09 Eylül 2016 Cuma 16:33
Dünyanın dörtte üçü MEM diyor
YENİ MESAJ / BOLU
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Bolu İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “Milli Ekonomi Modeli, Milli Paralarla Ticaret ve FETÖ ile Verilen Mücadele” konulu panel, teşkilat mensuplarının ve Bolu’lu vatandaşların yoğun ilgisi ile gerçekleştirildi. Panelde, 15 Temmuz kalkışması ile ortaya çıkan FETÖ gerçeği, Rusya ile Türkiye’nin son günlerdeki yakınlaşması ve Putin’in “milli paralarla ticaret” önerisinin arkasında yatan gerçekler ekseninde konuşmalar yapıldı.
BTP MYK üyeleri ve Bolu İl Başkanı Mustafa Yağcı yönetiminde gerçekleştirilen panelde, MYK üyesi BTP İl Başkan Yardımcısı İsmail İnceayan ve İl Muhasibi Mesut Dikici konuşmacı olarak katıldı.
İlk konuşmacı BTP MYK üyesi ve Bolu İl Başkanı Mustafa Yağcı, 15 Temmuz sonrası bir terör örgütü olduğu herkes tarafından kabul edilen FETÖ yapılanmasından bahsetti. Yağcı; “FETÖ konusunda tarihi süreç gözden geçirildiğinde; Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş Bey ve kadrosu bu ve benzeri yapılanmalarla yıllardır mücadele vermiştir. Asıl hedefi İslam dininin içini boşaltmak ve Hıristiyan ve Yahudi sevgisi aşılanarak insanımıza Ehl-i Kitap rıhtımına bağlamaktır. Sonuç olarak imanını kaybetmiş bir millet haline getirilen Türk milletinin vatanına göz dikmek olan tüm FETÖ ve benzeri tüm yapılanmalarla yıllardır mücadele verdik ve vermeye devam ediyoruz. Bu sebeple de FETÖ yapılanmasının hedefinde esasında her zaman Prof. Dr. Haydar Baş ve kadrosu olmuştur” dedi.

‘Dünyada MEM bloku oluştu’

MYK Üyesi BTP Bolu İl Başkan Yardımcısı İsmail İnceayan ise MEM ve Milli Paralarla Ticaret konusuna değindi. İnceayan, Milli Paralarla Ticaret kuralının dünyada ilk kez BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş tarafından ortaya konulduğunu ve bugün sayısı 4 milyarı geçen yani dünya nüfusunun nerede ise dörtte üçünü bulan bir blok haline geldiğini belirtti. İnceayan; Putin’in “milli paralarla ticaret” önerisinin BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’a ait Milli Ekonomi Modeli’nde önemle vurgulanan bir konu olduğunu ve Putin’in önerisinin kaynağının MEM olduğunu vurguladı. İnceayan, katılımcılara Rusya’nın 2005 yılından beri siyasi ve akademik düzeyde Prof. Dr. Haydar Baş’ı ve modelini nasıl takip ettiğini aşama aşama anlattı ve Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika’dan oluşan BRICS ülkelerinin MEM’i uygulayarak kendi aralarında milli paralarla ticareti hayata geçirdiklerini söyledi. 
İnceayan; “Bu açıdan bakıldığında hani çoğunluğa uymak istiyorsanız dünyanın yüzde ellisine mukabil gelen dört milyar insanın takdir ettiği ve uyguladığı MEM bloğuna mı dahil olalım? Yoksa Türkiye’nin yüzde ellisine mukabil gelen otuz beş milyona mı?” dedi. 

‘MEM, sosyal meselelere çözüm getiriyor’

Son konuşmacı BTP İl Muhasibi Mesut Dikici, Milli Ekonomi Modeli ve Milli Paralarla Ticaret konusunu farklı bir açıdan değerlendirdi. Dikici, mevcut olan hiçbir ekonomik görüşün işsizliğe ve gelir adaletsizliğine çare olamadığını, mevcut ekonomik görüşlerin etkisiyle dünyanın kaynaklar savaşına sahne olan, sömürü düzeninin hüküm sürdüğü bir yer haline geldiğini söyledi.
Dikici, “Bu tarihe kadar birçok ülkede Uluslararası Milli Ekonomi Modeli Kongresi gerçekleştirildi. Kongrelere katılıp görüşlerini beyan eden ilim adamlarının ortak görüşleri Milli Ekonomi Modeli’nin sadece bir ekonomik model olmadığı, MEM’in gerçek bir sosyal devlet anlayışı ve ekonomik devrim olduğu yönündeydi. İşte bu durum MEM’i diğer ekonomik modellerden ayıran en büyük farklardan biridir. MEM ve Milli Paralarla Ticaret kuralını anlayabilmemiz için MEM’in para tanımı ve paraya bakışını tekrar tekrar gözden geçirmemiz gerekir” dedi. Dikici; konuşmasında milli paralarla ticaret ile şu an dünyada var olan karşılıksız dolar ile yapılan ticaret arasındaki farkı somut örneklerle katılımcılara aktardı. 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.