11 Nisan 2016 Pazartesi 16:18
İstanbul’da görkemli kongre
FURKAN TALAY / İSTANBUL
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) İstanbul Olağan Kongresi, BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın da katılımıyla Pazar günü Bahçelievler’de gerçekleştirildi. Yoğun bir ilginin olduğu kongre Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Divan Başkanlığı seçiminin ardından başkanlığa BTP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ünal Emiroğlu seçildi. Divan üyeleri ise BTP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Saraçoğlu ve MYK üyesi Sani Ak’tan oluştu. 
Türk bayrakları ve parti bayraklarıyla adeta gelincik tarlasına dönüşen salonda İstanbulluların coşkusu görülmeye değerdi. Konuşmalar arasında Ali Haydar Baş’ın sunduğu müzik ziyafeti ise izleyenlerden büyük alkış aldı. 

Çözümü görmek isteyenlere biz buradayız diyoruz

Selamlama konuşması yapmak üzere kürsüye gelen İstanbul İl Başkanı Fuat Şengül, “Ülkemizin içine girmiş olduğu zifiri karanlık döneminde Bağımsız Türkiye Partisi olarak gerçekleştirdiğimiz kongrelerle samimi olarak çözümü görmek isteyenlere biz buradayız mesajını veriyoruz. Bizler ilelebet bir ve beraber olarak Türk milletinin kainat devleti olarak yaşamasını kendimize görev edinmiş bir teşkilatız” dedi.

Bizde kavga dövüş olmaz

Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ünal Emiroğlu ise, “Birlik ve beraberlik için burada olmanız büyük ışık kaynağıdır. Bize gösterdiğiniz teveccüh için teşekkürler. Bizler de bu teveccühe layık olmaya çalışacağız. Bizim diğerlerinden farkımız ise kongrelerimizde kavga ve dövüşün olmamasıdır” tespitinde bulundu.

15 yıldır ilk defa ‘Türk Milleti’ dedi

Trabzon’dan gelerek kongreye katılan BTP Trabzon İl Başkanı Nihat Hekimoğlu, il yönetimini ve başkan Fuat Şengül’ü tebrik ederek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü; “Ben sizlere bir müjde vermek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanı 15 yıldır ilk defa ‘Türk milleti’ ifadesini kullandı ve ben ne yazık ki sizlere bunu müjde olarak aktarıyorum. Ama daha acı olan şey ise 50 yıldır bu ifadeyi en çok ve en samimi olarak söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş’a sırt döndüğümüz gerçeğidir. Ey Türk milleti ve siyasiler! Genel Başkanımız Haydar Baş Bey’in görüşlerini ve tezlerini kabul etmek, içinde bulunduğumuz durumdan kurtulmamız ve yeni acılar yaşamamız için yapabileceğimiz tek seçimdir.” 

Amaçları İslam dünyasını ayırmak

Yine Trabzon’dan kongreye katılan MYK üyesi Turhan Demir, “Türkiye’de Haydar Baş Bey ve kadrosuna saldıranların asıl amacı mezhep savaşlarıyla birlikte İslam dünyasını ayırmaktır. Çünkü bu ayrılığa engel olarak gördükleri tek engel Ehl-i Beyt çıkışıyla Haydar Baş’tır. Bugün herkese düşen bu eli tutmaktır. O eli tutan kazanır tutmayan kaybeder” dedi.  
Vatan deyince akla gelen tek isim Prof. Dr. Haydar Baş
“Hepinize hürmetlerimi arz ederim” diyerek sözlerine başlayan BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi, “BTP teşkilatları olarak 6. olağan kongre sürecine girmiş bulunmaktayız. Seçilecek delegelerimizle beraber hepinizi 22 Mayıs’ta Ankara Büyük Anadolu Oteli’nde gerçekleştireceğimiz Büyük Kongremize davet ediyorum” dedi. Terzi konuşmasına şöyle devam etti: “Türkiye’de vatan denince, millet denince, bayrak denince, din denince, kısacası bütün menfaatlerimizi düşündüğümüzde aklımıza gelen tek isim Prof. Dr. Haydar Baş’tır. Bağımsızlık, Atatürk, Türk milleti kavramı, Ehl-i Beyt, birlik ve beraberlik, etnik köken gözetmeksizin asker sivil kardeşliği denince de akla gelen tek kadro Bağımsız Türkiye Partisi’dir. Bu sebeple bugün Haydar Baş Bey’le uğraşan haçlı güçleri, cübbesi, sakalı, şalvarı olan Müslüman görünümlü ajanlarını devreye sokarak Haydar Baş’a iftira atıyorlar. Ama unutmasınlar ki, Prof. Dr. Haydar Baş bu milletin yüz akıdır.” 

Teröre alışmamızı bekliyorlar

Daha sonra söz alan BTP Genel Başkan Yardımcısı Av. Ahmet Erimhan, “Öncelikle kongrenin hayırlara vesile olmasını diliyorum ve Fuat Şengül Bey’i ekibiyle tebrik ediyorum” dedi. “Bağımsız Türkiye Partisi bu ülkenin sorunları için çözüm ve ilacı olan tek kapısıdır” diyen Erimhan, “Bunu yaparken vaatlere sığınmayan aksine projelendirerek yapan tek siyasi partidir. Bu milleti çözümsüzlüğe mecbur bırakmak isteyenler hiçbir zaman çözümü görmek istemediler. Mevcut siyasilerin bizlere vermek istediği mesaj bu ülkede terör çözülemez yalanıdır. Fakat bir siyasi partinin oluşum sebebi memleketin sorunlarına çözüm olmak içindir. Türkiye’yi karanlık kuyuya atmak isteyenler adeta aralarında yarış ediyorlar. Buna cevap olarak Bağımsız Türkiye Partisi’nin kuruluşundan bugüne tekrar ettiği ‘Ben yaparım’ ifadesi yeterlidir. 6. kongresini yapan BTP, bu ülkenin mukadderatında sonuna kadar vardır ve daima var olacaktır” ifadelerini kullandı.
Mezhep savaşı isteyenler O’na düşman oldu
Ahmet Erimhan’dan sonra söz alan Genel Başkan Yardımcısı Av. Lütfullah Önder, “Haydar Baş Bey’in mezhep savaşlarını önlemesiyle bazı kitleler ona düşman oldular. Ama ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar engel olamayacaklar” dedi. 

