04 Nisan 2016 Pazartesi 12:41
‘Bir gün bu kapıya gelecekler’
SELİM BAYTÜRKMEN / GAZİANTEP

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Gaziantep İl Başkanlığı Olağan Kongresi’ni geniş bir katılımla gerçekleştirdi. Kongreye BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi, BTP Genel Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, BTP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu, BTP MYK Üyeleri İrfan Yusuf Yakut, İsmail Ersin Polat, Avukat Gülşen Polat ve çok sayıda davetli katıldı. Kongre, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. 

BTP, Türk Milleti için yola çıkmış bir kadrodur

BTP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu kongrede yaptığı konuşmada, BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş ve partilileri, Türk Milletini ayağa kaldırmak için yola çıkmış bir kadro olarak tanımlayarak, “Bu milleti ayıktırmak için, bu milleti tekrar izzete, celale ve kuvvete kavuşturmak için yola çıkmış bir insan ve O’nun etrafında bir kadro var. Bunun dışında da kimse kalmamıştır. Ama bu kadro öyle bir kadro ki, hangi durumda olursa olsun hangi zamanda olursa olsun her zaman başı dik ve alnı ak olmuştur. Bugün iktidardan olanlar bile insan içine çıkıp başı dik gezemiyorlar. Kendi aralarında bile oturup Hakkı konuşamıyorlar. Her biri diğerinin yapmış olduğu yanlışı biliyor. Ama Bağımsız Türkiye Partisi’nin ekibi, bu sahaya çıktığı günden beri her yerde Hakkı savundu. Her yerde doğruyu konuştu. Ve birilerinin kendince alaya alma özentilerini ters çevirip, bugün de “Ben İktidardayım” diyenlerin karşısına geçip ne kadar haklı olduğunu, başta Genel Başkanımız olmak üzere ispat etti. Onun için bu kutlu yürüyüşe devam edeceğiz. Bu kadrodur ancak bu milleti ayıktırabilecek. Çünkü izzeti, şerefi, namusu, vatan sevgisini ve imanı temsil eden kadro, Bağımsız Türkiye Partisi kadrosudur. Çünkü onun lideri her dönemde haklı olan ve Hakkı savunan Prof. Dr. Haydar Baş’tır. Hepinizi bu kutlu yolda yürümeye ve hiçbir zaman geri adım atmamaya, gevşeklik göstermemeye ve her zaman yalçın kayalar gibi ayakta durmaya davet ediyorum” dedi.

Geleceği gören bir liderdir Prof. Dr. Haydar Baş!

Daha sonra kürsüye gelen BTP Genel Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi ise yaptığı konuşmasında şu cümlelere yer verdi: “İstismar politikası devam ediyor. Mevcut iktidar dini çok iyi istismar ediyor. Bizler bu yörenin insanları olarak, söze değil icraata bakmamız lazım. Sayın İl Başkanımızın yaptığı sunumda, son yıllarda yüz kızartıcı, toplum tarafından kabul görmeyen bir fiilin binlerce kat arttığını görüyoruz. Çocuk istismarının gündelik adi olaylar arasına girdiğini görüyoruz. Zaten ülkemizde güvenlik adına hiçbir şey yok. Artık Türkiye’nin değişmez gündemi güvenlik, kaos, bunalım! Türkiye’nin neresine gidersek gidelim, Kars’a, İstanbul’a, Kilis’e gidelim. Herkesin birinci önceliği “Acaba bugün ne olacak?” Peki, Türkiye nasıl bugünlere geldi? BTP niçin kurulmuştu? Çok entresandır, BTP’nin programına baktığınızda partinin kuruluş gerekçesi yazar. 2001 yılında kaleme alınan o programda, “Bölgemizin ateş çemberi içerisinde olduğu, ülkemizin kurtulması ve korunması, birliği ve beraberliği için, Prof. Dr. Haydar Baş Hocamızın liderliğinde ve onun projeleri ile millete hizmet ettiğimiz zaman” ayakta kalacağımız ifade edildi. 15 sene önce Genel Başkanımız ülke bölünmesin diye yola çıkmıştı. 

Bu toplumun ilacı BTP’dir!

Şimdiki siyasiler durumu daha yeni yeni anlamaya başladılar. Ama burada bir samimiyet sorunu var. Vatandaşın gördüğü, uyandığı dönemde vatandaş gibi konuşmak siyasilere bir prim kazandırmaz. “Beni kandırdılar, aldandık” demek bir idarecinin bir siyasetçinin işi midir? Yaptığı yanlışların faturası bununla ödenecek midir? İşte buna siz karar vereceksiniz. Bu hükümetin yapacağı hiçbir şey yoktur. 
Ama Sayın Genel Başkanımız 15 seneden beri hem sorunları hem de çözümleri ortaya koyuyor. Bu toplumun ilacı bu! İlacın içerisinde Milli Ekonomi Modeli var, Sosyal Devlet Milli Devlet bu ilacın içerisinde, Ehl-i Beyt buluşması bu ilacın içerisinde, ulusal barış, vatandaşlık maaşı ve milletin ihtiyaç duyduğu her şey ama her şey bu ilacın içerisinde! Ama bugüne kadar toplum sahte ilaçları tercih etti. Ama sahte ilaçlar başını, karnını ağrıttı. İşte geçen ay Kilis’e gitmek üzere havaalanına indim. Telefonlarım başladı çalmaya, ne oldu? Bombalar düşmeye başladı sakın gelme! Durduk yere memleketimize dahi gidemeyecek duruma gelmemize sebep olacak politikayı kim ortaya koydu. Öncelikle bu hükümete iyi bir demokrasi tokadı atmak ve onu sandığa gömmek gerekir. Bunu da siz yapacaksınız. İsimlere aldanmayın, Genel Başkanımızın ifadesiyle bir ahırdan çıkıp bir ahıra girilmesine müsaade etmeyelim. O halde biz çözümün peşinden gitmek zorundayız. Yoksa her gelen yıl bir geçen yılı arar dururuz.”  

