19 Ekim 2016 Çarşamba 14:21
İcmal Gençliği Türkiye’nin geleceği

İcmal Gençlik Derneği Genel Başkanı İbrahim Fatih Ekici, Yönetim Kurulu üyeleri Emre Vona ve Mehmet Erkul, Kahramanmaraş, Kilis ve Gaziantep İcmal Gençlik Derneği Şubelerini ziyaret etti. Ziyarette İcmal Gençlik Şube Başkanları, Mustafa Doğan, Ahmet Benlioğlu, Galip Akdağ, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda genç hazır bulundu. Dernek faaliyetleri, yapılan etkinlikleri ve çalışmalar hakkında bilgi alan İcmal Gençlik yöneticileri düzenlenen seminerlerde de çok önemli konulara temas ettiler.

Konuşma yapan İbrahim Fatih Ekici, Emre Vona ve Mehmet Erkul, İcmal Gençliğinin mimarı Prof. Dr. Haydar Baş’ın gençlik ile ilgili görüşlerini paylaştılar.

İcmal Gençlik Yön. Kur. Üyesi Mehmet Erkul, içinde bulunduğumuz şartlarda gençliğin çok büyük tehlikelerle karşı karşıya olduğunu hatırlatarak, ülkemizin geleceği olan gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirmenin önemini vurguladı. Mehmet Erkul, “Ne acıdır ki ülkemizde her geçen gün olumsuz şartlar artmakta ve bu durum da öncelikle çocuklarımızda, gençlerimizde etkisini göstermektedir. İnternet, telefon, televizyon gibi birçok kanaldan olumsuz olarak etkilenen gençler arasında madde bağımlılığının büyük bir hızla arttığını, zinanın yaygınlaştığını ve çok küçük yaşlara gerilediğini görmekteyiz. Bütün bunların yanında maneviyatından uzaklaşan, Allah ve Peygamber ile arasına duvar ören bir nesille karşı karşıyayız. İşte bu noktada Prof. Dr. Haydar Baş ve İcmal Gençliğinin önemi ve duruşu çok önemlidir. Bu duruş bataklık içinde çırpınan gençlerimizin ve insanımızın tek umududur” dedi.

Türkiye’nin yıkılmayan tek kalesi

İcmal Gençlik Yönetim Kurulu Üyesi Emre Vona da, “Bugün anneler, babalar çocuklarına ulaşmakta, onlarla ortak paydada buluşmakta çok zorlanıyor. Hatta birçok anne babanın ne yazık ki kendi evlatlarıyla irtibatı kesilmiş, gençler ya kendini kapatmış kimse ile iletişim kurmuyor, ya yanlış arkadaş seçimi ile farklı kulvara girmiş ya da farklı tercihler ile telafisi mümkün olmayan ve kendisini milli-manevi bütün değerlerinden koparacak alışkanlıklara yönelmiş, böylece de ona değer katan her şeyden uzaklaşmıştır.

Biz, Prof. Dr. Haydar Baş Hocamızın önderliğinde yapmakta olduğumuz çalışmalarla derin bir boşluğa düşmüş olan insanımıza ve başta gençlerimize sahip çıkıyor, onların “Hakk adına ve kendi yararına” kazanılması hususunda gayret gösteriyoruz. İcmal Gençliğinin yaptığı faaliyetler, ortaya koyduğu fikri zenginlik gerçekten çok gurur verici. İcmal Gençliği, her alanda Türkiye’nin Yıkılmayan Tek Kalesi olduğunu gösteriyor” dedi.

‘İcmal Gençlik bir mekteptir’

İcmal Gençlik Derneği Genel Başkanı İbrahim Fatih Ekici, İcmal Gençliği “Yaşayan köklü medeniyetin birikimi” dir tanımlamasını yaptıktan sonra sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye genelinde bulunan şube ziyaretlerimiz ve gençlerle buluşmamıza devam ediyoruz. Bu hafta da Kahramanmaraş, Kilis ve Gaziantep’teyiz. Gittiğimiz her şehrimizde İcmal Gençlik Şubelerimizin yaptığı faaliyetleri, gençleri sahiplenmelerini ve çok sayıda arkadaşımızın bu konu üzerinde çaba sarf ettiklerini ve bizleri karşılayan yüzlerce genci gördükçe hem mutlu oluyor hem de gurur duyuyoruz.

İcmal Gençliği, Prof. Dr. Haydar Baş Hocamızın kırk yıldır verdiği mücadelenin ürünüdür. Maddi ve manevi her alanda tam donanımlı olarak yetişen İcmal Gençliği ülkemizin geleceğidir. Türkiye genelinde bulunan bütün şubelerimizde binlerce gencimize kendilerini geliştirmeleri için her alanda imkanlar sunulmaktadır. Sosyal, kültürel çok sayıda etkinlikle gençlerimize destek verilmektedir. İcmal Gençlikte yetişen gençlerimizin gösterdiği başarılar sınırlarımızı aşmıştır. Türkiye şampiyonu, Avrupa ve dünya şampiyonu  karateci gençlerimizin sayısı her geçen gün artmaktadır. Bunun yanı sıra boks, güreş ve birçok branşta gençlerimize imkanlar sunulmakta.

Burada bütün gençlerimiz kendini bulur. Kur’an-ı Kerim öğrenir, bununla da yetinilmez gençlerin her biri Cuma namazı kıldıracak, insanlara imam olacak şekilde kendilerini geliştirirler.  Vatanına, bayrağına, Cumhuriyetine, Atatürk’üne sahip çıkacak fikri alt yapıyı kazanırlar, Peygamberimiz (s.a.v.) ve Ehl-i Beyt’ini tanırlar ve hayatlarını buna göre şekillendirirler.

Programın Gaziantep ayağına katılan Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu’da, İcmal Gençliğinin yaptığı faaliyetlere, gençlere yönelik hizmetlerine teşekkür etti. Eyercioğlu yapılan çalışmaların Türk gençliğinin yetişmesin için son derece önemli olduğunu, bu faaliyetlerin çoğalması için çaba gösterilmesi gerektiğini belirtti.

ÜNAL KURTOĞLU-HAYDAR YILDIZ/ ANKARA

Son Güncelleme: 19.10.2016 14:28
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.