26 Mayıs 2004 Çarşamba 00:00
Zirvenin içyüzü gizleniyor

İstanbul'daki NATO zirvesinin, Türk İslam coğrafyasındaki istila, işgal ve tahakkümünü sürdürmesi için Anadolu topraklarını üs olarak kullanmak isteyen ABD'nin bu isteğine cevap vermek için toplanacağını söyleyen BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, bu gerçeğin milletten gizlendiğini belirtti

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Haziran'da İstanbul'da gerçekleştirilecek olan NATO zirvesinin, dışa yansıyan içyüzü hakkında açıklamalarda bulunarak, zirvenin gerçek yüzünün halkımızdan gizlenmekte olduğuna dikkat çekti.
"Hakimiyet kayıtsız şartsız milletin" ise
Hemen her fırsatta "Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir" denilmesine rağmen, 28?29 Haziran'da İstanbul'da yapılacak olan NATO zirvesinin gerçek yüzü dahil, ülkenin devleti ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü hedef alıp tehdit eden iç ve dış gelişmelerin halkımızdan gizlenmekte olduğunu söyleyen BTP ~|~Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "İstanbul'da yapılması planlanan NATO zirvesi öncesi bazı gelişmeleri hatırlarsak bu zirvenin asıl maksadını daha kolay anlarız" diyerek şöyle konuştu: "Irak tam bir kaos içinde; bir taraftan halk işgal güçlerine karşı koymaya çalışırken, bir taraftan da koalisyon güçleri cami demeden, düğün demeden, pazaryeri demeden, çocuk?yaşlı?kadın demeden katliama devam ediyor. Yine ABD bir taraftan Irak'tan çekilme söylentilerini yayarken bir taraftan da Irak'ta iç kavgaları körüklemekte ve belki de yıllar sürecek bir iç savaşın tohumlarını ekmekte. Filistin malum; her şey İsrail'in arz?ı mev'ud hayallerine terk edilmiş durumda. Büyük İsrail Devleti'yle Ortadoğu kontrol altına alınmak isteniyor. KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, ABD tarafından muhatap dahi kabul edilmiyor. Yeni liderin Mehmet Ali Talat olduğu ilan ediliyor. Sıkışan Türk ekonomisine vaat edilen 8,5 milyar dolarlık yardım hatırlatılarak bir taraftan Konya'da bir üs istenirken bir taraftan da Ermeni meselesi ısıtılmaya çalışılıyor. Tunus'ta toplanan Arap zirvesinde Arap liderlerin bölgedeki siyasi, ekonomik ve toplumsal konuları ele alıp yapılacak değişikliklerin de bir dosya halinde İstanbul'daki NATO zirvesine taşınacağı söyleniyor. NATO teşkilatının her şeyden önce bir askeri teşkilat olduğundan yola çıkarsak yaşanan ve yaşanmakta olan sıcak işgallerden sonra yukarıdan beri saydığımız ve daha sayamadığımız gelişmelerin ardından, İstanbul'da yapılacak olan NATO zirvesinin Büyük Ortadoğu Projesi'nin hem siyasi hem de askeri kararlarının uygulamaya konulacağı bir zirve olacağını hiç kimse inkar edemez."

Zirvenin dışa yansıyan içyüzü

BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, bütün bu gelişmelerden anlaşılanın ve Türkiye'yi ilgilendiren meselenin ne olduğunu şöyle dile getirdi: "ABD, dünyaya hakim olma adına Ortadoğu'da, Kafkaslarda, Balkanlarda ve Büyük Ortadoğu Projesi çerçevesinde bütün Türk ve İslam coğrafyasında siyasi, askeri, kültürel ve ekonomik hakimiyetini ilan edip devam ettirebilmesi için bütün Anadolu topraklarını üs olarak kullanmak istiyor. Irak'ı işgalden önce 100 bine yakın askeri gücünü bütün silahları ile ülkemize yerleştirmek istediğini hepimiz biliyoruz. Bugün İncirlik, ardından Konya, ardından da Samsun ve Trabzon limanları gündeme gelecek. ABD bu isteklerini karar haline getirdi ve şimdi ortam hazırlıyor. Dolayısıyla İstanbul'da yapılacak olan bu NATO zirvesi tamamıyla ABD'nin ülkemizde ve bölgemizdeki menfaatleri doğrultusunda planlanmış bir zirve olacaktır. Türkiye de bu işin icraatından ve sekreteryasından sorumlu bir masa şefliği konumunda bulunacaktır. İşte İstanbul'da yapılacak NATO zirvesinin şimdilik dışa yansıyan içyüzü budur. Yarınlarda bakalım nelere şahit olacağız."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100