30 Mart 2015 Pazartesi 00:08
Yemen’e saldırı BOP senaryosu

RECEP BAHAR/İSTANBUL

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, “Yemen’de Sünni devletleri kullanıyorlar. Şii-Sünni ayrılığı altında Yemen’i işgal edecekler” dedi.

Meltem Medya Grubu’nda Muharrem Bayraktar’ın hazırlayıp sunduğu Diyalog Özel programına kurmaylarıyla birlikte katılan BTP Genel Başkanı, Yemen’de yaşanan hadiselerin kendilerini hayretlere düşürmediğine işaret ederek, “Büyük Ortadoğu Projesi (BOP), 22 İslam ülkesinin ABD tarafından işgali ve istediği şekle konulmasıdır” dedi. Sıranın Yemen’e geldiğini dile getiren Prof. Dr. Baş, şunları söyledi: “Burada Sünni devletleri kullanıyorlar. Şii-Sünni ayrılığı altında Yemen’i işgal edecekler. Çeşitli sebepler olabilir ama asıl neden ABD’nin bu bölgeyi işgalidir. Petrolü, ticaret dünyasının en mühim boğazı olan Babül Mendeb’i gerekçe gösterebilirler ama asıl sebep ABD’nin bu bölgeyi işgalidir, bu coğrafyayı eline almasıdır. İşin garip tarafı, burada ilk defa coğrafyayı satan senelerdir İslamcı diye bildiğimiz insanlar, ‘şeriatı getireceğiz’ diye propaganda yapan adamlar, Müslümanı ve İslam dünyasını ilk defa arkadan vuran da bunlar...”

Savaşı piyade kazanır

ABD’nin Suud’a arka çıktığına işaret eden Prof. Dr. Baş, şöyle devam etti: “Suud’un İran’daki olaylara ilişkin takındığı tavır ortadadır... Nereden bu delikanlılık tuttu onu da, kalktı Yemen’e hava saldırısı saldırıyor? Dahası dünyada hiçbir hareket ‘hava’dan kazanılmamıştır. Yakarsın yıkarsın ama en sonunda savaşı kazanacak olan piyadedir. Bu nedenle Suudi Arabistan, eninde sonunda kendi çöplüğüne çekilmek zorunda kalacak. Bakınız Hizbullah Lideri Nasrallah bir konuşma yaptı. O adama dikkat edilsin... Bunların hepsi, Hasan Nasrallah’ın yanında bir lokma taamdan başka bir şey ifade etmez. Türkiye’de iktidar ne adına Suudi  Arabistan’a destek veriyor? Yemen’in mezhebi (Zeydilik) İmam Azam’ın mezhebine yakın... Suriye’de muvaffak olamadılar, şimdi intikamını Yemen’de alacaklar. Bu mümkün değil! Şu anda Suriye, Rusya’nın büyük bir askeri birliğini ülkesine davet etti. Rus askeri İslam dünyasına geldiği zaman, bilhassa Şii kanadın hayatları garanti altına alınmış olacak. ABD ise şu ana kadar yapamadığını ‘yaptım’ diye gösterebilmek için tiyatro oynuyor. ABD hiç bir şey yapamaz! Hayatını kan, gözyaşı ve ölümle donatan bir milletin insanlığa vereceği bir şeyi yoktur. Rusya ile ABD arasında dağlar kadar fark var: Rusya dendi mi şimdi insanın aklına demokrasi ve insan hakları geliyor, ABD dendi mi ‘gözyaşı, kan ve ölüm’ geliyor.”

Türkiye, neden İran’ı karşısına alıyor

“Türkiye’nin düştüğü bu hal nedir” diye soran BTP Lideri, şöyle devam etti: “Sen niye canhıraş ileri atılıyorsun. Senin burada bir menfaatin mi var? Suriye de öne atıldın, gördün, aldın boyunun ölçüsünü... Burada almayacak mısın? Hükümet, her türlü desteği verecekmiş! Hadi erkeksen Süleyman Şah Türbesi’ni IŞİD’den korusaydın? Bir terör hareketinden, devletin banisi olan insanın türbesini koruyamadın, aldın PKK’ya teslim ettin? Kendisi şimdi Yemen’de yem olacak? Sen durup dururken, İran’la neden karşı karşıya gelip başını ağrıtıyorsun. İran’ın Irak ile 8 yıl süren bir savaş tecrübesi var. Her türlü bombayı imal etmiş, uçağı yapmış... Şimdi dünya ‘bunun atom bombası var, yok’, bunun münakaşasını yapıyor. Geçmişte millet ‘vatan, millet’ derdi, canını verirdi. Şimdi millet ‘niye ben canımı vereyim’ diyor. ‘Ben canımı veriyorum, adam bedava ülkeyi gavura veriyor’ diyor. Bugün madenler elimizde mi? Bu bir BOP projesidir ve ne kadar propaganda yaparlarsa yapsınlar, sonunda hüsrana uğrayacaklar.”

Zeydiler, İmam Azam’la aynı düşüncede

Batı ve İsrail destekli Suudi liderliğindeki koalisyonun Yemen’de Zeydileri hedef aldığına işaret eden BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, şunları söyledi: “Zeydiler İmam Azam’ın zamanında destek verdiği hem dini, hem de siyasi harekettir. Ehl-i Beyt’ten İmam Zeyd, İmam Azam’ın çok sevdiği bir imamdır. İmam Azam, bütün görüşlerine intisap etmiş, hiçbirini inkâr etmemiştir. Eğer sen ‘Zeydiler Şiidir’ diye buna karşı çıkıyorsan, ‘Ehl-i Sünnet olan İmam-ı Azam’a karşı çıkıyorsun’ demektir. Burada bir de ispat var: Demek ki İmam Azam Sünni değil... Sünnilik İslami bir akım değildir. Bu görüş bana aittir ve benim dışımda da bir başkası bunu ifade edecek cesarete sahip değildir. Muaviye ve Yezid’in uydurma akımıdır. İmam Azam, Ehl-i Beyt davasında şehit edilen ilk insandır. İmam Şafi, aynı dava uğruna 15 yıl kuyuda hapsedildi. Sünnilik diye bir yol yok... Sünnilikle ilgili bir tek ayet-i kerime göstersinler, kıyamet sabahına kadar ayaklarının suyunu içelim. Bir yol var, hakkında ayet ve hadis yok, bu hak; bir yol var, hakkında onlarca ayet, yüzlerce hadis var, bu batıl! Bu kadar saçma sapan bir şey olabilir mi?” 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.