Prof. Dr. Haydar Baş, fitneleri yok etmiştir

Daha sonra kürsüye gelen MYK üyesi Murat Çabas ise şöyle konuştu: “BTP Genel Başkanı Haydar Baş Bey’in ortaya koyduğu o kadar çok başarılar var ki, nereden bakarsanız bakın sürekli onun isabetli görüşleri ortaya çıkıyor. Ülke içi ve dışındaki sorunlarda emperyalizmin körüklediği ayrımcılıklara karşı Haydar Baş Bey’in Ehl-i Beyt sempozyumları İslam dünyasındaki fitneleri yok etmiştir. Sayın Baş’ın bu duruşu çıkarılmak istenen Türk-Kürt çatışmasında ki “Bir kolumu kesseniz Türk kanı akar, bir kolumu kesseniz Kürt kanı akar” ifadesi ayrılığı engelleyerek birçok savaşı önlemiştir. Tabi ki bu kadar başarılı görüşleri olan bir lidere iftiralar atılması çok normaldir. O, TBMM’de vekil olmamasına rağmen ülke içindeki ve dışındaki savaşları durdurabiliyor. Bir de bu kişinin Başbakan olduğunu düşünün. Haydar Baş Bey aslında sadece Müslümanları değil, bütün milletler arasındaki barışı tesis edecek, Milli Ekonomi Modeli’ne sahip bir lider. Bunun en yakın örneğini 2005 yılında Sayın Baş’ın Milli Ekonomi Modeli (MEM)’yle tanışan Rusya’nın Suriye’ye ve Azerbaycan-Ermenistan arasına getirdiği barış olarak gösterebiliriz. Sadece yurtta sulhun değil, cihanda da sulhun sağlanacağı modelin sahibi Haydar Baş Bey’dir.”

Hep haklıydık ve haklı kalacağız

Sayın Çabas’dan sonra kürsüye gelen Genel Başkan Yardımcısı Harun Kayacı da şunları söyledi: “Meyveli ağacın taşlanması normaldir. Hz. Ali efendimiz bir gün dedi ki; Ben bir müminin elini kessem o mümin bana düşman olmaz ama bir münafığın önüne dünyaları sersem o da bana dost olmaz. Bu pencereden baktığımızda Haydar Baş’a iftira atanların adresi kesinlikle bu vatanın kendisinde değildir. İşte bu yüzden O’nu sevmek iman meselesidir diyebiliriz. Biz BTP’yle siyaset sahnesine çıktığımız günden beridir hep haklıydık, haklıyız ve haklı kalacağız. Bizim liderimiz ve hareketimiz kimsenin satın alamadığı ve alamayacağı tek lider ve harekettir.” 

Bütün dünya bu kapıya gelecek

“İktidardakiler kendi içindeki kavgaları bu topluma yansıttı, çıkan sonuç ortada, ülke savaşa girdi” diyen Genel Başkan Yardımcısı Selim Kotil ise; “Haydar Baş ise iktidara geldiği gün, içindeki güzelliği dışarıya yansıttığı zaman Türkiye’de güneş farklı doğacak ve sadece Türkiye’ye değil tüm dünyaya huzur, adalet, barış ve güven gelecek. ABD krize girdi, Sovyetler dağıldı çözümü Haydar Baş’ın MEM tezine sarılmakta buldular. Bizim siyasilerimiz ise kendi yerlerini sağlamlaştırmak için Haydar Baş’ı gizleyerek onun tezlerini ve projelerini çaldılar. Bütün dünya öyle ya da böyle bu kapıya gelecek. Bunu ben demiyorum, Putin’in danışmanı Prof. Dr. Victor Minin diyor. Kurtuluşu hala okyanus ötesinde arayanlara Nuh’un gemisi olan BTP’ye gelmeleri için çağrı yapıyorum. Bugün iyi ki Haydar Baş var, eğer o olmasaydı biz Müslüman görünümlü ajanları tanıyamazdık. Bizler bu ülkeyi paramparça edenlerin ve dini istismar edenlerin ellerinden bu ülkeyi kurtaracağız” şeklinde konuştu.

İstanbullu korku içinde yaşıyor

Son olarak kürsüye BTP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Bayraktar çıktı. Bayraktar etkili konuşmasında şunları söyledi: “Çok uzağa gitmeden ülkenin durumuna sadece 2 saat öncesinden bakın. Haliç’te, İstanbul’un göbeğinde trafik, bomba ihbarı sebebiyle durduruldu. Sayın Başbakanımız hala gönül rahatlığı içerisinde dışarı çıkabilirsiniz diyor. Bugün BOP nimettir diyenler, Yunan’lar bu milletin büyüklerinden daha iyidir diyenler, Mustafa Kemal’i seviyorsanız kafirsiniz diyenler maalesef devlet erkanımızın yakın danışmanları oldu. Ama bizlerin önünde Mustafa Kemal ve onu bizlere gerçek manada tanıtan Haydar Baş olduğu sürece Allah’ın izniyle bunların oyunları tutmayacak.”
Son Güncelleme: 11.04.2016 16:46
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner129

banner132