25 Mayıs 2016 Çarşamba 14:48
Müslümanlar kardeştir
YENİ MESAJ/ANKARA
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, partisinin 6. Büyük Olağan Kongresi’nde yaptığı konuşmada Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında İslam dünyası ve Türkiye'de kurgulanan mezhep çatışmasına dikkat çekti. Ortadoğu'da başlayan oyunun ülkemizde de sahnelenmek istendiğini ifade eden BTP Lideri, "Mezhepleri ayrılık meselesi haline getirip milletleri kırdılar. Sakalıyla cübbesiyle -ben onların sakalına, cübbesine bir şey demiyorum- milletin huzuruna çıkıp 'Şiiler batıldadır, onları öldürmek caizdir' dediler" şeklinde konuştu.
"Arkadaşlar ülkemizde Alevi-Sünni, Caferi- Bektaşi kavgası çıkarmak isteyen cahil insanlar var" diyen Prof. Dr. Haydar Baş, şöyle devam etti: "Milletimizi bunlara karşı ikaz edeceksiniz. Allah'a ve peygamberi Hz. Muhammed Mustafa’ya (sav) inanan yani 'Lailahe İllalah Muhammedür Rasulullah' diyen her insan mümindir ve birbirinin kardeşidir. Kardeşin kardeşi katletmesi haramdır. Affı asla mümkün değildir. Hiçbir haklı sebep olmadan bir mümin katleden ebediyyen cehennemliktir."


Velayetin başı 
İmam Ali’dir

Konuşmasında Ehl-i Beyt üzerine de açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Haydar Baş, "İslam'da iki büyük yol var. Biri nübüvvettir ki bunun sahibi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’dir. Peygamberimiz aynı zamanda velayetin de başıdır ama nübüvvet dönemi sona erdikten sonra Allah'ın emri ile velayet dönemi açılmıştır ve onun da sahibini Allah (cc), İmam Ali olarak ilan etti. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav), Veda Haccı’ndan dönerken Gadir-i Hum bölgesinde Maide suresinin 67. ayeti kerimesi nazil oluyor. Gelen ayet şu: ‘Ey Peygamber! Rabbinden sana indirileni tebliğ et. Eğer bunu yapmazsan, O’nun verdiği peygamberlik görevini yerine getirmemiş olursun.’ Cenab-ı Hak bu ayetle birlikte Hz. Ali'nin İmam olmasını emretti."Hz. Ebu Bekir 
iftirasına cevap

"Ben bu konuda iddialı değilim ama kendimi biranda işin içinde buldum ve 14 tane eser verdim" diyen Prof. Dr. Haydar Baş, Ehl-i Beyt üzerine de şu açıklamaları yaptı: "Ehl-i Beyt hakkında en az 32 ayet var. Yüce Allah Tathir ayetinde şöyle buyuruyor: ‘Yüce Allah ancak ve ancak siz Ehl-i Beyt'inden her türlü pisliği gidermek ve sizi tertemiz yapmak ister.’ 
Yine Mevedded ayetinde Yüce Allah, ‘Deki ben bu peygamberliğime karşılık sizden yakınlarıma sevgiden başta hiçbir ücret istemiyorum’ buyuruyor.
Kim bu Ehl-i Beyt; başta Hz. Muhammed (sav), İmam Ali, Hz. Fatıma, İmam Hasan ve İmam Hüseyin. Bunlar tertemizdir. Ahmet Sirhindi diye bir adam var bu adam Allah'ın tertemiz dediği bu insanları ehli dünya diye eleştiriyor.
Ben bunu söyledim birileri çıktı Haydar Hoca, ‘Hz. Ebu Bekir'e dil uzattı’ dediler. Burada böyle bir şey var mı? Şimdi Hz. Ebu Bekir Ehl-i Beyt'ten değilse ben ona Ehl-i Beyt’te diyemem ki! Ben bizzat yazdığım dua kitabında Hz. Ebu Bekir efendimize de salat ve selam getirdim. Mesela Allah'ı zikredip onun sonunda dua ettiğimizde onun ismini yine salatu selam ile andığımızı, ona dua ettiğimizi okuyunca dedikodu kesildi."

Her şey son nefes için!

BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, konuşmasında Ehl-i Beyt'e özel bir önem vermesinin sebebinin ise son nefeste kelime-i şehadet getirmek olduğunu ifade etti. Prof. Dr. Baş, "Ben Allah'a can vereceğim, bütün bunları da siyasetimi de son nefeste ‘Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü’ demek için yapıyorum, başka bir şey için değil" şeklinde konuştu.
Son Güncelleme: 25.05.2016 16:10
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner129

banner132