19 Kasım 2001 Pazartesi 00:00
Yüksel ve Kestek'siz raporda neler söyleniyor?
Kestek'siz ve Yüksel'siz genel denetim teftiş raporunda şu ifadeler yer alıyor:

"Okulunuzun 13, 14, 15 Aralık 1999 tarihlerinde yapılan yönetim ağırlıklı genel denetim sonucu tespit edilen hususlardan bazıları aşağıya çıkarılmıştır.

Okulun yerleşiminin onaylı röleve planına uygun olduğu... Türk Bayrağının korunması konusunda 'Bayrak Tüzüğü'ne uyulduğu...Okul binasının tüm bölümlerinin temizliğe gereken hassasiyetin gösterildiği... Okulun giriş kapısında güvenlik görevlisi, halkla ilişkiler görevlisi bulunduğu... Yazışmaların usulüne uygun olarak yapıldığı... Öğretmen, memur, hizmetlilerin atamaların Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğine uygun olarak yapıldığı... Çalışanların SSK'ya bildirildiği... Planlarda Atatürk'le ilgili konuların 2212, 2433, 2547 sayılı Tebliğler Dergilerinden planlara alındığı..."

Raporda yazılanlar bunlarla da sınırlı olmayıp şu ifadelere yer veriliyor:

" Türk Milli Eğitiminin amaçları, Milli Eğitim Temel Kanunu ve Atatürk İlke ve İnkılapları konularında kar~|~arların alındığı... Görevli personelin kılık kıyafet yönetmeliğine uydukları ancak yemekhanede görevli personelin hijyenik açıdan başının örtülü olarak çalıştığı... Yönetici, öğretmen ve personel arasında olumlu davranışlar gözlenmiş, herhangi bir olumsuz davranış görülmediği... 10 Kasım Atatürk Haftası, Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Milli Egemenlik Çocuk Bayramı, Öğretmenler Günü ile ilgili proğramların hazırlandığı ve ekleri ile birlikte dosyalandığı, bu günlerle ilgili görevlendirmelerin yapıldığı, okul koridorlarındaki panolarda resim ve yazıların olduğu..."

Raporun son cümleleri de şöyle:

"Öğretmenler kurulu toplantılarında Atatürk İlke ve İnkılapları, Türk Milli Eğitiminin amaçları, kılık, kıyafet, eğitici kollar, bayram ve törenler, rehberlik hizmetleri, planlar, nöbetçi öğrenci yıllık ödevleri, müfredatla ilgili yayınların takibi, tebliğler dergisinin okunması, öğrenci başarısının geliştirilmesi ile ilgili kararların alındığı, öğretmen, öğrenci ile diğer personelin kılık kıyafet yönetmeliğine uydukları, öğretmen, öğrenci ile diğer personelin tutum ve davranışlarında herhangi bir olumsuzluğun görülmediği tespit edilmiştir."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.