07 Kasım 2016 Pazartesi 16:00
İcmal Gençlik dalga dalga yayılıyor

SEFA CAN CANBAZ / KONYA

İcmal Gençlik Derneği Konya Şubesi açılışı, geçtiğimiz gün yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Açılışa, İcmal Gençlik Derneği Genel Başkanı İbrahim Fatih Ekici, İcmal Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Emre Vona ve Haydar Yıldız, İcmal Gençlik Derneği Konya Şubesi Başkanı Ömer Faruk Keskin, İcmal Gençlik Derneği Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Cihan Çiloğlu, çok sayıda İcmal Gençlik mensubu genç ve çok sayıda davetli katıldı.

İcmal Gençlik Derneği Konya Şubesi açılışı kurdele kesilmesiyle başladı. Ardından, şubenin hayırlara vesile olması, diğer İcmal Gençlik Derneği Şubeleri gibi Konya Şubesi’nin de dinine, vatanına, milletine bağlı, Türkiye’nin birlik ve beraberliğini devam ettirecek, cumhuriyeti koruyup kollayacak gençlerin yetiştiği bir yer olması duaları yapıldı ve konuşmalara geçildi.

Açılış konuşmasını İcmal Gençlik Derneği Konya Şubesi Başkanı Ömer Faruk Keskin yaptı ve hedeflerini anlattı. Keskin, İcmal Gençliğinin Türkiye genelinde faaliyet gösterdiğini, bundan böyle Konya’da da bir şubesinin olduğunu, gençleri madden ve manen doyurmak için ellerinden gelen her gayreti göstereceklerini ve gençleri sosyal, sportif, kültürel birçok faaliyetle birlikle İcmal Gençlik Derneği’ne beklediklerini söyledi.

‘İcmal Genci, Kelime-i Tevhid’i bilen gençtir’

İcmal Gençlik Derneği Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Cihan Çiloğlu ise konuşmasında İcmal gencinin tarifini yaparak, “İcmal Genci, fundamentalist değil dindardır. İcmal Genci, şovenist değil milliyetçidir. İcmal Genci, mandacı değil tam bağımsız karaktere sahip gençtir. İcmal Genci, dini ve milli değerlerine sahip çıkan gençtir. İcmal Genci, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü her yönüyle iyi tanıyan ve tanıtan gençtir. İcmal Genci, geleceğe umutla bakabilmek adına dünyanın ihtiyaç duyduğu gençtir. İcmal Genci, Kelime-i Tevhid’i tam anlamıyla bilen, ona göre hayatına yön veren gençtir. İcmal Genci, deccal fitnesine karşı Peygamberimize ve Ehl-i Beyt’ine sımsıkı sarılan ve sahip çıkan gençtir” dedi.

‘İcmal Gençlik, insan yetiştirme merkezidir’

İcmal Gençlik Deneği Yönetim Kurulu Üyesi Emre Vona da konuşmasında, “İcmal Gençlik, insan yetiştirme merkezidir, bir mekteptir ve bu mektebin başöğretmeni Prof. Dr. Haydar Baş’tır. Sayın Baş tüm meselelerde merkeze insanı koyarak eşref-i mahlûk olduğunun bilincinde bir ömür süren kamil insanı yetiştirmeyi kendine amaç edinmiştir. Ayrıca Sayın Baş, geçmişini iyi bilen, atasına sahip çıkan, Atatürk’ü iyi tanıyan ve tanıtan gençliği yetiştirmeyi kendine amaç edinmiştir. Bu sebeple, Prof. Dr. Haydar Baş gibi bir başöğretmene sahip olan İcmal mektebinde, Hakk’ı bilen, Peygamber’i bilen, Ehl-i Beyt’i tanıyan, vatanına milletine bayrağına bağlı, Atatürk’ü seven, cumhuriyeti seven, tam bağımsız yüreğe sahip dindar bir genç yetişir.” dedi.

‘İcmal Gençlik, Türkiye’nin geleceğidir’

İcmal Gençlik Deneği Yönetim Kurulu Üyesi Haydar Yıldız, İcmal Gençlik Derneği olarak haftalık, aylık ve yıllık olarak yapılan faaliyetlerden bahsederek, İcmal Gençliğinin neler yaptığını ve neler yapılabileceğini anlattı. Konya Şubesi’nin de çok güzel hizmetlere imza atılacağını dile getiren Yıldız, “İcmal Gençlik Derneği bünyesinde yapılan tüm faaliyetlerin odak noktası gençlerdir ve gençleri Hak adına kendi yararına kazanmaktır. Burada yetişen gençler memleketimizin geleceğinde söz sahibi olacaklardır. Bu gençler vatanına ihanet etmeden, dinine ihanet etmeden, Peygamberine ihanet etmeden, gecelerini gündüzlerine katarak ülkemizin birlik ve beraberliği için çalışacaktır. Ülkemizin geleceği burada yetişen gençlerimiz eliyle şekillenecektir. Bu sebeple, İcmal Gençlik, Türkiye’nin geleceğidir.” dedi.

‘İcmal Genci, Allah rızasını gözeten gençtir’

İcmal Gençlik Deneği Başkanı İbrahim Fatih Ekici ise, ”İcmal Gençlik Türkiye’nin her yerinde faaliyet göstermektedir, her geçen gün şubelerin sayısı artmaktadır ve her geçen gün İcmal Gençliğe olan ilgi artmaktadır. İcmal Gençliğinin fikir mimarı Prof. Dr. Haydar Baş’ın gösterdiği hedeflere yönelik, onun çizdiği çerçevede çok önemli faaliyetler gerçekleştirmekteyiz. İcmal Gençlik’te yapılan sosyal, kültürel, sportif her türlü faaliyette, gençlerin ihtiyaçlarının en uygun şekilde, en uygun ortamda, yanlış yollara yönelme olmadan giderilmesi düşünülmektedir. İcmal Gençlik kapısından içeri giren her birey dini, milli, ahlaki her türlü konuda doğru ölçülerle çıkar. Bu doğru ölçülerle bezenen her İcmal Genci, hakkı ve doğruyu her ortamda, her şartta söyler. İcmal Genci işte böyle yetişen bir gençtir. İcmal Genci söylediği sözlerde, yaptığı hareketlerde yalnızca Allah rızasını gözetir. İşte bu gençlerden yüzlercesi “Yıkılmayan Tek Kale İcmal Gençliktir” diyerek şu an bu salonda bulunmaktadır. Konya Şubemiz burada bulunan ve aramıza katılacak yeni gençlerle birlikte hızla büyüyecektir.” dedi.

Konuşmaların ardından toplu fotoğraf çekimi yapıldı. Konya Şubesi İcmal Gençlik Korosu’nun okuduğu marş ve türkülerle açılış sona erdi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Bülent YILDIRIM 2016-11-09 00:09:45

YARIM ASIRDIR BIKMADAN, USANMADAN VE YORULMADAN MÜSLÜMAN TÜRK GENCLIGINI YETISTIREN SAYIN PROF.DR. HAYDAR BAS, INSANLIK SIZE MÜTESEKKÌRDIR. SAGOLUN VAROLUN...