07 Temmuz 2015 Salı 00:20
Yumurta kapıya dayandı

YENİ MESAJ / İSTANBUL

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) İstanbul İl Başkanlığı binlerce vatandaşın katıldığı bir iftar programı organize etti. Bakırköy Cumartesi Pazarı'nın kurulduğu alanda düzenlenen iftar programının onur konuğu Genel Başkan Prof. Dr. Haydar Baş'tı. İftarın ardından kürsüye gelen BTP Lideri, konuşmasına Türkiye'nin Ramazan manzarasını anlatarak başladı.

"Çocukluk yıllarımızda, gençlik yıllarımızda eğer teravihte camiye yarım saat evvel gitmez isen yer bulamazdın" diyen Haydar Baş, şunları söyledi: "Bütün mahalle, köy, şehir camileri dolup taşardı. Şimdi öyle bir noktaya gelindi ki en dindar bildiğimiz yerlerin camilerinde bile yüzde 15-20 seviyesinde cemaat var. Camilerin yüzde 80'i boş... Bir algı yönetimiyle milleti dinden kopardılar. Geçmişten gelen bir ölçek olduğu için bunu örnek veriyorum. Bunlar yere göğe, dağa taşa 'Hak Yol İslam yazacağız' diyerek iktidara geldiler. Bu duruma bak. Bütün bunları slogan haline getireceksin, ibadetin yerine koyacaksın, ideolojiyi milletin kalbinde iktidar edeceksin. Ondan sonra da milletin ibadetle alakası kalmaz. İdeolojik olarak yola çıkanlar camileri boşalttı."

Hakkı batıl, batılı hak gösteriyorlar
'Dağa taşa Tek Yol İslam yazacağız' diyerek yola çıkan bu iktidar mensupları, Türkiye'de 60 bin tane kilise evi açtı. Dahası milyon dolarlar sarfederek eski kiliseleri restore ettiler. Şimdi soruyorum, bunlar Hak yol İslam'ı nereye yazdı?" diyen Prof. Dr. Haydar Baş, şöyle devam etti: "Bu kadar kiliseleri açan bu insanlar İslam'ı bütün cihana tanıtan Ehl-i Beyt'in yolundaki Alevi, Caferi kardeşlerime sırtını döndüler. Alevilerin cemevleri halen hukuki bir statüye kavuşturulmuş değildir. Sen bu kadar kilise evini açarken, niçin bu cemevlerine karşı çıkıyorsun. Gerekçeleri, bunlar İslami değil! Cemevleri İslam'dandır. Peygamber Efendimizin güzide sahabelerinin bilhassa uzak diyarlardan gelip Müslüman olanların kaldıkları Ashab-ı Suffa mekânı vardır. Bu mekân hemen Mescid-i Nebevi'nin yanındaydı. Burada sahabe yemek yerdi, namaz kılardı, sohbet ederdi, Kur'an okurdu, Allah'ı zikrederdi. Şimdi soruyorum, cemevlerinde bütün bunlar yapılmıyor mu? Yapılıyor. O zaman sen cemevi İslami değildir, diye nasıl söylüyorsun? Cemevi Ashab-ı Suffa'nın bir benzeridir. Demek istediğim şu: Bunlar algı yönetimiyle beraber hakkı batıl, batılı hak gösteriyor."

Haramı helal yaptılar
Konuşmasında "Hatırlarsanız bunların hocası her gün faizin aleyhinde konuşurdu. Tamam, kabul ettik, faiz haramdır ama iktidar oldu bir de baktık ki faizin adını nema koymuş ve haramı helal yapmış!" diyen Prof. Dr. Haydar Baş, şu dikkat çekici ifadeleri kullandı: "Haram olan faiz helal oldu. Yahu bunlar birbirinin mütemmimi. Örneğin zina ve domuz eti dinimize göre haramdır. Bunlar bunları suç olmaktan çıkardı. Şimdi bir kişi kasaba gitse ve kasap ona domuz eti temin etmese hukuken mesul durumdadır. Bu durumu ortaya çıkaran bu iktidardır. Bunlar harama helal dediler ve Türkiye'yi böyle yönetiyorlar. Milletimiz de ne hikmetse bütün bu yapılanlara doğrudur, haktır diyor. Bu kadar da gaflet olmaz arkadaşlar. Lütfen ayıkalım, kendimize gelelim. Bunlar senelerde Atatürk'e dinsiz dedi. Annesine iftira attı. Şimdi soruyorum size. Atatürk hangi harama helal dedi? Mustafa Kemal, Bursa Kız Koleji'nde 2 evladımız Hıristiyan oldu diye bu okulu Bakanlar Kurulu kararıyla kapatmıştır. Mustafa Kemal bu!" 

