06 Ocak 2013 Pazar 09:30
Yeniden Kuvay-i Milliye Hareketi başlıyor

RECEP BAHAR
Kürecik'te NATO'nun füze savunma sistemi... Kahramanmaraş, Gaziantep ve Adana'da NATO'nun Patriot füzeleri...  Eskiden Hava Kuvvetleri Karargâhı İzmir'deki NATO Kara Kuvvetleri Karargâhı, 2011 yılı boyunca Libya'ya hava akınlarının koordine edildiği üs konumundaydı. Türkiye'de 40 yakın NATO üssü ise sorunun ne boyuta geldiğini adeta haykırıyor.
2013 yılında canlandırılması planlanan Avrupa Birliği (AB) süreci, Türkiye'nin altına yerleştirilmiş bir başka dinamit kümesi anlamına geliyor. Zira AB'nin 2004 yılında hazırladığı, o tarihten bu yana papağan gibi tekrarladığı İlerleme raporlarında ülkemizin harcında yer alan Alevi, Kürt ayrı mezhep ya da farklı halk olarak adlandırılıyor. Neticede  Türkiye üzerinde oynanan oyunlar değişmiyor.

Ceddimizin ‘kan'la çizdiği sınırlara müdahale yolda
Türkiye Cumhuriyeti devletinin sınırları kuşkusuz ‘kan'la çizildi. Ancak gelin görün ki, önemli kulislerde ve gizli mahfillerde bu sınırların değişeceği artık gazete sayfalarına kadar taştı. Kısaca bölgeye ilişkin planlar, artık kabına sığmıyor. İşte çarpıcı bir örnek: Ortadoğu'da 1. Dünya Savaşı sonrasında sınırları İngilizler cetvelle çizmişti.
Cetveli eline alan İngiliz ekibinden yer alan isimlerden birisi de Ian Westmacott idi. Ian Westmacott'un oğlu Peter  Westmacott, 2002 - 2006 yılları arasında İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi olarak görev yaptı. Şimdi ise diplomaside ‘bir numaralı post' olan İngiltere'nin Washington Büyükelçisi… ABD ile birlikte 2004 yılından bu yana Büyük Ortadoğu  Projesi (BOP) bağlamında İslam dünyasını yeniden dizayn etmek için çaba sarfeden Peter Westmacott'un şu sözü Türkiye'mizi de bekleyen senaryoya ışık tutuyor: “Artık babamın bir zamanlar cetvelle çizdiği Ortadoğu haritasındaki sınırların dağılması, silinmesi, yeniden çizilmesi süreci başlamıştır. Yeni sınırlar aynı mezhep, aynı etnisiteden olanların yaşam coğrafyalarına çerçeve olacak. Farklı inançların, mezheplerin, etnisitelerin aynı sınırlarda yer aldıkları cetvelle çizilmiş devletler geçerliliğini yitirmekte.”
Dahası Amerikan ve İngiliz kulislerini yakından takip eden gazeteci Çengiz Çandar da, Ortadoğu'da haritaların değişmesinin kaçınılmaz olduğunu ileri sürmüştü. Gerçi ‘harita meselesi' yeni değil. Nitekim Türk subaylarına 2006 yılında NATO'nun İtalya'da yapılan bir toplantısında Amerikalı komutanlar ‘bölünmüş Türkiye haritası'yla geleceğin Ortadoğu'sunun nasıl şekilleneceği konusunda çarpıcı bir mesaj vermişlerdi.

Geleceğimiz Haçlının elinde değil
Bu topraklar ilk defa Batıdan gelen bu tarz tehditlerle yüzleşmiyor. Daha Birinci Dünya Savaşı devam ederken, Osmanlı Devleti'nin bölmek için yüzü aşkın plandan bahsedilmekteydi. Sevr Projesi bunlar içinde Osmanlı Devleti'ne dayatılan ve anlaşmaya dönüşen bir örneğiydi. Sevr Projesinden önce ise Batı destekli Yunan kuvvetleri çoktan Anadolu'yu işgal etmişti. İstanbul ve Urfa yöresi İngilizlerin denetiminde, Gaziantep ve Adana yöreleri ise Fransızların işgali altında idi. Şimdilik o noktaya gelmedik ancak yukarıda sözünü ettiğimiz ülkelerin Anadolu'ya dair emellerinde bir değişiklik yok.
İşte bu menfur emellere karşı Yeniden Kuvayı Milli Hareketi başlıyor. Bağımsız Türkiye Partisi (BTP), bundan 94 yıl önce gözü Anadolu'da olan namahrem ellerini kıran Milli Kahramanları yadediyor. O kahramanlar, yokluk ve mahrumiyet için bu aziz toprakları ‘tek bayrak ve Milli Marş' altında birleştirdi ve ‘bir bilek - bir yürek' yaptı. O kahramanların evlatları, neden bu Aziz Vatan'ın bölünmesine, parçalanmasına müsaade etsin ki?

İlk program bugün Kocaeli'de
İşte Milli Kahramanlarımıza yönelik kutlu yürüyüşün ilk adımı bugün Kocaeli'de atılıyor. BTP kurmayları, Milli Mücadele'nin Kocaelili Kara Fatma, Deli Halit, Zoboğlu Hasan gibi unutulmaz kahramanlarının izinden günümüzün gündemine ışık tutacak. Program saat 19.00'da Kocaeli sabancı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Programda kapanış konuşmasını “Şiiyi, Sünniyi, Caferiyi ve Aleviyi” aynı çadır içinde buluşturan Ehl-i Beyt açılımının ve ‘milli bütünlüğümüzün' mimari BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş yapacak.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.