10 Aralık 2010 Cuma 00:00
Yeni Osmanlıcılık BOP patentlidir


Prof. Dr. Haydar Baş, ABD'nin ortaya koyduğu Büyük Ortadoğu Projesi'nin farklı isimler altında devam ettiğini açıkladığı konuşmasında 'Yeni Osmanlıcılık' kavramının da BOP patentli olduğuna dikkatleri çekti
~|~

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Türkiye'nin içinde bulunduğu durumu Âşık Veysel'in 'yolun sonu görünüyor' dizeleriyle özetledi. Ekoanaliz programında gündeme ilişkin değerlendirmeler yapan BTP Genel Başkanı, "Türk milletini koruyan zırh konumundaki kurumlar tek tek yok ediliyor" dedi. Balyoz darbe planı belgelerinde kendisinin gözaltına alınacaklar listesinde yer aldığını ifade eden Prof. Dr. Haydar Baş, "Ben gene ordumuza sahip çıkarım" diye konuştu. Konuşmasında ABD'nin İslam dünyasını kendi çıkarları doğrultusunda dizayn ettiğine dikkat çeken BTP Genel Başkanı Büyük Ortadoğu Projesi'nin (BOP) farklı isimler altında devam ettiğini, 'Yeni Osmanlıcılık' kavramının da bu amaca hizmet eden bir proje olduğunu söyledi.

Ordu milletin zırhıdır

Katıldığı Ekoanaliz programında Türk milletini koruyan zırh konumundaki kurumlar tek tek yok ediliyor" diyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş şöyle konuştu: "Türk milletini koruyan üç tane kurum var. Bunlar devlettir, ordudur ve ailedir. Ne dediler bana; 'Haydar hoca derin devletin adamıdır. Haydar hoca ordunun adamıdır.' Keşke beraber olsak. Olmayalım demiyorum. Beni dileselerdi Türkiye bu noktalara gelir miydi? Beni dinleyen Türkiye'yi havada uçurur yahu."

Asker düşmanlığı yapmadım

Balyoz darbe planı belgelerinde kendisinin gözaltına alınacaklar listesinde yer aldığını ifade eden Prof. Dr. Baş, "ben buna rağmen asker düşmanlığı yapmadım" dedi. BTP Genel Başkanı şöyle konuştu: "Balyoz operasyonunun yapacak olanların listesi çıkıyor, ihtilal olsaydı içeri alınacak on kişiden ilki ben olacaktım. Gene ben o orduya sahip çıkarım. Kafanıza akıl koyun. Neden? Onlar dövülecekse, sevilecekse, adam olacaksa bu işi yapacak olan bu milletin evladıdır, Dede Korkut'udur anlaşıldı mı? Bu mantıkla biz herkese sahip çıkıyoruz. Onun için benim nazarımda eşkıya da yoktur. Onları dağa çıkaranlar mesuldür. Onlar hesap vermesi lazım. Hem dünyada hem ahirette Allah'ın huzurunda. Sormayacak mı Cenab?ı Hak sana; 'Sana ben öyle bir nimet verdim ki, şu kadar milyon insanı idare et. Elinde bütün bu imkânlar, servetler. Ne yaptın sen? Üç kişiyi idare edemedin hepsini birbirine düşürdün' diye sormayacak mı?"

BOP aynen devam ediyor

ABD'nin İslam dünyasını kendi çıkarları doğrultusunda dizayn etme esasına dayanan Büyük Ortadoğu Projesi'nin farklı isimler altında devam ettiğini ifade eden BTP Genel Başkanı 'Yeni Osmanlıcılık' söylemlerine şöyle dikkat çekti: "Bunların hepsi rapor verilen yerin gizli odalarında içimizde bizden olduğunu zannettiğimiz ajanları eğitiyorlar, onlar bunları konuşuyor. Ülkeye sahip çıkacağız. Vatana, millette ve devlete sahip çıkacağız. Var mısınız buna? 'Ama bu devlet dinsiz yahu. İmanı yok bunun' diyerek milleti kandırıyorlar. E peki madem bu devlet dinsiz niye siyasettesin? Hadi gitsene. Arkadaşlar evin dini olmaz, kurumun dini imanı olmaz. O kurumun başındaki insan nasılsa o kurum o yönde istikamet bulur, o yola, o davaya, o güzelliğe hizmet eder. Âşık Veysel'in bir sözü var; 'Yolun sonu görünüyor.' Kabul etsek de böyle etmesek de? Hakikaten ülkenin sonu görünüyor."

Milletçe el ele verelim

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Türk milletine "el ele verelim milletimize, devletimize, vatanımıza ve coğrafyamıza sahip çıkalım" şeklinde birlik çağrısında bulundu. BTP Lideri şöyle konuştu: "El ele verelim milletimize, devletimize, vatanımıza ve coğrafyamıza sahip çıkalım. Allah aşkına, lütfen inadı terk edelim. Zorla güzellik olmaz, bu arkadaşlar bu işi beceremedi. Onlardan öncekiler de beceremedi, yapamadı. Şimdi yüce Türk milleti kendine gelsin bakalım. Kendisini çürütenle hesabını bitirsin. Kendisini yaşatanla, kendisini sevenle, kendi davasını güdenle hayatını buluşturup, birleştirirse tüm bu problemlerin tamamı halledilebilecektir."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.