19 Şubat 2016 Cuma 13:38
Kilis İcmal Gençlik Derneği açıldı
YENİ MESAJ / KİLİS
İcmal Gençlik Derneği Kilis İl Temsilciliğinin açılışı, tertip edilen program ile birlikte yapıldı. Açılış programına Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu, BTP Kilis İl Başkanı Alaaddin Özkar, Gazeteci-yazar Uğur Kepekçi, gençler ve vatandaşlar katıldı. Kilis İcmal Gençlik Derneği Başkanı Ahmet Benlioğlu’nun yaptığı açılış konuşması ile başlayan programda söz alan BTP Kilis İl Başkanı Alaaddin Özkar, böylesine güzide eğitim yuvalarına şiddetle ihtiyaç duyulan bir zamandan geçildiğine dikkat çekerek, “Ekonomik kriz içerisinde olan ülkemizde gençlerin hiçbir bedel ödemeden sosyal faaliyetler içerisinde bulunacağı bir mekan kurdukları için Kilis İcmal Gençlik Derneği yetkililerini canı gönülden kutluyorum. Kilisli gençlerimize hayırlı olsun diyorum” diye konuştu.

Gençler Ehl-i Beyt terbiyesi almalıdır

Günümüz Türkiye’sinde gençliğin içine düştüğü kötü duruma işaret eden Gazeteci-yazar Uğur Kepekçi konuşmasında şu önemli tespitlerde bulundu: “Hepimiz çok iyi biliyoruz ki gençlik su gibi akıyor ve gençlerin akıp gideceği o kadar kötü yollar var! İşte “Karanlıktan şikayetçi olacağınıza bir mum yakın” sözünün fiiliyata geçmiş halidir İcmal Gençlik Merkezi! Burası gençlerin yolunu aydınlatacak binlerce mum gibidir.
Camiler dolup taşıyor, umreye, Hacca gidenler artıyor ama hiç kimsenin ahlakı düzelmiyor, insanlar güzelleşmiyor. Bu çok vahim bir durumdur.  
Sapıklığa düşmemek ve hidayete ermek için tek yol vardır, o da Allah Resulünün Veda Hutbesi’nde işaret ettiği ve Müslümanlara bıraktığı iki emanetten biri olan Ehl-i Beyt yoludur. Hz. Muhammed (a.s), Hz. Fatıma (a.s), Hz. Ali (a.s.), Hz. Hasan (a.s.) ve Hz. Hüseyin (a.s)’dir Ehl-i Beyt! Onları örnek almak, gittikleri yoldan gitmektir bizlere düşen görev! 
“Ehl-i Beyt Nuh'un gemisi gibidir binen kurtulur binmeyen helak olur” diyor hadis-i şerifte Alemlere Rahmet olarak gönderilen Yüce Peygamberimiz (s.a.a)! Bizler de bu çağrıya kulak verip bu gemiye binmeliyiz. Ehl-i Beyt Kur’an’ın müşahhas halidir çünkü! Onları sevmek ve onların yaptıklarını yapmakla Kur’an ve Allah'ın dediklerini yapmış oluruz. Bize Ehl-i Beyti tanıtan BTP Genel Başkanı Sayın Prof. Dr. Haydar Baş’a ne kadar teşekkür etsek az kalacaktır.”

İcmal bir mekteptir

Programda son konuşmacı olarak söz alan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu ise şunları söyledi: “Allah, kullarının hepsini tek tek makam mevkisine bakmaksızın huzuruna alıp hesap soracak. Bu da bizlerin Allah katında ne kadar önemli olduğumuzun bir göstergesidir ancak sorumluluğumuz da büyüktür. Doğru yolda olanlar Allah ve Resulüne İman ettikten sonra asla şüpheye düşmeyenlerdir. (Hucurat suresi)
İnsanların, kendisine gerçekten doğru yolu gösterecek, ona kulluk yolunda önderlik edecek bir lidere ihtiyacı vardır. Neyden gelen sesi neye mi vermeli onu üfleyene mi vermeli?    
İman ve insan davası temel sloganı olan İcmal gençliği, kulun kendi adına kazanılması prensibi ile hareket eder. Böyle bir öğretiye hiçbir yerde rastlamanız mümkün değildir. İcmal mektebi son nefesimize kadar ihtiyaç duyacağımız bir okuldur. Yıllardan bu yana sosyal, toplumsal ve siyasi alanda yaptıkları tespitler ile dikkat çeken Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş’ın yetiştirdikleri insanların çok önemli görevler üstlendiklerini görüyoruz. Günümüz gençlerinin İcmal Gençlik mektebinde, bahsettiğim doğrultuda ülkesine ve vatanına yararlı bir genç olarak yetişeceğine ben gönülden inanıyor, bu alanda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.