27 Ocak 2015 Salı 00:06
Yeni Mesaj’dan Burdur çıkarması
YENİ MESAJ / BURDUR
Gazetemizin her hafta 300’e yakın yerde düzenlediği “Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt” panellerinin bir durağı da Burdur’du. Grand Özeren Otel toplantı salonunda gerçekleştirilen panele, araştırmacı yazar Nazım Şahin, ilahiyatçı yazar Hasan Aydın, Antalya Yeni Mesaj temsilcisi Sinan Afşar katıldı. Burdurluların ilgiyle dinlediği panelde, Ehl-i Beyt’in Nuh’un gemisi gibi olduğu, o gemiye binenlerin kurtulacağı, binmeyenlerin ise helak olacağı anlatıldı. Panelde ayrıca Atatürk’e atılan iftiralara cevaben Atatürk’ün seyyid olduğu belgeleriyle ortaya kondu. Panelistler, İslam’daki batıl akımları ve mevcut iktidarın 12 yıllık icraatlarını da gözler önüne serdi. 

Araştırmacı yazar Sinan Afşar yaptığı konuşmasında, hükümetin paralelcileri dinlerarası diyalog yapıyor diye eleştirdiğini, aslında hükümetin bu kişilerden daha da çok diyalogcu olduğunu vurgulayarak, hahamlarla, papazlarla iftarlarda buluşup besmele ile kilise açtıklarını belirtti. Afşar, “Fransa’da Peygamberimizi resmeden kitaplara tepki gösteriyoruz, ancak hükümet geçtiğimiz yıllarda Peygamber Efendimiz olduğunu iddia ettiği bir resimle Din Kültürü kitapları bastı ve çocuklarımıza dağıttı” diye konuştu.

Ayet ve Hadislerle Ehl-i Beyt hakkında dinleyicilere bilgi veren ilahiyatçı yazar Hasan Aydın ise İslam’da, Ehl-i Beyt’in yerini ve Gadir-i Hum Hutbesini, hem Alevi hem Sünni kaynaklardan dinleyicilere aktardı. Nakşibent, Sirhindi, Abdulkadir Vehhabi gibi sahte din adamlarının çıkardıkları fitnelerle insanlardan Ehl-i Beyt gerçeğinin?gizlendiğini vurgulayan Aydın, Nakşibendîlik, Nurculuk, Selefilik ve Vehhabilik gibi akımların Ehl-i Beyt’e dayanmayan, İslam’dan uzak oluşumlar olduğunu, uydurma ve sahte olduklarını ifade etti. Ayrıca Aydın, kurtuluşun ancak Alevi Sünni diye ayırmadan Ehl-i Beyt gemisinde buluşmak ile mümkün olabileceğini kaydetti.

Son olarak söz alan Araştırmacı Yazar Mimar Nazım Şahin de, hükümetin son dönemlerde doğum ikramiyesi gibi politikalar ortaya atarak Milli Ekonomi Modeli’nden kopya çektiğini, ancak bunu bile beceremediğini belirtti. Milli Ekonomi Modeli ile Burdur’da bulunan mermer gibi tüm yer altı kaynaklarının sömürülmeyeceğini, parayı basana peşkeş çekilmeyeceğini, Devlet-Millet ortaklığı ile işleneceğini söyleyen Şahin, “Milli Ekonomi Modeli’ni Anayasasına geçiren Rusya tüm yer altı kaynaklarını millileştirdi ve gelirini halkıyla paylaşıyor” dedi. 

Bilim adamlarının Prof. Dr. Haydar Baş’a ait Milli Ekonomi Modeli’ni dünyadaki işsizlik, fakirlik, sürekli büyüme, tam istihdam gibi sorunlara karşı tek çözüm olarak gösterdiklerini belirten Şahin, Rusya, İran, Çin, Arjantin gibi devletlerin Milli Ekonomi Modeli’ni kullanmaya başladıktan sonra milli paralarla ticaret yaparak Amerikan Dolarını devre dışı bıraktığını ve yenidünya düzeninin buna göre şekillendiğini söyledi.  

Panelin sonunda Burdurlular, böylesine kaliteli bir programın kendi şehirlerinde de yapılmasından dolayı teşekkür ettiler.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.