri Güneydoğumuzu PKK eliyle kan ve gözyaşına boğanlar, son dönemde oralarımızı ısrarla AB çomağıyla kaşıyanlar, şimdi de "son kullanım tarihi belli karton bir devletçik"in kuyruğuna taktılar koskocaman Türkiye'yi? Yanlış mı?
Bir Allah kulu desin ki yanlış?
Bütün bu vahim gidişatın "gerçekten vatana ihanet" olmadığını birileri bana ve tüm Türk Milletine anlatmalıdır. Veya bütün bu yaşananların, bütün bu tavizlerin, asalet ve milli onurumuza dokunan bütün bu gelişmelerin, "vatana ihanet" olması için "şöyle şöyle olması lazımdır; dolayısıyla şöyle şöyle olmadığı için ihanet sayılmaz" diye birileri izahat getirmeli?
Zira Türk Milleti, topyekün boğuluyor.
Kim mi getirmeli? Etkili ve yetkili kimler ise, onlar...
Ma'kul, mantıklı ve asaletimize yakışır izahat bekliyorum.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.