05 Haziran 2005 Pazar 00:00
Zaman Baş'ı haklı çıkardı

BTP Genel Başkan Yardımcısı Kepekçi, BTP lideri Prof. Dr.
Haydar Baş'ın bundan tam 19 yıl önce AB'nin çökeceğini söylediğini belirterek, "zaman genel başkanımızı haklı çıkartmıştır" dedi

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Hamdi Kepekçi, Avrupa'da son günlerde meydana gelen gelişmeleri değerlendirdi. Fransa ve Hollanda'daki referendum sonuçlarından sonra AB'nin çöküş sürecinin hızlandığını belirten Kepekçi, "Bütün bu gelişmeleri BTP olarak seslendirdik. Bütün demokratik platformlarda sesimizi duyurmaya çalıştık. Halkımızı bilgi sahibi etmek için gayret ettik. Zaten Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş 19 yıl önce AB ile aramızda medeniyet farkı olduğunu, bizi içlerine almayacaklarını ifade etmişlerdi" şeklinde konuştu. Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Hamdi Kepekçi, Avrupa'da son günlerde meydana gelen gelişmeleri değerlendirdi. Fransa ve Hollanda'daki referendum sonuçlarından sonra AB'nin çöküş sürecinin hızlandığını belirten Kepekçi, BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın AB'deki bu çöküşü 19 yıl önce gördüğünü söyledi.
Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne üye olma girişimlerinin, son dönem hükümetlerinin sürekli gündem maddesi olduğunu belirten Kepekçi, "AKP'nin tek başına iktidar olmasıyla Türkiye'nin AB'ye üye olması hükümetin temel maksadı haline gelmiştir. Bu süreçte AB ne istediyse hükümet tarafından yerine getirildi. Üstelik hiçbir milli menfaat hesabı yapılmadan, devlet politikasına uygunluğu hesaplanmadan. İç politikada dış politikada Türkiye ciddi manada kan kaybetti. Öyle ki bölgesinde yalnız kalan bir ülke konumuna geldi" diye konuştu.
İç politikada büyük bir değişim ve dönüşüme tabi tutulan ülkemizde temel dinamiklerin bir bir sarsılmaya başladığının altını çizen Kepekçi şöyle devam etti:

~|~ "Bu süreç esnasında Avrupalı devletler Türkiye'ye karşı her defasında ikili oynadılar. Onların maksadı her hallerinden belli idi; maksatları Türkiye'yi AB'ye üye yapmak değil; Türkiye'nin topraklarını elimizden almaktı. Tarih tekerrür ediyordu, Sevr yeniden yazılıyordu."
"Baş 19 yıl önce uyarmıştı" 
"Bütün bu gelişmeleri BTP olarak seslendirdik. Bütün demokratik platformlarda sesimizi duyurmaya çalıştık. Halkımızı bilgi sahibi etmek için gayret ettik. Zaten Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş 19 yıl önce AB ile aramızda medeniyet farkı olduğunu, bizi içlerine almayacaklarını ifade etmişlerdi.
Bütün bu gelişmelerin yanında Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş Bey bir nüktenin daha altını çizmişti. AB'nin kendi içinde de uzun süre birliği sürdüremeyeceğini ve AB'nin dağılacağını ifade etmişlerdi. Aradan geçen zaman ve gelişen hadiseler Prof. Dr. Haydar Baş beyi bu konuda da haklı çıkarttı. AB gerileme dönemine girmiştir. Fransa'da ve Hollanda'daki Avrupa Anayasa'sının referandumla reddedilmesi birlik için sonun başlangıcı hükmündedir. Artık Avrupa'da bile, "Fransızlar öldürdü, Hollandalılar gömdü" yorumları yapılmaya başlanmıştır.
Avrupa Birliği'nin çökmesini hızlandıracak gelişmelerden birisi de ortak para birimi olan Euro'dan kaçış. Almanya ve İtalya'nın Avrupa'nın ortak para birimi olan Euro'dan çıkma kararı BTP kadroları için sürpriz olmamıştır. Genel Başkanımız yıllardan beri Almanya örneğinden hareketle Euro geçiş ile Almanya'nın emisyonu arttırma hakkını birliğe devrettiğini, kendi kendini mahkûm ederek, ekonomik krize doğru sürüklendiğini defalarca ifade etmişlerdi.
Şimdi karşımızda kendi arasındaki birliği dağılan bir Avrupa var. Hukuki ve ekonomik olarak birlik olamayan bir Avrupa Birliği var.
Artık milletimiz AB'nin bir uçurum olduğunu görmüştür."
AB'nin dağılmaya mahkum hayal olduğu anlaşıldı
Kepekçi açıklamasını şöyle bitirdi: "AKP hükümetinin iktidar olduğu ilk günden beri peşinde koştuğu AB'nin bir birlikten ziyade dağılmaya mahkûm bir hayal olduğunu görmüştür. 
Burnunun ucunu göremeyen siyasilerin AB'ye teslimiyetinin faturasının neye mal olduğunu görmüştür.
Milletimiz AB'den, ABD'den başka B planı olmayan AKP'yi seçim sandığında elbette cezalandıracaktır.
Bunların yanında milletimiz gerçek lider, yıllar sonrasını görebilen, strateji geliştiren, milli ekonomi projesi sahibi Prof. Dr. Haydar Baş beyi de görmüştür. BTP'ye olan ilgi, artan kamuoyu desteği de bu güvenin en büyük göstergesidir."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.