29 Ocak 2015 Perşembe 00:07
Yalanlarla Şii-Sünni savaştırılmak isteniyor
CAHİT BARUTÇU / KOCAELİ
Yeni Mesaj’ın tüm Türkiye’de organize ettiği “İslam Dünyasını Kuşatan Fitneler ve Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt” panelinin son duraklarında biri de İzmit’ti. Panele konuşmacı olarak, araştırmacı yazar Dr. Mustafa Dülger, ilahiyatçı yazar Yavuz Ekim ve araştırmacı yazar Muharrem Can katıldı.
Dr. Mustafa Dülger yaptı konuşmasında, İslam’ın adaletinin, vakarının ve koyduğu ölçülerin tamamen dejenere edildiğini söyledi. 
“Avrupa milli görüş teşkilatlarında, Papazlar camilere götürülmüş, vaaz verdirilmiş, Müslümanlar da kiliseye taşınmış, ibadet yaptırılmıştır” diyen Dülger, şöyle konuştu: “Allah’ın Kitabı’nda ve Peygamber’in sünnetinde olmayan bu yol ile aslında kurgulanan yeni bir din algılamasıdır. Sayın Erbakan’ın Yahudilere karşı aşırı tepki göstermesi, meydanlarda mitingler organize edilmesiyle verilen imajın bir gizleme metodu olduğu da zamanla ortaya çıkmıştır. Öyle ki, İsrail ile 20 tane gizli anlaşma Erbakan döneminde imzalanmıştır. Bunlar istihbaratın paylaşımı, askerî eğitim, su, ticaret anlaşması vs. dir. Bunun sonunda milyar dolarlara varan ticaret hacmi elde edilmiştir. Bunlar yapılmış, gizlenmiş ve söylenilmemesi gerektiği tavsiye edilmiştir. 
Bugün aynı yolun devamı olan öğrencileriyse, mazlum ve masum insanlara küfürdeymiş muamelesi yapmalarından tanıyoruz.”
Ehl-i Beyt sevdalılarına savaş ilan edip, Yahudi ve haçlının safında Müslümanlara silah doğrultmanın, Nakşi uygulamalarından olduğunu da belirten Dülger, “kısaca Nakşibendilik, sadece geçmişte değil, günümüzde de siyaseti kullanan, siyasetin kullandığı bir penceredir” dedi.
İlahiyatçı yazar Yavuz Ekim ise Hz. Peygamber’in, “Ehl-i Beyt’im Nuh’un gemisi gibidir, bu gemiye binen kurtulur, binmeyen boğulur” hadisi şerifi ile başladığı konuşmasında Şia’nın; Hz. Ali’nin ve Ehl-i Beytin taraftarları anlamına geldiğini belirtti.
Ekim, şöyle konuştu: “Esasen Ali’nin Şiaları sözü Peygamberimizin ifadesidir. Ve Selman-ı Farisi, Eyyub el-Ensari, Ammar bin Yasir, Ebuzer Gıffari, Mikdad bin Esfed gibi Resulullah Efendimizin gözde sahabeleri de Hz. Ali’nin Şiaları arasındadır. Şii-Sünni dünyası karşı karşıya getirilip savaştırılmak istenmektedir. Yalan üzerine kurulu hadisler ile Ehl-i Beyt anlayışı sapık ve bâtıl olarak tanıtılmıştır. Yine başka hadiste; “Şüphe yok ki, Ali Bendendir, Ben de Ali’denim; Ali, Benden sonra bütün mü’minlerin velisidir” denmektedir. Hz. Peygamber, Veda Haccı dönüşünde gelen; “Ey Peygamber! Rabbinden Sana indirileni tebliğ et. Eğer bunu yapmazsan, O’nun verdiği peygamberlik görevini yerine getirmemiş olursun. Allah, Seni insanlardan korur. Şüphesiz Allah, kâfirler topluluğunu hidayete erdirmeyecektir” ayeti (Maide Suresi 67) üzerine ümmetini Medine yakınlarındaki Gadir-i Hum’da toplayarak İmam Ali’nin hilafetini ve kıyamete değin velayetini ilan buyurmuştur. Hz. Peygamber (s.a.v.) bu hutbenin yedi yerinde Hz. Ali’yi (a.s.) kendinden sonra “vasi ve halife” tayin ettiğini açıklamıştır. Gadr-i Hum Hutbesi 220 Sünni eserde yer almaktadır. Prof. Dr. Haydar Baş hocamızın Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt adlı çalışmasında bu Sünni kaynaklar tek tek aktarılmaktadır.”
Son konuşmacı, araştırmacı yazar Muharrem Can da, Milli Ekonomi Modeli (MEM)’nin sahibinin Müslüman Türk olan Prof. Dr. Haydar Baş olduğunu, oysa diğer ekonomilerin birçok papazlarla birlikte eklene eklene oluştuğunu anlattı. Şu ana kadar uygulanan modellerin insanlığın yaradılış gayesine muhalif bir çerçevede olduğu için insana fayda bir yana zarar verdiğini tüm insanlığın kurtuluşunun ise MEM’le olacağını izah etti. Can, konuşmasında MEM’in diğer ekonomilerle temel farklarını izah ettikten sonra bu tezin Rusya'dan Brezilya'ya kadar 150’yi aşkın ülkede değişik maddeleriyle uygulandığını söyledi, güneşin balçıkla sıvanamayacağını belirterek konuşmasını bitirdi.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.