28 Mayıs 2016 Cumartesi 15:06
Bağımsızlığın şiarı BTP
YENİ MESAJ / ANKARA
Bağımsız Türkiye Partisi’nin (BTP) 6. Büyük Olağan Kongresi’nde konuşan Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Bayraktar Güneydoğu'da devam eden terörü değerlendirdi. Terör örgütü PKK'nın oluşturduğu barikat ve hendeklere dikkat çeken Bayraktar, "Bu çukurların kazılmasına zemin hazırlayanlara baktığınızda bazen İslamcıdırlar, bazen sosyal demokrat, liberaldirler" dedi. Bayraktar yakın tarihten de örnekler verdiği konuşmasında şu dikkat çekici ifadeleri kullandı: "10 Aralık 1999'da Kopenhag Kriterleri’ne imza atıp ülkenin bölünmesine giden yola rıza gösterenler 57. Hükümetin ortağı olarak Katılım Ortaklığı Belgesi'ne 'evet' diyen MHP'ydi. 16 Aralık 1999'da 'AB'nin yolu Diyarbakır'dan geçer' diyenler liberaldiler. 4 Haziran 2003'te İkiz Yasalar’a imza atarak halkların kendi özgürlüklerini talep etme hakkını tanıyanlar liberal, sosyal demokrat ve milliyetçi koalisyonuydu. PKK destekçisi Çekiç Güç’ün görev süresini 6 defa uzatanlar, Diyarbakır'da Şivan Perver ile Kürdistan şarkıları söyleyip İstanbul’da 'bölünmez vatan' edebiyatı yapanlar her kimse o çukurları kazanlar onlardır." ‘O çukurları biz kapatacağız’

"Bu gerçekler karşısında biz Bağımsız Ttürkiye Partililer o çukurları kapatmaya geliyoruz" diyen Muharrem Bayraktar konuşmasında "O çukurları kazanları devletle barıştırmaya geliyoruz. O çukurları kazdıran siyasete dur demeye geliyoruz. Biz bu işi çok iyi biliyoruz. Gelin o çukurları kapatacak olan vatan evladının peşinden gidin, çünkü o çukurları kapatmak demek Türkiye'nin bekasını, bağımsızlığını sağlamak demektir" ifadelerini kullandı.
“BTP kadınlar için 
projesi olan tek partidir”

BTP kongresinde konuşan isimlerden biri de BTP Kadın Kolları Başkanı Seçil Mumcuoğlu'ydu. "BTP Milli Ekonomi Modeli ile dünya ekonomisine yön veren Prof. Dr. Haydar Baş gibi eşsiz bir lidere sahip tek partidir. BTP parti programında kadınlar için projesi olan tek partidir" diyen Mumcuoğlu, BTP'nin Milli Ekonomi Modeli ile deklare ettiği kadınlara yönelik projelerini özetledi ve şunları söyledi: "BTP iktidarında her ev hanımı bin 500 lira maaş alacaktır. Annelerimize sesleniyorum; doğurduğumuz evlatlarımıza sevinemez olduk. Huzur yok. Gelen gün giden günü aratıyor. Evlatlarınız için ölümden başka çözümü olmayan partileri denediniz. Şehit haberlerine alıştınız. Bugün o şehit cenazesi evinize girmeden, terörü bu ülkede vatandaşlık maaşıyla 6 ayda bitiririm diyen Prof. Dr. Haydar Baş'a kulak verin. Evlatlarınızın güzel günlerini BTP iktidarında hep beraber kutlayalım. Daha çocuğunuzu dünyaya getirdiğiniz gün devlet babanın müşfik kolları doğum ikramiyesi ile kucaklasın sizi. Güven içinde büyütelim çocuklarımızı."

Çözümü olan tek parti BTP’dir

" Bağımsız Türkiye Partisi, lideri ve bütün kadrolarıyla bu milletin içinden çıkmış ve milleti için çözümü olan tek partidir" diyen Seçil Mumcuoğlu konuşmasına şöyle devam etti: "Genç kardeşlerim; eğer büyükleriniz hakkı batıldan ayıramıyorsa günah yüklerinin ağırlığındandır. Sen temiz yürekli imanlı genç; gel, atamızın izinde geleceğimizi aydınlatmak için delikanlı lider Prof. Dr. Haydar Baş ile birlikte bu vatan için bağımsızlığımız için koşuşturalım. Biz BTP kadrolarıyız, genel başkanımız, projelerimiz ve kadromuzla birlikte iktidara hazır tek partiyiz.Ve unutmayın ki, bizim sizden başka hiç kimsemiz yok."Son nefese kadar 
Bağımsız Türkiye!

BTP'nin ekonomi kurmaylarından biri olan Harun Kayacı da kongrede dikkat çekici bir konuşma yaptı. "Türk siyasi tarihinde Misakı Milli sınırlarının dışına taşan iki tane insan çıktı. Biri Mustafa Kemal Atatürk diğer Prof. Dr. Haydar Baş diyen Kayacı şu ifadeleri kullandı: "Bugün Asya'ya Güney Amerika'ya Afrika'ya gidin orada Atatürk'ün 'yurtta sulh, cihanda sulh' sözünü duyacaksınız. İkinci duyacağınız isim ise Milli Ekonomi Modeli tezinin sahibi olan genel başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş'tır. Bugün Asya'da, Afrika'da, Güney Amerika'da konuşulan, Rusya'nın bizatihi kanunlaştırarak hayatına geçirmiş olduğu Prof. Dr. Haydar Baş'ın modelidir. Bunu görelim artık. Milli Ekonomi Modeli işsizliğe de, yoksulluğa da, gelir dağılımındaki adaletsizliğe de tam çözüm getiriyor. Onun için bir tercih yapacağız; ya tam bağımsız Türkiye olup bölgemizde lider olacağız ya da Allah muhafaza etsin bölünüp dağılacağız. Tercih milletindir. Biz son nefesimize kadar tam bağımsız Türkiye diyoruz."


‘Prof. Dr. Baş’ı 
kutluyorum’

BTP'nin 6. Olağan Kongresi’ne çok sayıda siyasetçi ve akademisyen de misafir olarak katıldı. O isimlerden biri de Uludağ Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Palamut'tu. Kongrede delegelere hitaben bir konuşma yapan Palamut, "Bu partiyi bağımsızlık, hürriyet, laiklik ve Atatürkçülük bağlamında şiarlaştıran Sayın Prof. Dr. Haydar Baş'ın liderliğinde sizleri kutluyorum" dedi. Konuşmasında yeni anayasa çalışmalarını da değerlendiren Prof. Dr. Mehmet Palamut, "2002 yılından beri söylenen bir yeni anayasa kavramı var ama onun da ne olduğunu bilmiyoruz. Bu söylemin sahibi partinin lideri bile 'ben anayasayı tanımam' diyor. Eğer baştakiler anayasayı tanımaz ise halk ne der? Halkın hukuka olan güveni zedelenir. Namık Kemâl bir beytinde şöyle der: 'Bulunmazsa adalet milletin efrâdı beyninde//Geçer bir gün zemîne, arşa çıksa pâye-i devlet.' Onun için ülkeyi idare edenler, lider konumundakiler anayasayı tanımam derse o zaman maalesef o ülkede ne hukuktan, ne asayişten, ne can mal emniyetinden söz edilebilir."
Son Güncelleme: 28.05.2016 15:14
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner129

banner132