04 Eylül 2016 Pazar 16:38
Dünya Baş’ın modeli etrafında şekilleniyor
YENİ MESAJ / YALOVA
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Yalova İl Başkanlığı tarafından “FETÖ’ye Karşı Verilen Mücadele ve Milli Ekonomi Modeli’nde Milli Paralarla Ticaret” konulu panel düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından BTP Yalova İl Başkanı Yüksel Durak açılış konuşması yaptı. Panelin ilk konuşmacısı, BTP MYK üyesi tarihçi yazar Emre Polat, FETÖ’nün yıllardır yaptığı tahribat ve FETÖ ile mücadele konusunu anlattı ve şunları söyledi: “Denilebilir ki FETÖ ile mücadele eden tek insan Prof. Dr. Haydar Baş’tır. Bu mücadeleyi yapmak bu salonda bizi dinleyenlerin de üzerine vazifedir. Haydar Hoca bu mücadeleyi hamasi duygular ile vermedi. Allah katında vereceği hesabın gereği olarak verdi. Çünkü FETÖ bu milletin imanı ile inancı ile oynuyordu. Tayyip Erdoğan’a 2001 yılında Beylerbeyi Yakamoz Restorant’ta saatlerce bu tehlikeyi anlattı. Bu tehlikeyi önlediği takdirde kayıtsız şartsız kendilerine destek vereceklerini ifade etti. Sayın Erdoğan, Hocamıza katıldığını, kendisinin de aynen böyle düşündüğünü ifade etmesine rağmen, sonuçta 12 yıl akıllara zarar bir dostlukla, el birliği halinde, ülkenin bütün kurumları kevgire çevrildi. Bu süreçte ülkedeki cemaat, vakıf, dernek ne varsa hepsi FETÖ’nün idaresi altına girerek, “hocaefendi”lerinin savunuculuğunu yaptılar. Sadece Haydar Hoca, Dinlerarası Diyalog bataklığına karşı yılmadan mücadele etti. Tabii, bu süreç Sayın Haydar Baş ve kadrosu için büyük bir zulme dönüştürüldü. Sayın Baş’ın okulları kapatıldı. Vakıf ve gençlik yurtları kapatıldı. Ticari hayatı inanılmaz derecede yüklü cezai müeyyidelere tabi tutuldu. TV kanalları susturuldu.  Sayılamayacak kadar bu ve benzeri zorlukları Sayın Baş, sabır ve mücadele ile aştı. Hakkında açılan onca davadan beraat etti. Sonunda görüldü ki, yine Haydar Hoca haklı çıktı.”

Piyasa borçla döndürülmeye çalışılıyor

Panelin ikinci konuşmacısı BTP Genel Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, “Bu salonda Yalova’nın ruhunu görüyorum. Zaman uyanık olma zamanıdır. Dünya Prof. Dr. Haydar Baş’ın ekonomi tezi etrafında yeniden şekilleniyor. Ey millet! Sen ne zaman uyanacaksın?” diye hitap ederek konuşmasına başladı ve şöyle sürdürdü: “Üretici ile halkın arasındaki kaynaşmayı sağlayacak piyasada para yok. Türkiye piyasası tamamen borçla döndürülmeye çalışılıyor. Milletin emeği sıfırla çarpılıp, kaynaklar yabancılara aktarılmaktadır. Milli Ekonomi Modeli, kendisini uygulamaya başlayan her ülkeye huzur ve geçim rahatlığı getirmektedir. Ben bu modelin Rusya Duma’sındaki anlatımında bulundum. Rus yetkililer yitiğini bulmuş gibi sevinçle olaya sahip çıktılar. Muhterem Hocamız bu milletin ve devletin ayağa kalkıp, adil bölüşüm, tam istihdam ve sürekli büyüme ile dünya lideri olmasını istiyor. Bu iş, aldatıldık diyenlerle olmaz. Bu iş, ‘Amerikasız, Avrupasız yapamayız’ diyenlerle hiç olmaz. Bu işi, milletine doya doya can, mal ve namus emniyetini yaşatacak, kurtla kuzuyu yan yana getirecek, Prof. Dr. Haydar Baş ve O’nun çilekeş kadrosu yapabilir.  O halde zaman Haydar Hoca ile beraber olma zamanıdır. BRICS ülkeleri Hocamızın milli paralarla ticaret fikri etrafında kurulmuştur. Bu birlik 4 milyar nüfusla dünya nüfusunun yarısından fazladır. Dünya Haydar Hocaya dönüyor.”