Türkiye’nin serveti ortaya çıktı

BTP Gaziantep İl Kongresi’nde son olarak söz alan BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi konuşmasına, BTP Gaziantep İl Başkanı Ömer Faruk Boztepe ve yönetimine, ilçe başkanlarına BTP saflarındaki sadakatleri dolayısıyla teşekkür ederek başladı. Dr. Abdullah Terzi, birilerinin eskiden beri bu ülkede maden olmadığını söylediğini ifade ederek, “Ama petrol ve maden yasası çıkardılar. Hepsini yabancılara peşkeş çektiler. Haydar Baş Hocamızın söylediği “Türkiye’de 3 katrilyon dolarlık servet var” hakikatı ortaya çıktı. Artvin Cerrattepe’de ne oldu? Altın madeni işletmesini bir şirkete verdiler. Halk ayağa kalktı, çevre katlediliyor dediler. Neticede şu çıktı: Artvin’in dağlarında taşlarında, koro halinde herkes altın madeni var demeye başladılar. Böylece 2023’teki Lozan yalanı da patlamış oldu.   
Büyük olan Allah, Haydar Hocanın dediği gerçekleri bunların dillerinden döktürüyor. 
Genel Başkanımız Türk dediği zaman Müslümanı, Müslüman dediği zaman Türk’ü tanımlıyor. Çünkü Gazi Mustafa Kemal de aynı şeyi söylüyordu. ‘Ne Mutlu Türküm’ dediğiniz zaman bir ırkı kastetmiyorsunuz. Şimdi siz kalktınız, 15 yıllık iktidarınızda Türk kelimesine savaş ilan ettiniz. Her sabah okullarımızda okunan andı kaldırdın sen! Çocuklarımız Türk demenin ne olduğunu lisan olarak hal olarak yaşayamadan büyüyorlar. Sen bütünüyle beraber Türk Medeniyetine Müslüman Türk kimliğine savaş açtın! 

Biz ümidimizi yitirmedik

Değerli kardeşlerim bugün ülkemizde başta can emniyeti yok. Eskiden Kilis ve Gaziantep çok rahatsızdı. Şimdi Ankara öyle, İstanbul öyle, kimse sokağa çıkmıyor. Ülkenin yarısı sokağa çıkmıyor, yarısı da evine giremiyor. Böyle bir ülke haline geldik. Peki, bunu üretenler sorumlu değil mi? Peki bunlara oy verenler sorumlu değil mi? Can emniyeti yok can! Daha ne arıyoruz değerli kardeşlerim! Adalet, o zaten nerede? Öyle bir şey var mı? Kaldı mı bu memlekette on beş yılda. O halde Prof. Dr. Haydar Baş Hocamızın bize olacağını işaret ettiği her şeyi, bugün millet olarak yaşıyoruz. Buradan çıkış var mıdır? Müminler ve Müslümanlar, inanmış Türk Milleti Allah’tan ümidini kesmez. O bakımdan biz ümidimizi yitirmediğimizi bugün bu kongrede bir araya gelerek, BTP bayrağını Gaziantep’te güçlü bir şekilde dalgalandırmak suretiyle ispat etmiş oluyoruz. Sığınacak liman, çözüm adresi ve ümit kapısı başta Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Haydar Baş ve BTP saflarında yer alan sizlersiniz. Bir gün bu kapıya gelecekler, düşenler ellerini uzatacak. Bunu göreceksiniz” diye konuştu.     

Bu bir vatan mücadelesidir

Konuşmaların ardından yapılan seçimde tüm delegelerin oyunu alarak tekrar Gaziantep İl Başkanı seçilen Ömer Faruk Boztepe, kendisini bu göreve layık gören herkese teşekkür ederek, BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın proje ve görüşlerinin bu ülkede iktidar olması için ellerinden geleni sonuna kadar yapacaklarını ve bunun gerçekten bir vatan mücadelesi olduğunu vurguladı.
BTP Gaziantep İl Başkanı Ömer Faruk Boztepe’nin yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu: İsmail Ersin Polat, M. Hasan Elmas, Kamil Eksen, Mahmut Özdemir, Eyub İlgün, Ömer Ökeli, Seydi Ahmet Karaca, Ejder Karaduman
İl Disiplin Kurulu Üyeleri: Abdulkadir Uğur Kepekçi, N. Tülay Türköz.
Son Güncelleme: 04.04.2016 13:31
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Memduh TOPRAK 2016-04-04 14:01:25

“Bir gün bu kapıya gelecekler” Kutsiyetpenahları kimmiş görecekler!..

banner129

banner132