16 Ocak 2007 Salı 00:00
Yiğidim aslanım bize çakıyor
Kerkük'te oldu bittiye karşı asla göz yummayacakmışız ve PKK konusunda artık bize yalan söylediğine iyice kanaat getirdiğimiz için ABD'nin sahtekarlık yaptığını anlamışız ve gerekli icraatı esirgemeyecekmişiz. ~|~


Haydi inşaallah!..
Kasımpaşalı kardeş cem?i cümlemize (sevenleri hariç) hanyayı Konya'yı göstermiştir de ...
Sözlerinden anladığımız kadarı ile sıra şu Bush ve eteğindeki yanaşmaları Barzani?Talabani ve sairededir herhalde..
Öyle ya, açıklamalarının "çok sert" olduğu matbuat tarafından yazıldığına göre, herhalde Bush ve şürekasının başına gelecek vardır!..
Çorbada tuzumuz olsun, yol gösterelim!.. Mesela Bölgedeki yamyamların yakasına şu "uçak meselesi" üzerinden öncelikle yapışılmaya başlanıversin... Şunca vatandaşımız Bağdat semalarından paldır küldür çakılan uçakta can verdi... Bölgedeki ajanslar, görgü tanıkları bas bas bağırıyorlar uçağın düşürüldüğünü haykırıyorlar.. Ve hatta, olayın sıcaklığı sırasında bölgeden haberi duyuran muhabir kardeşimiz uçağın ABD'nin F?16 ları atış alanında kaldığını söylemişti.

Haydi yiğidim yapış ABD'linin yakasına, bu ne iştir diye sor ve hatta al meseleyi uluslar arası platforma taşıyıver ve bir katliamın izini sür...
No sir!.. N'olamaz..
Uçak meselesinde bir ABD'lilerden ses çıkmıyor, bir de Ankaralılar'dan... Dahası, "Bu işte bir saldırı izi var" diye gelen seslere Ankara'nın değerli resmi zevatı "Ne saldırısı kardeşim uçağa sis çarptı(!)" yönünde inandırıcı açıklamalar yapıyorlar. Buradan anlaşılıyor ki, işin için de bir "ABD'ye ayıp olmasın" durumu vardır. Bu yüzden de meselenin "kaza gerekecesi" ile ölenlerle birlikte toprağa verilmesinde fayda mülahaza edilmiştir...

Hem canım zaten ABD'den Kerkük ve PKK konusunda attığı kazıklar yüzünden hesap sorulmaya hazırlanıldığı için, olayı genişletip dikkati dağıtmaya da gerek yoktur!..
Biz de konuyu dağıtmayalım!..
Aslolan, söz konusu "öfke tezahürü" ile ABD'nin ve Bush yanaşmalarının haddini göreceği inancımızın diri olmasıdır..
İnancımızın kaynağı da, "içeriye yönelik üslubun" şiddeti ve bu şiddetin aynı hızla dışarıya da yansıyacağı temennisidir..
Nasıl ve ne demişti, şu "Kurban olam" afişi yüzünden, önce hatırlayalım..
"Benim veya bizim bayrak sevgimizi, aşkımızı kimsenin test etmeye hakkı yok. Bayrakla ilgili yaklaşımımıza gölge düşürmek isteyen zavallılar var, şuursuzlar var, nasipsizler var."
Helâl olsun!..
Haydi bakalım işte deve işte hendek...
Bush, Barzani, Talabani, alayı "Bizim bayrak sevgimizi, aşkımızı " test ediyorlar... Bu "Zavallı, şuursuz ve nasipsizlere" karşı gereğini yapma yiğitliği elbette yakışacaktır...
(Bu arada ,söz konusu afişlerin, bir takım ince ayarlarla asılmadığı söz konusu edilen yerlerde de, benzer testler yapılmakta ve hatta buradan gelen timlerin Ankara'da taze dayatmalarla meydan okuyup söz konusu testleri tazeledikleri de ortadadır. Yaşar Kemal'li DTP li toplantılar budur, bilginize..) Kerkük'e çöreklenmiş durumdaki "şuursuz nasipsizler"e karşı, ağızlarından çıkanı aynen yapmasını umud ediyoruz... Şöyle demişlerdi..
"Nüfus yapısının değiştirilmesi girişimlerine seyirci kalamayız..."
Ey hazirun, yalnız bendeniz burada. Bu sözün sonrasında gelecekler konusunda bir "esnek diplomasiyi" de sezdim galiba!..
Büyüğümüz, "Seyirci kalamayız" dedikten ve aradan iki gün geçtikten sonra bir tv programına çıktı... Orada sordular:
"Referandum yapılması ve Kerkük'ün Kürt kenti olduğunun tespit edilmesi halinde Türkiye ne yapacak?"
"Irak'ın barışını hatırlatmak için tespit yapıyoruz" cevabını verdi.
Bu "diplomatik" cevabın verildiği gün Bush'un da bölgeyi yeniden daha kanlı hale nasıl getireceğini anlattığı ve tüm bölgedekilere "posta koyduğu" gün oldu!..
Ve değerli okuyucular...
Bush, bu yeni kanlı reçetesini açıkladığı gün kendi ülkesinde, Kongre de bile ağır şekilde eleştirirken...
Ankara, yeni Plan'dan "memnuniyet" duyduğunu açıkladı...
Bizimkinin, "Kerkük'te seyirce kalamayız, PKK'da sabrımız taşıyor" öfkesine karşılık, Bush'un adamları Irak'ın kuzeyinde PKK ile halvet oluyor, Barzani'nin ikinci dereceden akrabalarını donatıp Türkiye'ye meydan okumalarını sağlıyor..
Yiğidin öfkesi bize..
Bush, Barzani, Talabani yanlarında anaları, danaları yedi sülaleri bizim yiğide el sallıyorlar, şen şakrak ...

Behiç Kılıç
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137