4 milyar nerede 35 milyon nerede

Programın son konuşmacısı BTP MYK Üyesi gazeteci yazar Murat Çabas ise milli paralarla ticaret konusunu ele aldı ve şunları söyledi:
“Milli Ekonomi Modelini Rusya’nın nasıl tek tek hayata geçirdiğini bizzat takip ettim. Uyguladığı ilk proje ise her doğan çocuk için ailelere 10 bin dolar doğum parası verilmesiydi. Rusya bu projenin hayata geçmesinden çok büyük fayda gördü. Kurumlarını, madenlerini millileştirdi, asgari ücreti artırdı, IMF’den borç almayı durdurdu ve parasını millileştirdi ve daha birçok projeyi hayata geçirdi. Bu projelerle hem borçlanmaktan kurtuldu, ekonomisini bağımsızlaştırdı hem de Rus halkının devletine olan güvenini artırdı. Çin ve Hindistan gibi ülkelerle yaptığı milli paralarla ticaret anlaşmaları Rusya’yı ayağa kaldırdı.” 
Bu oluşu Prof. Dr. Haydar Baş ile Putin’in ekonomi danışmanı Ali Victor Minin arasındaki anekdotu aktararak taçlandıran Murat Çabas, şöyle devam etti: “Mortgage krizi baş gösterip küresel bir krizin yaşandığı 2008 yılında, bir Ramazan günü Sayın Minin, Akçaabat’a Prof. Dr. Baş’ı ziyarete geldi. Minin, Hocamıza hitaben, ‘Hocam, Mortgage krizi ile Amerika battı’ dedi. Hocamız, ‘Hayır Sayın Ali Victor, bildiğin gibi değil, benimle gel. Gaziantep’te iftar programım var’ dedi. Birlikte programa katıldılar. Daha sonra Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu’nun evinde gerçekleşen ve sahura kadar süren bir sohbet ortamında Minin’le Prof. Dr. Baş küresel krizi konuştular.  Sayın Baş, Minin’e batanın ABD olmadığını Kapitalizmin olduğunu anlattı ve şunları söyledi: 
‘Bak Victor, Rusya doları kullanıyor mu, evet; Avrupa kullanıyor mu, evet; Çin kullanıyor mu, evet; Türkiye kullanıyor mu, evet. Yani bu adamlar kağıdını boyuyor, dünyadan istediğini alıyor. Niye batsın ki! Batan Amerika’nın sistemi olan Kapitalizm.’ Minin ikna olunca şunu sordu: ‘Peki nasıl olacak?’ Hocamız da ona, ‘şayet Amerika’yı batırmak istiyorsan, parasını bitireceksin. Ben sizin yerinizde olsam, önce Çin ile milli paralarla ticaret anlaşması yaparım. Dolayısı ile bu iki dev alışverişlerinde doları saf dışı bırakır. Bu çerçeve diğer ülkelerle genişletilince, doların hükmü dama atılır. Amerika’yı bitirmenin yolu buradan geçer’ dedi. Mesajı çok iyi alan Minin, derhal müsaade isteyerek Rusya’ya döndü. Yetkilileri ikna ederek Sayın Baş’ın bu söylediğini kanun haline getirdiler. 1 hafta 10 gün sonra Putin Çin ile milli paralarla ticarete başladığını ilan etti.
Milli paraların devreye girmesiyle, ABD Doları’nın dünya döviz rezervi içindeki payı yüzde 55,8’den yüzde 33,33’e geriledi. Şimdi Rusya dünya devi oldu. Rusya, Brezilya, Çin, Brezilya ve Güney Afrika’dan oluşan BRICS Milli paralarla ticaret ve Milli Ekonomi Modeli temelinde bir ve beraber oldu. 4 milyar nüfusa sahip olan bu coğrafya Haydar Baş’ın projeleriyle işsizliğini, gelir adaletini, soysa adaletini sağlıyor. Türkiye’de alınan yüzde 50 oyla, yani 35 milyon kişinin oyuyla dünya lideri olunmaz. 4 milyar nerede, 35 milyon nerede… Dünya Haydar Hoca diyor. Fakat bizim milletimiz borç içinde, ekran maymunları tarafından oyalanmaya devam ediyor. 
4 milyar insan Haydar Baş’ın projeleriyle mutlu ve refah içinde olurken, Türk milleti içinden çıkan bu değere sırtını dönüyor ve sürünmeye devam ediyor. Ayıkmazsa da devam edecek.” Çabas’ın bu sunumundan sonra soru-cevap faslına geçildi ve program sona erdi.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.