15 Nisan 2016 Cuma 15:09
‘Asıl mağdur Türk milletidir’
YENİ MESAJ / SAKARYA
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Sakarya 6. Olağan İl Kongresi düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongreye ilgi yoğundu. BTP Genel Başkan Yardımcısı Ali Garaçoğlu, BTP Bölge Müfettişi Mehmet Garaçoğlu, BTP Yalova İl Başkanı Yüksel Durak ve BTP Kocaeli İl Başkanı Muharrem Can da kongreye katılarak birer konuşma yaptı. Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Sakarya İl Başkanı Mehmet Sağlam, kongrenin dilek ve temenni bölümünde söz alarak, “Asıl mağdur ve mahkûm edilen Türk milletinin ta kendisidir” dedi. Sözlerine açıklık getiren Sağlam konuşmasını şöyle sürdürdü: “Çünkü Türk milleti, Allah’ın Milli Ekonomi Modeli vesilesiyle ikram etmek istediği 5.000 TL asgari ücreti, 5.000 TL emekli maaşını, 5.000 TL memur maaşını reddetmiştir. 1.500 TL ev hanımı maaşını, 1.000 TL vatandaşlık maaşını, 250 TL çocuk maaşını, 15.000 TL doğum ikramiyesini reddetmiştir. 20 yıl vadeli faizsiz ev kredisini, tarım kesimine 5 yıl boyunca ücretsiz verilecek olan tohumu, gübreyi, mazotu ve ürün alma garantisini ve dahi, 7’den, 70’e kıyamete kadar, aziz Türk milletini, huzur içinde yaşatacak olan, onlarca sosyal projeyi, elinin tersiyle itmiştir.”

Bu gidişatın sonu parçalanmaktır

Fakirlik bu milletin kaderi değildir diyen. Bizim dönemimizde et yemekten bıkacaksınız diyen. Türkiye’nin altınını ve petrolünü, ecnebi firmalar işletiyor, biz hepsini milletimize vereceğiz diyen. Bu gidişatın sonu parçalanmaktır, Güneydoğu Anadolu BOP kapsamında İsrail adına boşaltılıyor, Terörü Milli Ekonomi Modeli’yle ancak ben bitiririm diyen. Tek başıma kalsam da Ehl-i Beyt’ten vazgeçmem diyen. Türkiye, BOP kapsamında, ABD ve İsrail’le aynı safta diyen. Lozan Antlaşması Türkiye’nin tapusudur diyen. 2023 İngiliz ve Yunan fitnesidir diyen. 
Gelin, Türkiye’de milleti iktidar edelim, işi olmayanın işi, aşı olmayanın aşı olsun, insanımızın yüzü artık gülsün diyen Prof. Dr Haydar Baş’a bu millet, neyin karşılığında, kör, sağır ve dilsizi oynamıştır? Kendi kendini, mağdur ve mahkûm etmiştir? Aziz Türk milletini, girmiş oldukları bu zifiri karanlık yoldan Allah’ın izniyle ancak biz kurtarırız, buna mecbur ve de memuruz.”

Taklide değil aslına oy ver

Kongrede söz alan BTP Genel Başkan Yardımcısı Ali Garaçoğlu ise şu şekilde konuştu: Bağımsız Türkiye Partisi, Aziz Türk milletine ait olan ve tamamı milli olan, yer altı ve yer üstü kaynaklarını, bir seçim beyannamesi olarak milletin önüne koyan tek partidir.  2001 senesinden bu yana taklit edilen projelerimiz, her seçim döneminde, diğer partiler tarafından taklit edilip, yazılı ve görsel basında, sosyal medyada her gün yer buldu ve bulmaya da devam etmektedir. Taklide değil de aslına oy vermesi gereken milletimiz, taklitçilerden dolayı, bugüne kadar BTP’nin tek kurtuluşları olduğunu da görememişlerdir.”

BTP, dünyada bir ilki yaptı

“Partimizin ilan ettiği projeler, BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın 9 tane uluslararası kongreye konu olan “Milli Ekonomi Modeli”ne ve bu modelin uygulanacağı devleti kaleme aldığı “Sosyal Devlet-Milli Devlet” tezine göre hazırlanmıştır” diyen BTP Bölge Müfettişi Mehmet Garaçoğlu ise; “Hal böyle iken, “projelerinize kaynak nerede?” sorusuna ise, BTP’nin seçim beyannamesi tam manasıyla cevap vermiştir. BTP, projelerine olan güvenini, 2007 seçimlerine hazırlanırken noter tasdikli senetler haline dönüştürerek aziz Türk milletine ilan etmiştir. 
BTP olarak Yapılan bu hadise; Türk ve dünya siyasetinde bir ilktir” dedi. 

Ne AB, ne ABD Ne de IMF

Kongreye Yalova’dan katılan BTP İl Başkanı Yüksel Durak, “Ülkemizi yeniden Kuvayı Milliye ruhu ile ayağa kaldıracak hareketin adıdır, Bağımsız Türkiye Partisi” diye başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü: 
“Bağımsız Türkiye Partisi’nin gaye ve hedefini; Türkiye Cumhuriyeti’nin tam bağımsızlığı, ulusal egemenliği, üniter yapısını koruyarak yaşaması, sosyal hukuk devletinin gerçek anlamda hayata geçirilmesi, milli birlik ve bütünlüğün sağlanması, devlet-millet, asker-sivil kaynaşması ile bölgesinde ve dünyada güçlü bir Türk devleti otoritesinin ikame edilmesi teşkil etmektedir. Bu gaye ve bu hedef doğrultusunda BTP, “Ne AB, ne ABD, ne IMF; tek çözüm Bağımsız Türkiye” sloganını, reel ve bilimsel temele oturtmuş; dış güdümlü-mandacı zihniyetli hiçbir partiye benzemediğini ortaya koymuş olan tek partidir.”

Bu vatan bizlere emanet edildi

Kongreye misafir olarak katılan, Kocaeli İl Başkanı Muharrem Can ise, “Bizim dedelerimiz, Yemen’de, Çanakkale’de, Sarıkamış ve milli mücadelemiz olan kurtuluş savaşında şehit olmuşlar ve bu aziz vatanı bizlere emanet etmişlerdir. Bizim vazifemiz ise onu korumaktır. Bu noktadan bakıldığında, Türkiye’deki siyasi partileri, iki kısımda değerlendirmek daha doğru olacaktır: Bir tarafta, milli duruş sahibi olan, milli modeli bulunan, proje-plan ve kaynak ortaya koyan BTP; diğer tarafta ise, milli projelerden ve yerli çözümlerden mahrum olmaları sebebiyle, bir şekilde AB, ABD, IMF ve sair küresel güçlerin güdümüne dayanan ve onların üstünlük alanından kurtulamayan ve bir de üstüne üslük projelerimizi çalan diğer partiler” dedi. 
Kongrede ayrıca, BTP Adapazarı İlçe Başkanı Erol Sak, BTP Sakarya İl Yönetim üyeleri Fuat Özbay, Ziya Dinek ve Hasan Batman, BTP İlçe Başkanı Murat Bayraktar, BTP Serdivan İlçe Başkanı Davut Nişancı, BTP Adapazarı İlçe Yönetim üyesi Olgun Budakoğlu da dilek ve temennide bulundular.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100