04 Kasım 2016 Cuma 14:59
‘Dünya yalanlara teslim olmuş’

HAYDAR YILDIZ / ÜNAL MÜRTEZA KURTOĞLU

İcmal Gençlik Derneği Ankara Şubesi tarafından her hafta yapılan seminerin bu haftaki konuşmacısı İcmal Gençliği içinde yetişen, Amerika’da yüksek lisans eğitimini Kurumsal Finans üzerine yaptıktan sonra doktora tezini Türkiye ve BRICS ülkeleri üzerine yapan Dr. Nuri Hacıevliyagil’di.

Hacıevliyagil, geçmişten bu yana farklı alanlarda ortaya atılan yalanlar ve bu yalanlara karşılık Prof. Dr. Haydar Baş’ın ortaya koymuş olduğu gerçekleri maddeler halinde katılımcı gençlere anlattı.  Dr. Nuri Hacıevliyagil’in, “Yalanlar allanmış, pullanmış ve gösterişli bir şekilde sunuluyor” diyerek başladığı konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Bu yalanlara da tüm dünya teslim olmuş ve iman etmiş durumda. Adeta Peygamber Efendimiz döneminde müşriklerin helvadan put yapıp ona taptıkları ve daha sonra acıkınca da onu yedikleri gibi, günümüzde de insanların önüne bir yalan konuluyor ve ona inanmaları isteniyor. Yalanlar konusunda sıkıntı çıkınca da adeta helvadan putların yendiği ve yenisinin yapıldığı gibi başka bir yalan uydurulup eski yalan unutturuluyor.

Gerçekleri Prof. Dr. Haydar Baş ortaya çıkarıyor

İnsanların önüne konulan yalan putları, gerçekleri gün yüzüne çıkartarak Sayın Prof. Dr. Haydar Baş teker teker yıktı, yıkmaya da devam ediyor. Dünya bu yönüyle Prof. Dr. Haydar Baş’a muhtaç. Hatta AB, ABD ve İsrail bile kendi oluşturdukları putlardan kurtulmak için Sayın Baş’ın fikirlerine muhtaç. Özellikle de her türlü oyunun oynandığı, her türlü kargaşanın hüküm sürdüğü ülkemiz başta olmak üzere tüm İslam coğrafyasında yalanların yıkılması için Sayın Baş’a her zamankinden fazla ihtiyacımız var.

Yıkılmayan tek kale İcmal Gençlik

Din, eğitim, siyaset, ekonomi başta olmak üzere birçok alanda yalanlar insanlara hakikatmiş gibi ezberletildi. Prof. Dr. Haydar Baş ise bu yalanların karşısında gerçekleri ortaya koyarak kaleler gibi dimdik durdu ve durmaya devam ediyor. İşte, Prof. Dr. Haydar Baş Bey’in yetiştirmiş olduğu İcmal Gençliği’ne de “Yıkılmayan Tek Kale” denmesinin sebebi budur.

Gerçek bir lider

Şii-Sünni ayrılığına sebep olan yalanları gün yüzüne çıkararak Ehl-i Beyt açılımıyla İslam âlemini kardeş yapmasıyla, dış mihrakların desteğiyle kurdurulan sahte mezhep ve meşrepleri ortaya çıkararak gerçek İslam anlayışını halkımıza anlatmasıyla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkındaki tüm iftiraların karşısında kaynaklarıyla birlikte gerçekleri haykırmasıyla, dünyanın sömürülmesine sebep olan kapitalizm başta olmak üzere tüm modelleri ortaya koymuş olduğu Milli Ekonomi Modeli ile çöpe yollamasıyla ve daha birçok meselede yalan putlarını yıkıp gerçekleri insanlığa göstermesiyle gerçek bir lider olarak Sayın Baş’ı görmekteyiz. 

Prof. Dr. Haydar Baş hak batıl ayrımında turnusol kağıdı gibidir

Kimyada çok önemli bir ayıraç vardır.

Bir maddenin asit mi baz mı olduğunu anlamak için turnusol kağıdı kullanılır. İşte tam da bu duruma benzer şekilde günümüzde yalanla gerçeği, hakla batılı ayırt etmek istiyorsak Prof. Dr. Haydar Baş’a muhtacız. Çünkü bir konu söyleyin ki Sayın Baş fikir beyan etmiş olsun ve aksi çıkmış olsun. Mümkün değil! Sayın Baş herkesin yalanlara inandığı ve inandırıldığı dönemlerde gerçekleri hiçbir şeyden çekinmeden haykırdı, gerçekleri gün yüzüne çıkardı.

Şimdi de aynı şekilde gerçekleri haykırmaya devam ediyor. Bu sebeple yalanlardan kurtulmak istiyorsak, seneler sonra iş işten geçtikten sonra ah vah etmek istemiyorsak, Prof. Dr. Haydar Baş Bey’e kulak vermekten başka bir çaremiz yoktur.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100