Haydar Hoca konuşurken siz neredeydiniz?
Konuşmasında Artvin'de gerçekleşen bir altın madeni protestosuna da dikkat çeken BTP Lideri, şu ifadeleri kullandı: "Bakınız Artvin'de vatandaşlar sokağa çıkıp biz bu madenlerimizi işletecek olanları buraya sokmayız diyor. Şimdi biz onlara soruyorum 'Haydar Hoca bunu dediği zaman siz neredeydiniz? Arkadaşlar Artvin'den Gümüşhane'ye bir kol var. Burada bir ton toprakta çıkan altın miktarı 1 kilogram 700 gramdır. Dünya ortalaması 17 gramdır. Şimdi bütün bu serveti biz memleketimizle alakası olmayan ecnebilere peşkeş çektiler. Neden? İşte bu seçimler için Peki hocam bunun seçimle alakası ne? Bunlar Türkiye'nin madenlerini peşkeş çekerek koltuk sahibi oldular. Alakası bu!"

Gaziantep'te görkemli iftar
Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Cumartesi akşamı partisinin Gaziantep il teşkilatınca düzenlenen iftar programına da katıldı. Gazianteplilerin yoğun ilgi gösterdiği program, BTP genel başkan yardımcılarının gündemi değerlendirdikleri konuşmalarıyla başladı. İftar sonrası kürsüye BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş geldi. BTP Lideri, Milli Ekonomi Modeli ile ortaya koydukları projelerin ve bu projelerin kaynaklarının ne kadar kıymetli olduğunu anlattı. "Size bu kaynakları temin edebilmek için kadrolar halinde gece gündüz çalıştık" diyen Prof. Dr. Haydar Baş, "Dünya beni dinledi ayağa kalktı, öyle değil mi?" diye konuştu. Konuşmasını birlik beraberlik mesajı ile noktalayan Prof. Dr. Haydar Baş, "Sizin karnınızı ben doyuracağım, sırtınızı ben giydireceğim, geleceğinizi ben garanti altına alacağım. Ülkede birliği, beraberliği, dirliği ben sağlayacağım. Alevi-Sünni çatışmasını ben önleyeceğim. Bu milleti bir bilek, bir yürek ben yapacağım" dedi.

Bu ülkeyi kana bulayacaklar
Prof. Dr. Haydar Baş, konuşmasında Suriye krizini de değerlendirdi. BTP Lideri, "Bu adamlar ülkeyi kana bulayacaklar, haberiniz olsun. Ben gaipten haber vermiyorum. Bunlar tarihi bilmezler, coğrafyayı bilmezler, sınırlarımızdan haberleri yok. Bugüne kadar geldiler. Yumurta kapıya dayandı. Ne yapacaklar söyleyin, ne yapabilirler. Hiçbir şeyleri yok. Ekonomi dibe vurmuş durumda. Komşularımızı kaybettik. Kıbrıs çıkarmasında Libya lideri Kaddafi, Türkiye'ye yardım etti. Uçak yakıtı, para yardımı vesaire... O dönem Türkiye'ye destek olan tek liderdir. Bu adamlar onu bile ortadan çıkardı. Tunus'u, Mısır'ı, Irak'ı, Suriye'yi bu hale bunlar getirdiler. Hiç mi ayıkmıyorsunuz. Bu nasıl iş... Bu kadar canlar katledildi, hiç kimsenin ayıktığı yok."

YSK görevini yapmadı, yapmıyor
Konuşmasında 7 Haziran seçim sürecini de değerlendiren BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş "Bizim oylarımız çalındı. Yüksek Seçim Kurulu'na hukuk diliyle diyoruz. Görevin yapmadın ve yapmıyorsun" dedi. Seçim sürecine damga vuran Milli Ekonomi Modeli kaynaklı projelerini de hatırlatan BTP Lideri, şunları söyledi: "Biz asgari ücreti 5 bin lira yapacağız, ev hanımlarına bin 500 lira, bin lira da vatandaşlık maaşı vereceğiz dedik. Kaynaklarımızı da gösterdik. Şimdi tekrar ediyoruz. Biz Milli Ekonomi Modeli'nden ortaya koyduğumuz her projeyi en mükemmel şekilde yaparız. Bunun için kadromuz da, bilgimiz de, kaynağımız da vardır. Bakın 3 katrilyon dolarlık yeraltı kaynağımız var. Bizim dışımızdaki partilerden bir tanesi bundan söz etti mi? Etmedi. Neden? Çünkü bir ülkeyi işgal etmez için milyar dolarla harcayacaksınız ama buna rağmen işgal edip edemeyeceğiniz şüphelidir. Şimdi Türkiye öyle bir kuşatma altındaki bütün kaynaklarımız elimizden çıktı. Bize de Lozan'da bir madde var, 2023 yılına kadar bu kaynakları işletmek yasak diyorlar. Peki, arkadaşları bir sürü ecnebi şirketi var. Bunlar tüm madenlerimizi çıkarıyor. Ülkelerine götürüp orada işliyorlar. Kendi ülkemizde işçi bile değiliz. Türkiye'ye verdikleri sadece yüzde 2 devlet payı. Ne kazandıklarını bilmediğimiz halde, onların beyanlarını doğru kabul edip ona göre pay veriyorlar.”
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137